Pozvánky 26

21. června 2012, 07:47 - Lenka Michálková
21. června 2012, 07:47

PONDĚLÍ 25. ČERVNA OD 20 HODIN

Sting v Praze V pražské O2 areně vystoupí britský zpěvák Sting. V rámci světového turné nazvaného „Back To Bass“, pořádaného ke 25. výročí jeho sólové kariéry, představí českému publiku své největší hity.

OD 25. ČERVNA

Metropolitní léto hereckých osobností Celkem 60 představení, z toho sedm koncertů, nabídne Metropolitní léto hereckých osobností, které se bude konat až do 6. září na Letní scéně Vyšehradu. Připraveny jsou tři české premiéry: Ženy přežijí!, Kutloch aneb I muži mají své dny a Slavík a růže. Představí se i osvědčené tituly z minulých let, například Vše o mužích, Vše o ženách či inscenace s Karlem Rodenem a Janou Krausovou. Společným jmenovatelem her je odvěký střet mužského a ženského světa v různých podobách. Připraveno je i několik hudebních večerů. Pod širým nebem vystoupí slovenská šansoniérka Szidi Tobias, Dan Bárta & Robert Balzar Trio, zazpívá Lenka Filipová, Aneta Langerová nebo držitelka Oscara Markéta Irglová.

OD 26. ČERVNA

Letní shakespearovské slavnosti Populární divadelní festival se letos koná v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a ve Zvolenu, poprvé i v Plzni. Na programu je deset Shakespearových her. Hlavní novinkou je premiéra dramatu Richard III. s Jiřím Langmajerem v titulní roli. Hra se představí i ve slovenské verzi v nastudování slovenských divadelníků. Další premiérou bude komedie Marná lásky snaha uváděná v Ostravě. K vidění budou rovněž reprízy dříve úspěšných her, třeba komedie Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem. Na programu zůstává hit Veselé paničky windsorské režiséra Jiřího Menzela s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou. Naposledy letos uvidíme drama Jindřich IV., příběh přátelství a politiky, s Janem Dolanským. V Praze a Ostravě se bude poslední sezonu hrát Romeo a Julie režiséra Pavla Šimáka s Markem Holým, Terezou Dočkalovou a Jitkou Smutnou.

ČTVRTEK 28. ČERVNA OD 19:30 HODIN

Jazzový koncert Pata Methenyho Držitel 19 cen Grammy Pat Metheny vystoupí s jazzovou smetánkou z New Yorku v brněnském Bobycentru na závěrečném koncertu letošního mezinárodního festivalu JazzFestBrno. Pro nové album s názvem Unity Band, které nedávno vyšlo, i probíhající turné sestavil Metheny novou kapelu: Chris Potter (saxofony a basklarinet), Antonio Sanchez (bicí) a Ben Williams (kontrabas). Vystoupení sjednocuje veškeré hudební vlivy jeho členů do jedinečného a neopakovatelného stylového formátu.

OD 28. ČERVNA

Fotoprojekt Můj pozitivní den Fotografie Jiřího Třeštíka, fotoprojekce na obrazovkách a katalog chtějí divákům ukázat osobní život tří HIV pozitivních mužů různých generací ze tří evropských měst (Praha, Mnichov, Zürich) a dát jejich problémy do kontextu se situací okolo HIV v jejich městě a zemi. Výstava má vypovídat o pocitech lidí žijících řadu let s nemocí, o jejich řešení zdánlivě běžných denních situací. Prvním hostitelským městem prezentace fotoprojektu je Praha, v září bude vystaven v Mnichově a v listopadu se s ním seznámí diváci v Zürichu.

OD 29. ČERVNA

Výstavy v Domě U Kamenného zvonu Výstava London Twelve nabídne výběr londýnské umělecké scény. Britský kurátor Toby Clarke představuje tvorbu umělců, jejichž práce jej zaujaly v průběhu jednoho roku. Zahrnuje představitele mladé nastupující generace, ale i starší uznávané autory, jejichž tvorba se vztahuje k prolínajícím se tématům: abstrakce, identita, technologie, historie a příroda. V gotickém sklepení galerie na pražském Staroměstském náměstí je možno také do 7. července zhlédnout průřez výtvarnou tvorbou dětí odcházejících z dětských domovů Bavilo mě všecko. Výtvarná díla pěti autorů vznikala v průběhu několika let na sociálně-terapeutických pobytech.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít