Pozvánky 27-28

27. června 2012, 18:02 - Lenka Michálková
27. června 2012, 18:02

OD 30. ČERVNA

Film a kniha Tvoje slza, můj déšť Na 47. mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech má premiéru dokumentární film Tvoje slza, můj déšť. Je to filmový debut scenáristky a režisérky Evy Lustigové, který natáčela se svým otcem spisovatelem Arnoštem Lustigem (1926–2011) v období od oslavy jeho osmdesátin v prosinci 2006 až do úmrtí v únoru 2011. Společně s premiérou filmu bude mít křest stejnojmenná kniha rozhovorů, které s Lustigem vedla jeho dcera Eva a mnozí přátelé – Miloš Forman, Květa Fialová, Ivan Passer, Václav Havel a další známé osobnosti. Kniha, která zároveň vychází v nakladatelství Mladá fronta, obsahuje i DVD zmíněného filmu.

DO 31. ČERVENCE

Zrozeno v ohni V Praze na Hradčanech je od 21. června zpřístupněna výstava fotografií prací sklářských výtvarníků. Expozice velkoformátových snímků představí díla vytvořená na deseti ročnících Mezinárodního sklářského sympozia v Novém Boru, doprovázejí je fotografie ze sklářské výroby. Prezentovaná díla pocházejí ze společné práce českých sklářů a světových designérů, architektů a umělců, jako jsou například Bořek Šípek, René Roubíček, Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová, Vladimír Kopecký, Charles Parriot, Peter Layton či Lino Tagliapietra. Návštěvníci si budou v některé dny moci vyrobit skleněnou drobnost v mobilní sklářské peci. Exteriérová výstava v parku na Hradčanském náměstí je volně přístupná 24 hodin denně.

OD 3. DO 6. ČERVENCE

Rock for People Rock for People začne v úterý tradičním večírkem pro nedočkavé. V první festivalový den ve středu 4. července zahrají například The Prodigy, o den později ve Festivalparku u Hradce Králové vystoupí Faith No More a v závěrečný den zpěvák Pete Doherty. I díky divadelním produkcím nebo dýdžejským setům čítá program více než 280 položek. Další hlavní jména letošního programu Franz Ferdinand, Crystal Castles, Refused nebo The Subways ilustrují letošní žánrový rozptyl: od indie rocku přes post hard core a vkusný pop až po progresivní electro. V případě tuzemských formací stojí na jedné straně hudební pardálové v podobě Laca Decziho nebo Radima Hladíka, na druhé české a slovenské mladičké kapely. Speciální sety chystají Aneta Langerová, Cocotte Minute nebo Meky Žbirka. Exkluzivní budou dýdžejská vystoupení kapel Tata Bojs, Horkýže Slíže nebo Support Lesbiens.

5. A 6. ČERVENCE

XV. všesokolský slet Hromadnými vystoupeními vyvrcholí letošní oslavy 150 let od založení tělovýchovné jednoty Sokol. Očekává se účast 15 tisíc cvičenců z České republiky, Slovenska a Dánska, kteří se veřejnosti představí v sedmnácti pohybových skladbách pro různé věkové kategorie. Na programu je třeba cvičení seniorek na píseň Jen pro ten dnešní den, starší žactvo předvede pohybovou skladbu Dávej, ber, rodiče s dětmi zacvičí na hit z filmu Ať žijí duchové. Poprvé v historii se sokolský slet koná ve vršovické Synot Tip Aréně v pražském Edenu.

OD 12. DO 15. ČERVENCE

Festival Colours of Ostrava Mezinárodní hudební festival se letos přestěhoval do industriálních prostor technické památky Dolní oblasti Vítkovice. Nabídne čtyři venkovní a osm krytých scén. Jako hlavní hvězdy vystoupí Alanis Morissett, Bobby McFerrin nebo Zaz. Dohromady se představí na 150 kapel z celého světa, chybět nebudou filmy, divadla, workshopy a besedy.
Doprovodnou událostí bude v pátek a v sobotu v centru Ostravy Festival v ulicích, který zahrnuje hudbu, divadlo či tanec, zdarma vystoupení Tomáše Kluse nebo Banjo Bandu Ivana Mládka. Cestu z Masarykova náměstí budou lemovat jamující muzikanti, pouliční divadla či stánky a happeningy neziskových organizací. Program bude i v Divadle loutek, na Smetanově náměstí vznikne Ostrawsky Hyde Park. V areálu Nové Karoliny se připravuje program pro děti nebo originální hudební ulička se stánky s nástroji z celého světa.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít