Pozvánky 39

20. září 2011, 14:50 - Kateřina Kuncová
20. září 2011, 14:50

Společnost

OD 9. ZÁŘÍ DO 1. ŘÍJNA

Houby, houbičky, atomové hřiby Zdánlivě nenáročné až humorné téma 3. tematické výstavy v pražském Artinboxu představuje hříbky, hřiby, houby, houbičky, smaženice, lysohlávky, houbové tanečnice, a především tuny muchomůrek. Necelá čtyřicítka autorů na pozadí houbové idylky podává podivné výpovědi o dnešní době. Lidová tvořivost, roztomilé meditace u letního či podzimního bloumání lesem, sen o chutné kulajdě či smaženici, ale taky halucinogenní zážitky, přechody do jiných světů prostřednictvím hub. A pak ty hříbky a hřiby atomové, přechod přímo na svět druhý… Houby prý mají ze všech jedlých plodů země největší schopnost absorbovat radiaci, také prý vytvářejí svým podhoubím sítě podobné těm počítačovým…

OD 25. ZÁŘÍ

Design Market Můstek Multifunkční prostor Jazz Republic Můstek, doposud zaměřený na pořádání jazzových koncertů a výstav, rozšiřuje po půl roce působení na pražské hudební scéně svoje aktivity i do oblasti designu: od 25. září zde bude pravidelně každé nedělní odpoledne probíhat prodejní klubový veletrh designových maličkostí pod názvem Design Market Můstek. Každý, kdo se včas přihlásí, dostane od pořadatele za symbolický poplatek 75 korun prezentační prostor a vždy od dvanácti do 20 hodin může vystavovat a prodávat svoje práce.

28. ZÁŘÍ, 20 hodin

Dobročinná akademie Středa 28. září bude patřit vozíčkářům. Česká televize a Český rozhlas vysílají přímý přenos zábavného pořadu Zdeňka Svěráka ve prospěch Centra Paraple na stanicích ČT1 a ČRo – Radiožurnál. Ewa Farna, Monika Absolonová, Michal Hrůza, Jan Matěj Rak, duo Two Voices a Marian Vojtko budou hosty Zdeňka Svěráka, který vystoupí společně s Jaroslavem Uhlířem a dětským sborem Sedmihlásek. Pořad se vysílá ze Žižkovského divadla Járy Cimrmana pod režijním vedením Petra Buriana. Pomoc Centra Paraple ročně využije kolem 1500 vozíčkářů z celé České republiky.

OD 30. ZÁŘÍ DO 1. ŘÍJNA

Valtické vinobraní 2011 V pátek 30. září večer se v budově informačního centra otevře „Gurmánský dvůr“ s dobrým jídlem, valtickými víny a kvalitním burčákem. Také si zde můžete zatančit či zazpívat s cimbálovou muzikou. Hlavní program vinobraní se bude v sobotu 1. října odehrávat na náměstí. Jako již tradičně zde bude jarmark s různými stánky a atrakcemi pro děti. Večerní program se přesune do zámecké jízdárny, kde bude pokračovat taneční zábavou.

OD 30. ZÁŘÍ DO 10. ŘÍJNA

Bienále pro Diakonii 2011 Ojedinělá kulturní akce, určená sběratelům umění (nejen) z řad českého byznysu, nese název Bienále pro Diakonii. Tato charitativní aukce špičkových výtvarných děl, mezi jejichž autory nebudou chybět jména jako Šerých, Hodonský, Gebauer, Rejchrt, Rada, Kolínský, Aubrechtová, Boudníková, Sommernitzová a další, se koná 30. září v Praze a pokračuje on-line prodejem. Patronem bienále je herec Martin Myšička; výtěžek bude věnován na dostavbu stacionáře pro klienty s kombinovaným postižením.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Další den, nové sestavení. Microsoft vydal Windows 10 Insider Preview build 16294
Překvapení: AMD příští rok vydá 12nm procesory a GPU, na nové technologii 12LP od GloFo
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít