Pozvánky 36

01. září 2011, 17:25 - Kateřina Kuncová
01. září 2011, 17:25

Společnost

OD 19. SRPNA DO 23. ŘÍJNA

The Best of… Výstava zamýšlená jako součást připomínky 50. výročí založení Moravské galerie v Brně si klade za úkol přiblížit život muzea umění co nejširšímu publiku. Východiskem pro její koncepci je uplatnění poněkud provokativního principu, kdy je výběr a výsledná skladba exponátů svěřena do rukou neprofesionálů – zajímavých osobností pocházejících z různých profesních i společenských oblastí. Jednotlivá díla budou vybírat například veřejné osoby, lidé s praktickým povoláním, na koncepci výstavy se budou podílet i kolegové kurátoři, lidé z příbuzných uměleckých oborů nebo takzvané idoly z řad zpěváků či herců.

OD 6. ZÁŘÍ DO 15. ZÁŘÍ

Arch for People 2011 První ročník odborného devítidenního festivalu Arch for People má za cíl popularizovat použití betonu a využití konstrukcí z betonu s ohledem na současný trend trvale udržitelného rozvoje v architektuře. Stěžejní akcí je studentská architektonická soutěž na téma individuálního bydlení Cemex Betonový dům. Soutěž je vypisována firmou Cemex v úzké spolupráci s městskou částí Praha Troja, která nabízí k řešení konkrétní lokalitu. Cílem je navrhnout atraktivní osadu pro individuální bydlení, takovou, jakou byla architektonicky dosud ceněná osada Baba.

7. ZÁŘÍ

Den, kdy září Světlušky Ve středu 7. září se do všech koutů České republiky rozlétnou Světlušky. Uskuteční se již 9. ročník celonárodní charitativní sbírky Den, kdy září Světlušky, pořádané Nadačním fondem Českého rozhlasu. Ve více než 300 městech budou mít lidé opět možnost potkat na 6000 dobrovolníků v kostýmu broučka a koupit některý ze sbírkových předmětů – originální píšťalku se Světluškou, kuličkovou hru nebo náramek, který svítí ve tmě.

8. ZÁŘÍ

3. ročník Sue Ryder Charity Cup Domov Sue Ryder, nestátní nezisková organizace pečující o seniory, pořádá za podpory AC Sparta Praha fotbal a Britské obchodní komory v ČR třetí ročník benefičního turnaje v malé kopané. Turnaj se koná v PRE tréninkovém centru mládeže na pražském Strahově a utká se v něm 26 firemních týmů. Díky vyššímu zájmu firem a společnosti ČSOB, která Domov podpořila finančním darem na pořádání benefic, lze předpokládat, že letošní ročník přinese výtěžek 860 tisíc korun. Všichni fotbaloví nadšenci se mohou zúčastnit tipovací soutěže na celkový počet vstřelených gólů v turnaji. Autor nejpřesnějšího tipu vyhraje romantický víkend na zámku Hrubá Skála.

OD 8. ZÁŘÍ DO 10. ZÁŘÍ

Veletrh Investor Příležitost, jak nakoupit za výhodné ceny zlato, mince, drahé kameny a poštovní známky, budou mít návštěvníci veletrhu Investor – veletrhu investic do zlata, mincí, filatelie a drahých kamenů. Ten doprovodí na výstavišti v Letňanech 14. ročník veletrhu Sběratel, který je tradičně největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. Obě akce budou hostit téměř 260 vystavovatelů z 35 zemí, což je o 20 procent více než v loňském roce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít