Pozvánky 4

16. ledna 2012, 15:57 - Kateřina Kuncová
16. ledna 2012, 15:57

Společnost

DO 18. BŘEZNA

Obrazy mysli/Mysl v obrazech Moravská galerie v Brně ve spolupráci s Deutsches Hygiene-Museum v Drážďanech připravila zcela mimořádnou mezinárodní výstavu, díky níž si mohou návštěvníci prohlédnout například originály kreseb Leonarda da Vinciho. Vystavena budou také díla Albrechta Dürera, Rembrandta van Rijn, Lucase Cranacha, ale i současných významných autorů, kupříkladu Roberta Morrise či Antonyho Gormleye. Představují se také unikátní kresebné studie nositelů Nobelovy ceny Camilla Golgiho a Santiaga Ramóna y Cajal. Exponáty zapůjčilo více než sedmdesát významných českých i zahraničních muzeí.

OD 23. DO 29. LEDNA

Prague Wine Week Již počtvrté bude patřit poslední lednový týden v Praze vínu. Opět se vrací úspěšné Wine & Food tandemy: domácí i zahraniční vinařství, která získala medaili v největší české soutěži vín Prague Wine Trophy, se spojí s vybranými restauracemi, vinnými bary a vinotékami a nabídnou menu s víny a ochutnávky vín za fixní cenu. V pondělí 23. ledna od 13 do 18 hodin se v hotelu Crowne Plaza Prague bude konat galadegustace více než tří set medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy 2011 a dalších vybraných vín oceněných vinařství, tentokrát ve všech kongresových prostorách hotelu. ===== OD 24. do 28. LEDNA =====
Hudebně-demoliční show
Norská skupina Hurra Torpedo předvede v Česku v rámci evropského turné svou hudebně-demoliční show. Místo „vystajlovaných“ pódiových kostýmů oblékají modré teplákovky. Místo hudebních nástrojů hrají na vysloužilé ledničky, pračky nebo mikrovlnky. Místo vlastních písní hrají osobité cover verze hitů od Britney Spears, Pixies nebo Lady GaGa. A přesto mají své místo na hudebním nebi jisté. V Česku odehrají tři koncerty – 24. ledna v Brně, 26. ledna v Praze a 28. ledna v Ostravě. Kdo na jejich koncert přinese vysloužilý elektrospotřebič, bude mu z předem zakoupené vstupenky vráceno 100 korun.

27. LEDNA A 2. ÚNORA

PHD Noc reklamožroutů Více než 320 reklamních spotů z 50 zemí bude letos v rámci světové reklamní show promítáno v nejlepších českých hudebních klubech. V pátek 27. ledna 2012 se představí v brněnském klubu Fléda, ve čtvrtek 2. února 2012 v pražském experimentálním prostoru Roxy NoD. Speciálním hostem večera bude Roman Holý, frontman skupiny Monkey Business. K vidění budou nejlepší reklamy z celého světa, z nichž většina bude poprvé prezentována na velkém plátně. Mezinárodní, exotické, a dokonce i historické spoty (nejstarší z roku 1935) dokazují různorodost a módní trendy světa reklamy. Vše bez jakékoli cenzury.

OD 29. LEDNA

Šivovo kolo života Oslnivé a strhující taneční kreace jako z bollywoodských filmů, příběh inspirovaný indickou mytologií a nadčasové balancování mezi dobrem a zlem se snoubí v právě připravovaném výpravném projektu Šivovo kolo života. Tanečně-audiovizuální projekt, na kterém tvůrci pracují již dva roky, bude poprvé uveden 29. ledna 2012 v pražském Divadle ABC. Kromě příběhu ze života sester Rásy a Maji, jež symbolizují dualitu dobra a zla, půjde především o výjimečnou podívanou, o niž se postará devatenáct tanečních obrazů předních domácích i zahraničních choreografů s šestnácti účinkujícími tanečníky a herci. Režisérem audiovizuální složky je filmový režisér a milovník bollywoodské produkce Radim Špaček, který zároveň celý projekt zastřešuje.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít