Pozvánky 31

28. května 2012, 17:10 - Kateřina Kuncová
28. května 2012, 17:10

Společnost

OD ČERVNA DO ZÁŘÍ

Výstavy v hotelu Kempinski Hotel Kempinski Hybernská Prague si postupně buduje pověst vystavovatele děl předních malířů a sochařů. Velký zájem jistě vzbudí i současná expozice nazvaná „Fashion is Art & Art is Fashion“, na níž je možno do září zhlédnout pět obrazů uznávané české umělkyně Jindry Husárikové a šest pláten její dcery Šárky Mrázové Cagliero. Všechna díla jsou vystavena ve vstupní hale hotelu vedoucí do nádherné zahrady, kde jsou již umístěny sochy známého italského umělce Marca di Piazza.

OD 11. ČERVNA DO 28. SRPNA

Brno Art Open 2011 Třetí ročník přehlídky Sochy v ulicích / Brno Art Open 2011 navazuje na záměr předchozích ročníků rozvíjet téma výtvarného umění a jeho funkce ve veřejném prostoru. Letošní ročník se však odlišuje snahou o systematické přehodnocení všech tří základních komponentů tohoto typu výstavního formátu – role umění, prostoru a diváků. Na pólu umění se přehlídka pokouší předvést co nejširší pole výrazových prostředků, které může být do podobné výstavy zahrnuto. Byli proto osloveni především umělci a umělkyně střední a mladší generace, jejichž práce překračují tradiční vymezení uměleckých disciplín a volně se pohybují mezi odlišnými vyjadřovacími prostředky.

OD 20. ČERVNA DO 30. SRPNA

Výstava Stanislava Kolíbala Díla Stanislava Kolíbala, klasika českého i evropského konceptuálního umění, vystavuje ve svých prostorách po celé léto grafické studio Dynamo design v Praze. Kolíbal, jehož světově ceněné práce ovlivnila mimo jiné tvorba Alexandera Caldera a Isamu Noguchiho, zde poprvé představil například svůj objekt Stavba XV. z roku 1992. Premiéru zde mají také jeho dvě Železné kresby. Expozici instalovanou přímo v prostorách studia Dynamo doplnily tři Bílé reliéfy z 90. let, nový „postní“ objekt vytvořený autorem pro kostel Nejsvětějšího Salvátora v Praze a další práce.

2. SRPNA

Den otců v Zoo Praha Den otců, který Gender Studies již několikátým rokem spolupořádá se Zoo Praha, se letos uskuteční u příležitosti narozenin samce emu hnědého – Taťuldy. Toho lze považovat za symbol aktivní otcovské péče, protože je to právě on, kdo sedí téměř dva měsíce na vejcích a pečuje o mláďata i několik měsíců po vylíhnutí. Letošní Den otců bude obohacen soutěží Tatínkem na 30 minut. Zn.: Aktivně. V 11 hodin bude v bezprostředním okolí Divadélka Archa v areálu Dětské zoo opět slavnostně otevřen nový výběh lidských mláďat a začne soutěž. Ten návštěvník-muž, který dokáže nejlépe, nejkreativněji a nejvtipněji zabavit cizí lidské mládě a společně s ním splní všechny připravené úkoly, si s sebou odnese nejen dobrý pocit, ale i ocenění Gender Studies a ceny od Zoo Praha. ===== OD 4. SRPNA DO 6. SRPNA =====
Festival Dokořán 2011
Občanské sdružení Iniciativa Dokořán přináší do Karviné již posedmé tři dny naplněné hudbou, dobrou zábavou a inspirací. Festival je pořádán dobrovolníky a nadšenci a jako jeden z mála dá na názor svých návštěvníků. Festival Dokořán se proto může pochlubit jedním z nejhezčích festivalových prostředí, jaké v Česku najdete. Dokořán i letos představí zahraniční kapely, a to z Velké Británie, Rakouska, Maďarska, Polska nebo Slovenska, samozřejmostí jsou mediálně známé české kapely i interpreti.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít