Pozvánky 37

08. září 2011, 16:26 - Kateřina Kuncová
08. září 2011, 16:26

Společnost

ZÁŘÍ 2011

Oživlé památky 2011 Stejně jako se pomalu loučíme s létem, ke konci se blíží i projekt Národního památkového ústavu s názvem Oživlé památky 2011. Závěr projektu bude patřit gastronomickému tématu A kuchyní to vonělo… Poslední zářijové téma nechá návštěvníky nahlédnout do hradních, zámeckých i podzámeckých kuchyní a v některých případech také ochutnat dobroty, které se tu po staletí připravovaly. Navštívit lze také typická podzimní vinobraní, posvícení a slavnosti.

OD 12. DO 26. ZÁŘÍ

Letadla zblízka pro děti a dospělé Na střeše OC Šestka v blízkosti Letiště Praha budou zdarma k zapůjčení dalekohledy ke sledování letadel. Pro snadnější identifikaci letounů zde budou také informační panely s obrázky nejběžnějších typů. Větší návštěvníci si budou mimo jiné moci na leteckém simulátoru vyzkoušet práci pilota, ti menší se mohou těšit na interaktivní hry a kreativní dílny s leteckou tematikou. K vidění bude zajímavá expozice popisující vývoj Letiště Praha od historie až po plánovanou budoucnost.

OD 12. ZÁŘÍ DO 31. ŘÍJNA

12plus12 Ondřej Brzobohatý s klaviaturou plnou napínáčků, Robert Vano s fotoaparátem ze žiletek, Jiří Bartoška s brýlemi z ostnatého drátu… Takové a další „pichlavé“ portréty známých českých osobností v podání fotografky Lucie Robinson lze vidět na pražské Kampě. Výstava ukazuje, jak se žije lidem s takzvanou nemocí motýlích křídel. Výstava portrétů vznikla v rámci charitativního projektu Jitky Čvančarové 12plus12, který přináší pohled na svět očima lidí žijících s EB (Epidermolysis bullosa congenita). Cílem projektu je upozornit na to, že mezi námi žijí lidé, kteří mají extrémně zranitelnou a křehkou kůži.

OD 17. ZÁŘÍ DO 27. LISTOPADU

Daniel Pešta: Levitation V muzeu současného umění Felix-Nussbaum-Haus v Osnabrücku bude představena autorská výstava Levitation českého umělce Daniela Pešty. Autorovy vyjadřovací schopnosti jsou opravdu široké: od malby přes prostorové a závěsné objekty až po videoart a konceptuální tvorbu. Pešta připravil pro expozici výtvarný projekt, ve kterém vstupuje do dialogu jak s osobou židovského malíře Felixe Nussbauma, jehož památce je muzeum zasvěceno, tak s architektem Danielem Libeskindem. Klade si například otázky kolektivního svědomí, nepráva, zločinu či zneužití moci a poukazuje na stále hrozící nebezpečí totalitních tendencí některých přítomných ideologií.

18. ZÁŘÍ

Volkswagen Ústecký 1/2Maraton Necelý týden zbývá do startu historicky prvního závodu Volkswagen Ústecký 1/2Maraton. Doprovodný program, určený především pro místní obyvatele, zahrnuje Volkswagen Běh na deset kilometrů, Štafetový 1/2Maraton a nesoutěžní Allianz Rodinný běh na tři kilometry. V současné době je vyprodáno 80 procent registrací na všechny soutěžní běhy, zájemci se mohou registrovat do 16. září.

21. ZÁŘÍ

6. České dopravní fórum Ve středu 21. září se koná již šestá česká dopravní konference na téma Jak dál ve financování české infrastruktury pod záštitou ministra dopravy Pavla Dobeše, prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka a rektora ČVUT v Praze Václava Havlíčka. Fórum se uskuteční v kongresovém sále Masarykovy koleje ČVUT na Praze 6, přihlášky na akci je nutné elektronicky odeslat do 16. září.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít