Pozvánky 46

10. listopadu 2011, 10:48 - Kateřina Kuncová
10. listopadu 2011, 10:48

Společnost

OD 4. DO 18. LISTOPADU

Proměny v Moravskoslezském kraji K zamyšlení nad aktuální tematikou sociálně vyloučených lokalit v České republice vybízí výstava patnácti velkoformátových fotografií Jiřího Zerzoně nazvaná Proměny v Moravskoslezském kraji. Na piazzettě Národního divadla se výstava koná pod záštitou vládní zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové a ministra pro místní rozvoj České republiky Kamila Jankovského.

15. LISTOPADU

Biosummit 2011 Konferenci Biosummit 2011, zaměřenou na ekologické zemědělství a prodej biopotravin v České republice a dalších zemích, budou 15. listopadu hostit prostory Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Cílem letošní konference je propojit klíčové osobnosti z oblasti politiky, obchodu, zemědělských a zájmových organizací a poukázat na důležitost vzájemné spolupráce při podpoře ekologického zemědělství a produkce biopotravin ve společné zemědělské politice EU. V duchu stěžejní myšlenky „Potřebují ČR a EU skutečně biopotraviny?“ budou diskutovat významné osobnosti z Česka i ze zahraničí. Dalšími tématy budou například poznatky z květnové celosvětové konference ke kvalitě biopotravin FQH 2011, úloha marketingu biopotravin či ochrana spotřebitele a kvalita a udržitelnost ekologického zemědělství a produkce biopotravin.

OD 15. LISTOPADU DO 15. PROSINCE

Casua 20 let Ateliér Casua kreslí 20 let domy. Už 20 let trvá spolupráce architekta Olega Hamana a stavaře Aleše Poděbrada, kteří zvou 15. listopadu v 18 hodin na otevření výstavy Casua 20 let na Fakultě architektury ČVUT. Výstava reprezentuje nejen vlastní tvorbu ateliéru Casua, ale také výsledek studentského workshopu, jehož cílem bylo navrhnout koncept výstavy v nových prostorách ČVUT.

OD 17. DO 27. LISTOPADU

Výstava 2011 Výstava 2011 je název výběru diplomových a semestrálních prací studentů VŠUP v Praze, které vznikly během akademického roku 2010/2011. Inspirativní pohled na práci mladých designérů je složen z objektů vzniklých v ateliérech skla, šperku, architektury, designu výrobků nebo také grafického designu. K Výstavě 2011 bude každý den pořádán doprovodný program formou otevřených přednášek s vedoucími jednotlivých ateliérů a jejich studenty. Pod realizací je podepsaný kurátor Karel Císař a Federico Diáz, který řešil architekturu výstavy. ===== 22. LISTOPADU, 9-17 HOD. =====
EU-Russia: Prospects for a Strategic Partnership
Konference v Bruselu na 15 rue Caroly se zaměří na formulaci konkrétních kroků, které by měly být podniknuty Evropskou unií a Ruskem s cílem postupně dosáhnout trvalejšího a funkčnějšího partnerství. Hosté se budou nejprve věnovat specifikám vzájemné ekonomické a politické spolupráce a poté vyhlídkám na budoucí strategický rámec vztahu mezi EU a Ruskem. Zvláštní pozornost bude věnována institucionální rovině a řídicím mechanismům, jejichž rozvoj by měl zaručit kvalitnější fungování partnerství. Účast je možná po přihlášení na adrese brussels@amo.cz do neděle 20. listopadu 2011.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít