Pozvánky 38

15. září 2011, 18:20 - Kateřina Kuncová
15. září 2011, 18:20

Společnost

DIVADELNÍ SEZONA 2011/2012

Čí je to město? Začátkem každého měsíce návštěvníky Café Baru Divadla Na zábradlí uvítá nová fotografická výstava. Jejich společným tématem bude město Praha, její historie, současnost, architektura i život. Prvním z fotografů je herec souboru Divadla Na zábradlí Igor Chmela. Kromě výstav se také zájemci budou moci vždy poslední sobotu v měsíci setkat v zadním foyer s osobností, jejíž život se úzce váže k některé pražské městské části. Setkání budou obohacena o fotografickou či filmovou projekci nebo hudební doprovod. Prvním hostem je 24. září akademický architekt David Vávra a tématem je Braník. Dále jsou plánována setkání s Jaroslavem Rónou, Jiřinou Šiklovou nebo Vlastimilem Třešňákem.
===== 20. ZÁŘÍ, 18 hodin =====
Případ Simona Abelese
Rodačka z Prahy Marie Vachenauer představí v Pražském literárním domě výsledky svého bádání v souvislosti s událostmi kolem tajuplné smrti židovského chlapce Simona Abelese. Simon, syn židovského obchodníka Lazara Abelese, zemřel roku 1694 v Praze. Krátce nato bylo církví i justicí odhaleno, že byl zavražděn. Následovat bude diskuse se Štěpánem Filipcem (Týnský chrám) a Lubomírem Novotným (Vědecká knihovna Olomouc). Setkání moderuje Jiří Hošek (ČRo).

22. ZÁŘÍ, 19 hodin

Benefiční koncert Společnost Cetelem ČR a nadace OKD, které jsou generálními partnery Projektu Šance, připravily benefiční koncert pro české „děti ulice“. V kostele Nejsvětějšího Salvátora na jejich podporu vystoupí první dáma české opery Eva Urbanová. Za české „děti ulice“ přednese modlitbu biskup Václav Malý. Večerem bude provázet Táňa Fišerová.

23. ZÁŘÍ

Noc vědců 2011 Již pošesté se v různých městech České republiky uskuteční populárně pojatá prezentace vědy a vědeckých pracovníků. Techmania Science Center v Plzni nabídne vědecko-technické show nebo setkání s vědci od teoretických fyziků až po plastické chirurgy, Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy spustí historicky první digitální výstavu „T0“ (čas nula). České Budějovice čeká experimentální večer s pestrou paletou hudebních stylů, Brno se může těšit třeba na světelné efekty s plazmatem nebo na ukázky výzkumu nanotechnologií, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně návštěvníkům umožní praktické experimenty na vlastní nebezpečí.
===== OD 23. ZÁŘÍ DO 22. PROSINCE 2011 =====
Kabelky & milostné dopisy
Nahlédnutí do galantních časů posledních let c. k. monarchie a první Československé republiky se naskytne na stejnojmenné výstavě, která bude veřejnosti přístupna v Trmalově vile v Praze-Strašnicích. Kabelce a milostnému dopisu jsou zde připsány role symbolických atributů zamilovaného páru, jimiž je pohlédnuto na skryté podoby milostných vztahů té doby. K vidění budou kabelky z let 1900 až 1930 a milostné dopisy několika významných českých mužů, například spisovatele Vladislava Vančury či malíře sochaře Jana Štursy, a další dobové doplňky.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít