Pozvánky 27

25. května 2012, 14:14 - Kateřina Kuncová
25. května 2012, 14:14

Společnost

OD 26. KVĚTNA DO 23. ŘÍJNA

Hledání skla V Česku v posledních letech nenápadně vyrostla nová silná generace profesionálních sklářských výtvarníků, která originálním způsobem navazuje na slavnou tradici českého uměleckého skla. Výstava v pražském Uměleckoprůmyslovém museu v doposud nevídané šíři seznamuje s díly vybraných 25 nejmladších zástupců sklářského umění, s jejich kreativním hledáním nového uměleckého výrazu i technologických možností tohoto ušlechtilého materiálu. Výstava, jež se koná v rámci Pražského festivalu skla 2011, aktivně reaguje na prostor stálé expozice UPM, oživuje jej a vystavená díla dává do nečekaných souvislostí.

OD 30. ČERVNA DO 18. ZÁŘÍ

Ladislav Sutnar: U.S. Venus Ladislav Sutnar (1897–1976) proslul jako česko-americký designér, který přispěl do dějin užitého umění mnoha ikonickými díly produktového a grafického designu. Jeho malířská tvorba je téměř neznámá a tato výstava je první samostatnou výstavou Sutnarovy americké malby od jeho smrti. Svůj zájem o ženský akt poprvé představil v grafickém albu The Strip Street v roce 1963. Od roku 1964 nazýval své rozměrné obrazy, malované akrylovými barvami na sololitu, Venuše. Předcházely jim detailní geometrické studie, koláže, pastely, propracovanou kompozicí reagoval na soudobou uvolněnou americkou malbu. Výstavu a doprovodné publikace, které chtějí ukázat Sutnarovy americké Venuše jako jedinečný, nezařaditelný a přitažlivý fenomén, můžete zhlédnout v Malé Galerii pražského Rudolfina.

7. ČERVENCE

Rozloučení s Národním muzeem Historická budova Národního muzea, kterou dobře znají celé generace návštěvníků, dne 7. 7. uzavře své brány na dlouhých pět let. Důvodem je připravovaná rekonstrukce. Zájemci proto mají posledních pár dní na prohlídku budovy a expozic, které už nikdy nebudou vypadat tak jako dosud. Ve čtvrtek 7. 7. 2011 je mimořádně otevřeno do 20 hodin a vstup do historické budovy je po celý den zdarma. Národní muzeum připravilo pro své, na dlouhou dobu poslední návštěvníky drobná překvapení.

OD 8. DO 24. ČERVENCE

Hudební festival Znojmo Hudební festival Znojmo se letos koná již posedmé a jako pokaždé je zaměřen na odkaz skladatele, který má v aktuálním roce výročí. Letošní ročník se bude z podstatné části zabývat hudbou Josefa Myslivečka, od jehož úmrtí uplynulo 230 let. Partnerskou organizací je hudební festival v rakouském Retzu, který se koná od 7. do 17. července. Festival má mimo jiné provázat přitažlivou hudbu s nezaměnitelným vínem znojemského regionu.

OD 15. DO 17. ČERVENCE

Mighty Sounds I letošní festival Mighty Sounds bude plný zajímavých kapel. Kromě Anti-Flag a Pennywise z USA přijedou legendy z Jamajky The Skatalites nebo jejich krajan, král reggae Anthony B. Kromě toho je pro návštěvníky připraven pestrý doprovodný program. Letiště Čápův Dvůr u Tábora poskytuje dostatek prostoru pro všechny aktivity, které si návštěvníci festivalu oblíbili. Uskuteční se celá řada workshopů, jako například výroba placek pod vedením skupiny Plackafacka.cz, mnohé zcela jistě nadchne graffiti workshop nazvaný trefně Mightfitty, který organizuje pražský Graffneck shop. Uskupení Leviathan nabídne možnost zkusit street artovou techniku šablon (stencil).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Google prodloužil podporu Nexusům 5X a 6P. Dva měsíce bezpečnostních aktualizací navíc
Nabíjet budeme i oblečení. Levi’s ušil chytrou bundu s technologií od Googlu
K Windows 10 ve verzích 1703 a 1607 míří malé opravné balíčky
Nová konzole od Atari bude herní PC s Linuxem a procesorem AMD. Máme první fotky
Microsoft spolu s Facebookem propojil Evropu a USA superrychlým podmořským kabelem
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít