Pozvánky 3

10. ledna 2012, 12:13 - Kateřina Kuncová
10. ledna 2012, 12:13

Společnost

DO 20. KVĚTNA 2012

Colorito. Malířství v Benátkách 16. až 18. století z moravských a slezských sbírek Výstava Colorito. Malířství v Benátkách 16. až 18. století z moravských a slezských sbírek potěší zejména milovníky italské kultury a Benátek. Díky pětiletému úsilí kurátora výstavy Zdeňka Kazlepky se zájemcům poodhalí krása méně známých či téměř neznámých děl benátského malířství z moravských a slezských (převážně zámeckých) sbírek, která vznikla v časovém horizontu od poloviny 16. do konce 18. století. Na výstavě je představeno 41 obrazů od umělců takzvané benátské školy. Prostřednictvím vystavených obrazů si můžete učinit představu nejen o zvláštní, až ezoterické izolovanosti benátské kultury a široké škále malířských stylů a manýr, ale i o benátském intelektuálním hnutí, které vznik mnoha obrazů iniciovalo.

OD 18. DO 22. LEDNA

Festival krátkých filmů Praha Od 18. do 22. ledna 2012 se v pražském kině Světozor odehraje sedmý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, pořádaného organizátory MFF Karlovy Vary. Festival představí v mezinárodní soutěži hrané filmy se stopáží do 25 minut vytvořené v uplynulých dvou letech. Novinkou v letošním programu bude sekce Delikatesy, která představí slavné krátké filmy, jež tvoří pomyslný zlatý fond krátkometrážní kinematografie. Diváci si budou moci zakoupit vstupenky na jednotlivé bloky za 70 korun; předprodej bude zahájen v pokladně kina Světozor od 16. ledna 2012.

OD 18. DO 22. LEDNA

Jazz Fest Znojmo Pátý ročník festivalu Jazz Fest Znojmo nese podtitul Wine Goes to Jazz. Akce si klade za cíl propojit víno a hudbu a nabídnout posluchačům kvalitní jazzová vystoupení a koncerty spojené s podmanivým prostředím města Znojma. Pětidenní jazzový maraton si vzal pod patronát známý slovenský jazzman Peter Lipa. Součástí programu akce, jejíž úspěšnost prověřil už minulý ročník, je pěvecký workshop. Hudební dílnu, kterou loni vedla súdánsko-česká zpěvačka Ridina Ahmedová, letos převzala přední česká jazzová zpěvačka Jana Koubková. Návštěvníci se mohou těšit na jazzové legendy, kromě Petra Lipy a Jany Koubkové též na Dana Bártu či Robert Balzar Trio. Festival zakončí jazz v chrámovém pojetí v podobě jazzové mše Karla Růžičky.

OD 20. LEDNA

Asanace v Divadle Na zábradlí Pražské Divadlo Na zábradlí uvedlo 13. ledna svou první letošní premiéru – hru Václava Havla Asanace. V rolích architektů, kteří připravují asanaci středověkého městečka, se mimo jiné představil Jiří Ornest, Kristina Maděričová, Ondřej Veselý nebo Igor Chmela. Projekční ateliér, momentálně sídlící na hradě, připravuje demolici středověkého malebného městečka v podhradí, kde má být vystavěno panelové sídliště pro dva tisíce obyvatel. Ve hře je na půdorysu historie komunistického Československa zobrazena devastace nejen krajiny a městské zástavby, ale i devastace tvořivé svobodné duše. Jestliže mocní v rámci společenského zřízení slibují svobodu, aby ji vzápětí popřeli, přichází deziluze, přežívání nebo smrt. Reprízy lze zhlédnout 20. ledna a 9., 18., 22. a 28 února.

16. BŘEZNA, OD 20 HODIN

Žebřík 2011 Hudební anketa Žebřík vstupuje do 20. ročníku. Během ledna mohou fanoušci hlasovat pro kteréhokoli ze svých favoritů, přičemž z prvního kola vzejde pět nominovaných v deseti kategoriích. O definitivních vítězích se bude rozhodovat až do konce února. Anketa obsahuje kategorie Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce, Film a Průser roku. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 16. března od 20 hodin v Parkhotelu Plzeň. Na pětihodinové show budou oceněni tři nejlepší umělci v každé kategorii, kteří převezmou bronzové sošky z dílny sochaře Václava Česáka. Během galavečera, kterým provedou Tomáš Hanák a Klára Vytisková, zazpívají mnozí přední interpreti.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít