Pozvánky 32–33

04. srpna 2011, 16:22 - Kateřina Kuncová
04. srpna 2011, 16:22

Společnost

OD 20. ČERVENCE

Výstavy v hotelu Augustine Prague Hotel Augustine Prague se snaží přiblížit umění lidem. Jako první uspořádal výstavu s názvem Avalon americko-německého autora Axela Criegera. Velkoformátové obrazy, mezi nimiž lze nalézt dobře známá díla jako Cinema Paradiso, Cuernica a That evening, budou vystaveny na stěnách hlavní recepce a přilehlých chodeb. Vstup na výstavu je zdarma.

OD 5. SRPNA DO 8. ZÁŘÍ

Polohy současné abstrakce Nepočetný soubor obrazů, který je vybrán z nově vzniklého souboru uměleckých děl Artbanka, postihuje jeden ze širších současných uměleckých trendů reflektující fenomén abstrakce. Za všechny lze jmenovat kupříkladu knihu Boba Nickase Painting Abstraction (New Elements in Abstract Painting, Phaidon, 2009), která mapuje současné abstraktní tendence v komplexním přehledu. Výstavu sedmi autorů v pražském Domě U Zlatého prstenu s názvem Polohy současné abstrakce lze v širším slova smyslu chápat jako součást této mezinárodní vlny. Výstava se snaží zahrnout umělce nejen z Prahy, ale i kupříkladu z Brna, Ostravy nebo Košic.

OD 12. DO 15. SRPNA

Kozí mejdan Kdo chce prožít víkend bez tlaku šoubyznysu, komerce, stánkařů a ochranky, přesto při muzice a setkání s dalšími lidmi ve volné přírodě, může přijet do Milkovic na Kozí mejdan. Milkovice je statek na samotě s chovem koz a oslů u Libáně na Jičínsku, mezi Kopidlnem a Sobotkou a zámky Dětenice a Staré Hrady. Kozí mejdan je věnován kozám a svobodomyslnému způsobu života a koná se za každého počasí. Vstupné je dobrovolné.

OD 19. DO 21. SRPNA

Festival Kefír 2011 Ideální příležitost pro víkend strávený s rodinou, ale i hutná koncentrace hudby, divadla i bezpočtu kreativních dílen. Takový bude Kefír – první bejbypunkový festival pro rodiče s dětmi, který spojuje organizační schopnosti týmu kolem festivalu Rock for People s nekonečným proudem imaginace tryskajícím ze sdružení kolem Kašpárka v rohlíku. Úplně novému pojetí festivalu, zážitkům a atmosféře budou moci návštěvníci podlehnout v krásném prostředí zámeckého parku v Lysé nad Labem s kapacitou pět tisíc lidí.

20. SRPNA

Festival Okoř 2011 Jednodenní hudební open air festival Okoř u stejnojmenné zříceniny hradu se letos opět uskuteční. Po jednoroční přestávce se tak vrací na scénu jeden z neoblíbenějších festivalů, který býval zcela vyprodán. Důvodů, proč se těší tak velké oblibě, je hodně. Nejdůležitějším je určitě pečlivě volený program, krásné a nadmíru příjemné pohodové prostředí, péče o všechny návštěvníky (i ty nejmenší) a dobrá dostupnost z Prahy.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít