Pozvánky 39

20. září 2011, 14:50 - Kateřina Kuncová
20. září 2011, 14:50

Společnost

OD 9. ZÁŘÍ DO 1. ŘÍJNA

Houby, houbičky, atomové hřiby Zdánlivě nenáročné až humorné téma 3. tematické výstavy v pražském Artinboxu představuje hříbky, hřiby, houby, houbičky, smaženice, lysohlávky, houbové tanečnice, a především tuny muchomůrek. Necelá čtyřicítka autorů na pozadí houbové idylky podává podivné výpovědi o dnešní době. Lidová tvořivost, roztomilé meditace u letního či podzimního bloumání lesem, sen o chutné kulajdě či smaženici, ale taky halucinogenní zážitky, přechody do jiných světů prostřednictvím hub. A pak ty hříbky a hřiby atomové, přechod přímo na svět druhý… Houby prý mají ze všech jedlých plodů země největší schopnost absorbovat radiaci, také prý vytvářejí svým podhoubím sítě podobné těm počítačovým…

OD 25. ZÁŘÍ

Design Market Můstek Multifunkční prostor Jazz Republic Můstek, doposud zaměřený na pořádání jazzových koncertů a výstav, rozšiřuje po půl roce působení na pražské hudební scéně svoje aktivity i do oblasti designu: od 25. září zde bude pravidelně každé nedělní odpoledne probíhat prodejní klubový veletrh designových maličkostí pod názvem Design Market Můstek. Každý, kdo se včas přihlásí, dostane od pořadatele za symbolický poplatek 75 korun prezentační prostor a vždy od dvanácti do 20 hodin může vystavovat a prodávat svoje práce.

28. ZÁŘÍ, 20 hodin

Dobročinná akademie Středa 28. září bude patřit vozíčkářům. Česká televize a Český rozhlas vysílají přímý přenos zábavného pořadu Zdeňka Svěráka ve prospěch Centra Paraple na stanicích ČT1 a ČRo – Radiožurnál. Ewa Farna, Monika Absolonová, Michal Hrůza, Jan Matěj Rak, duo Two Voices a Marian Vojtko budou hosty Zdeňka Svěráka, který vystoupí společně s Jaroslavem Uhlířem a dětským sborem Sedmihlásek. Pořad se vysílá ze Žižkovského divadla Járy Cimrmana pod režijním vedením Petra Buriana. Pomoc Centra Paraple ročně využije kolem 1500 vozíčkářů z celé České republiky.

OD 30. ZÁŘÍ DO 1. ŘÍJNA

Valtické vinobraní 2011 V pátek 30. září večer se v budově informačního centra otevře „Gurmánský dvůr“ s dobrým jídlem, valtickými víny a kvalitním burčákem. Také si zde můžete zatančit či zazpívat s cimbálovou muzikou. Hlavní program vinobraní se bude v sobotu 1. října odehrávat na náměstí. Jako již tradičně zde bude jarmark s různými stánky a atrakcemi pro děti. Večerní program se přesune do zámecké jízdárny, kde bude pokračovat taneční zábavou.

OD 30. ZÁŘÍ DO 10. ŘÍJNA

Bienále pro Diakonii 2011 Ojedinělá kulturní akce, určená sběratelům umění (nejen) z řad českého byznysu, nese název Bienále pro Diakonii. Tato charitativní aukce špičkových výtvarných děl, mezi jejichž autory nebudou chybět jména jako Šerých, Hodonský, Gebauer, Rejchrt, Rada, Kolínský, Aubrechtová, Boudníková, Sommernitzová a další, se koná 30. září v Praze a pokračuje on-line prodejem. Patronem bienále je herec Martin Myšička; výtěžek bude věnován na dostavbu stacionáře pro klienty s kombinovaným postižením.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového…
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Technologie
Aukro chystá změny. Na konci měsíce začne migrace a služba bude desítky hodin nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít