Pozvánky 31

28. května 2012, 17:10 - Kateřina Kuncová
28. května 2012, 17:10

Společnost

OD ČERVNA DO ZÁŘÍ

Výstavy v hotelu Kempinski Hotel Kempinski Hybernská Prague si postupně buduje pověst vystavovatele děl předních malířů a sochařů. Velký zájem jistě vzbudí i současná expozice nazvaná „Fashion is Art & Art is Fashion“, na níž je možno do září zhlédnout pět obrazů uznávané české umělkyně Jindry Husárikové a šest pláten její dcery Šárky Mrázové Cagliero. Všechna díla jsou vystavena ve vstupní hale hotelu vedoucí do nádherné zahrady, kde jsou již umístěny sochy známého italského umělce Marca di Piazza.

OD 11. ČERVNA DO 28. SRPNA

Brno Art Open 2011 Třetí ročník přehlídky Sochy v ulicích / Brno Art Open 2011 navazuje na záměr předchozích ročníků rozvíjet téma výtvarného umění a jeho funkce ve veřejném prostoru. Letošní ročník se však odlišuje snahou o systematické přehodnocení všech tří základních komponentů tohoto typu výstavního formátu – role umění, prostoru a diváků. Na pólu umění se přehlídka pokouší předvést co nejširší pole výrazových prostředků, které může být do podobné výstavy zahrnuto. Byli proto osloveni především umělci a umělkyně střední a mladší generace, jejichž práce překračují tradiční vymezení uměleckých disciplín a volně se pohybují mezi odlišnými vyjadřovacími prostředky.

OD 20. ČERVNA DO 30. SRPNA

Výstava Stanislava Kolíbala Díla Stanislava Kolíbala, klasika českého i evropského konceptuálního umění, vystavuje ve svých prostorách po celé léto grafické studio Dynamo design v Praze. Kolíbal, jehož světově ceněné práce ovlivnila mimo jiné tvorba Alexandera Caldera a Isamu Noguchiho, zde poprvé představil například svůj objekt Stavba XV. z roku 1992. Premiéru zde mají také jeho dvě Železné kresby. Expozici instalovanou přímo v prostorách studia Dynamo doplnily tři Bílé reliéfy z 90. let, nový „postní“ objekt vytvořený autorem pro kostel Nejsvětějšího Salvátora v Praze a další práce.

2. SRPNA

Den otců v Zoo Praha Den otců, který Gender Studies již několikátým rokem spolupořádá se Zoo Praha, se letos uskuteční u příležitosti narozenin samce emu hnědého – Taťuldy. Toho lze považovat za symbol aktivní otcovské péče, protože je to právě on, kdo sedí téměř dva měsíce na vejcích a pečuje o mláďata i několik měsíců po vylíhnutí. Letošní Den otců bude obohacen soutěží Tatínkem na 30 minut. Zn.: Aktivně. V 11 hodin bude v bezprostředním okolí Divadélka Archa v areálu Dětské zoo opět slavnostně otevřen nový výběh lidských mláďat a začne soutěž. Ten návštěvník-muž, který dokáže nejlépe, nejkreativněji a nejvtipněji zabavit cizí lidské mládě a společně s ním splní všechny připravené úkoly, si s sebou odnese nejen dobrý pocit, ale i ocenění Gender Studies a ceny od Zoo Praha. ===== OD 4. SRPNA DO 6. SRPNA =====
Festival Dokořán 2011
Občanské sdružení Iniciativa Dokořán přináší do Karviné již posedmé tři dny naplněné hudbou, dobrou zábavou a inspirací. Festival je pořádán dobrovolníky a nadšenci a jako jeden z mála dá na názor svých návštěvníků. Festival Dokořán se proto může pochlubit jedním z nejhezčích festivalových prostředí, jaké v Česku najdete. Dokořán i letos představí zahraniční kapely, a to z Velké Británie, Rakouska, Maďarska, Polska nebo Slovenska, samozřejmostí jsou mediálně známé české kapely i interpreti.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít