Pozvánky 27

25. května 2012, 14:14 - Kateřina Kuncová
25. května 2012, 14:14

Společnost

OD 26. KVĚTNA DO 23. ŘÍJNA

Hledání skla V Česku v posledních letech nenápadně vyrostla nová silná generace profesionálních sklářských výtvarníků, která originálním způsobem navazuje na slavnou tradici českého uměleckého skla. Výstava v pražském Uměleckoprůmyslovém museu v doposud nevídané šíři seznamuje s díly vybraných 25 nejmladších zástupců sklářského umění, s jejich kreativním hledáním nového uměleckého výrazu i technologických možností tohoto ušlechtilého materiálu. Výstava, jež se koná v rámci Pražského festivalu skla 2011, aktivně reaguje na prostor stálé expozice UPM, oživuje jej a vystavená díla dává do nečekaných souvislostí.

OD 30. ČERVNA DO 18. ZÁŘÍ

Ladislav Sutnar: U.S. Venus Ladislav Sutnar (1897–1976) proslul jako česko-americký designér, který přispěl do dějin užitého umění mnoha ikonickými díly produktového a grafického designu. Jeho malířská tvorba je téměř neznámá a tato výstava je první samostatnou výstavou Sutnarovy americké malby od jeho smrti. Svůj zájem o ženský akt poprvé představil v grafickém albu The Strip Street v roce 1963. Od roku 1964 nazýval své rozměrné obrazy, malované akrylovými barvami na sololitu, Venuše. Předcházely jim detailní geometrické studie, koláže, pastely, propracovanou kompozicí reagoval na soudobou uvolněnou americkou malbu. Výstavu a doprovodné publikace, které chtějí ukázat Sutnarovy americké Venuše jako jedinečný, nezařaditelný a přitažlivý fenomén, můžete zhlédnout v Malé Galerii pražského Rudolfina.

7. ČERVENCE

Rozloučení s Národním muzeem Historická budova Národního muzea, kterou dobře znají celé generace návštěvníků, dne 7. 7. uzavře své brány na dlouhých pět let. Důvodem je připravovaná rekonstrukce. Zájemci proto mají posledních pár dní na prohlídku budovy a expozic, které už nikdy nebudou vypadat tak jako dosud. Ve čtvrtek 7. 7. 2011 je mimořádně otevřeno do 20 hodin a vstup do historické budovy je po celý den zdarma. Národní muzeum připravilo pro své, na dlouhou dobu poslední návštěvníky drobná překvapení.

OD 8. DO 24. ČERVENCE

Hudební festival Znojmo Hudební festival Znojmo se letos koná již posedmé a jako pokaždé je zaměřen na odkaz skladatele, který má v aktuálním roce výročí. Letošní ročník se bude z podstatné části zabývat hudbou Josefa Myslivečka, od jehož úmrtí uplynulo 230 let. Partnerskou organizací je hudební festival v rakouském Retzu, který se koná od 7. do 17. července. Festival má mimo jiné provázat přitažlivou hudbu s nezaměnitelným vínem znojemského regionu.

OD 15. DO 17. ČERVENCE

Mighty Sounds I letošní festival Mighty Sounds bude plný zajímavých kapel. Kromě Anti-Flag a Pennywise z USA přijedou legendy z Jamajky The Skatalites nebo jejich krajan, král reggae Anthony B. Kromě toho je pro návštěvníky připraven pestrý doprovodný program. Letiště Čápův Dvůr u Tábora poskytuje dostatek prostoru pro všechny aktivity, které si návštěvníci festivalu oblíbili. Uskuteční se celá řada workshopů, jako například výroba placek pod vedením skupiny Plackafacka.cz, mnohé zcela jistě nadchne graffiti workshop nazvaný trefně Mightfitty, který organizuje pražský Graffneck shop. Uskupení Leviathan nabídne možnost zkusit street artovou techniku šablon (stencil).

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít