Pozvánky 42

12. října 2011, 19:40 - Kateřina Kuncová
12. října 2011, 19:40

Společnost

OD 6. ŘÍJNA DO 8. LEDNA 2012

Nejkrásnější české knihy roku 2010 Výstava Nejkrásnější české knihy roku 2010 prezentuje výsledky soutěže pořádané každoročně Ministerstvem kultury ČR a Památníkem národního písemnictví v Praze. Porota složená z předních odborníků a vedená letos Václavem Jiráskem hodnotila zatím největší počet – 252 titulů – v historii soutěže. Na výstavě v Ambitu Místodržitelského paláce bude k vidění na 60 nejkrásnějších českých knih. Veřejnost si může prohlédnout nejen oceněné práce, ale i ty, které se dostaly do užšího výběru. Může si proto udělat dobrou představu o úrovni současné knižní produkce. Vystavena bude například vítězná kniha kategorie Knihy o výtvarném umění, obrazové a fotografické publikace pojednávající o Libuši Niklové, ale i nevšední kniha Domácí umění.

OD 19. DO 28. ŘÍJNA

Das Filmfest Na nejaktuálnější a cenami ověnčené hrané i dokumentární snímky z Německa, Rakouska a Švýcarska sází při svém dalším pokračování oblíbená přehlídka německy mluvených filmů Das Filmfest. Její šestý ročník se letos uskuteční ve dnech 19. až 23. října v pražských kinech Lucerna a Evald, poté se přesune na dalších pět dní (24. až 28. října) do brněnského Kina Art. Čtyři festivalové sekce zaostří na rebelující hrdiny i režiséry, dotknou se tématu smrti a umírání, nahlédnou za berlínskou zeď v 60. a 70. letech i na další významné historické události 20. století. Na festival stejně jako v předchozích letech zamíří hosté z řad filmových tvůrců i producentů.

OD 20. ŘÍJNA DO 31. LEDNA 2012

Dakar – nejen očima fotografů na Letišti Praha Letiště Praha a KM Racing tým připravily exkluzivní výstavu věnovanou motoristické soutěži Rallye Dakar. KM Racing tým je parta motoristických maratonců, které lze na tomto světoznámém závodu potkat rok co rok. Expozice bude k vidění ve veřejné části odletové haly Terminálu 2 po dobu tří měsíců. Bude volně přístupná pro cestující i pro běžné návštěvníky Letiště Praha. Budou si moci prohlédnout více než 60 unikátních velkoformátových fotografií z legendární soutěže, které budou doplněny zajímavými exponáty elektroskútrů Guewer. Součástí vernisáže bude také ukázka některých vozidel, která se zúčastňují soutěže Rallye Dakar.

OD 22. DO 28. ŘÍJNA

Fiesta Filipina Hilton Prague pořádá ve spolupráci s velvyslanectvím Filipínské republiky v České republice filipínský kulinářský festival Fiesta Filipina. Hostujícím šéfkuchařem hotelu Hilton Prague během festivalu bude Marilu Rogriguez Scheich, který připraví autentickou filipínskou kuchyni. Hosté se mohou těšit na vystoupení tamní umělkyně a sólistky Theresy Brossmer a unikátní taneční skupiny Tribong Pinoy. Polední a večerní rauty budou servírovány v restauraci Café Bistro v hotelu Hilton Prague.

24. ŘÍJNA

James M. Heidema v Praze Praha přivítá nejúspěšnějšího konzultanta, motivátora a školitele v oboru pojištovnictví Jamese M. Heidemu. V hotelu Grand Majestic Plaza se uskuteční jeho seminář na téma Autonomie, mistrovství a vyšší smysl. Seminář je určený pro ředitele pojišťoven, ředitele bank, pojišťovací makléře a agenty a pro každého, kdo působí ve finančním či poradenském odvětví a chce vybudovat úspěšný tým. Hovořit se bude například o překážkách, na které manažeři narážejí při náboru, výběru, školení či koučování členů týmu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít