Pozvánky 41

07. října 2011, 17:34 - Kateřina Kuncová
07. října 2011, 17:34

Společnost

OD 23. ZÁŘÍ DO 29. LEDNA

Výstava Parker – čím se psaly dějiny… Unikátní výstava v Národním technickém muzeu přináší nejen průřez historií značky a nejprestižnější řady Parker Duofold, která letos oslaví 90. výročí, ale také pera z limitovaných sérií. K vidění bude například pero vyrobené ze vzácného stříbra z vraku španělské flotily potopené roku 1715 nebo Space Pen, jehož součásti pocházejí z „vesmírného odpadu“ průzkumné rakety Atlas. Nebudou chybět ani pera, která měnila dějiny – například ta, jimiž Michail Gorbačov a George Bush podepsali smlouvu o snížení jaderných zbraní START I z roku 1991, nebo pera, jež vlastnily či vlastní další známé české i zahraniční osobnosti.

OD 11. ŘÍJNA DO 30. LISTOPADU

Romy Schneiderová v RKF V úterý 11. října 2011 v 18 hodin zahájí Rakouské kulturní fórum v Praze (RKF) výstavu věnovanou slavné herečce Romy Schneiderové. Výstava s názvem Životní pouť potrvá do 30. listopadu a do konce listopadu také poběží pásmo nejslavnějších filmů Romy Schneiderové, které se budou promítat v Rakouském kulturním fóru a ve Francouzském institutu v Praze.

OD 12. DO 29. ŘÍJNA

Objekt touhy Po prezentaci na padesátém ročníku mezinárodního veletrhu užitého designu a uměleckých předmětů spojených s bydlením Salone del Mobile v italském Miláně se výstava Objekt Touhy stěhuje do prostor pražské galerie VŠUP. Úspěšná účast na nejvýraznější designérské přehlídce na světě, kde se Vysoká škola uměleckoprůmyslová představila již potřetí, dokládá atraktivitu a sílu celé expozice. Cílem je vtáhnout návštěvníky do snového světa, kde mohou předmětům přikládat nezvyklé funkce, hrát si s představivostí a nebát se dotknout svého předmětu touhy.

18. ŘÍJNA, 19 HODIN

Benefiční aukce panenek pro UNICEF Aukce panenek předních návrhářů a známých osobností na podporu očkovací kampaně UNICEF se koná v úterý 18. října od 19 hodin v Českém muzeu hudby v Praze 1. Panenky letos připravili například Lucie Bílá, Petra Černocká, Jitka Čvančarová, Tereza Herz, Jan Hřebejk, Heidi Janků, Jiřina Jirásková, Olga Lounová, MaxMara, Rony Plesl, Liběna Rochová, Robert Vano, Michal Viewegh, Karel Voříšek či Valérie Zawadská. Zájemci o účast si mohou napsat o vstupenku na unicef@unicef.cz.

PODZIM 2011

Podzimní Voicecamp Sbor, kde zpívat může opravdu každý, improvizace na tradiční africké melodie, ale i původní folklor a práce s hlasem s psychoterapeutickými prvky – to je podzimní nabídka hlasových dílen občanského sdružení Voicecamp. Přihlášky na jednotlivé semináře a workshopy zaměřené nejen na prožitkové zpívání najdete na webové stránce www.voicecamp.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít