Pozvánky 23

01. června 2012, 13:19 - Kateřina Kuncová
01. června 2012, 13:19

===== 5. ČERVNA

Mistrovství ČR v hodu mobilem
Ve Žlutých lázních se bude 5. června konat akce na podporu třídění a recyklace elektra s názvem Zahoď mobil. Házet se bude do dálky, ale i na cíl. Tentokrát nejde jen o bláznivou kratochvíli, ale o osvětu. Cílem sportovně edukativní akce Zahoď mobil je nejen najít historicky prvního mistra České republiky v hodu mobilem, ale také vzdělávat občany o možnostech a dopadech třídění a recyklace elektrospotřebičů. Turné, které již během jara a podzimu loňského roku navštívilo třináct krajských měst ČR, nyní vyvrcholí v Praze celorepublikovým finále. +FOTO?

OD 6. DO 21. ČERVNA

Kavárna POTMĚ se vrací do Prahy a poprvé míří do regionů Na Ovocném trhu v Praze se ve 13 hodin otevřou dveře v pořadí již osmé Kavárny POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí číšníci. Vypít si šálek vyhlášené černočerné kávy a vyzkoušet si, jaké to je vnímat svět bez pomoci zraku, je možné až do 21. června každý den od 10 do 21 hodin.

OD 8. DO 13. ČERVNA

Artsemestr LÉTO 2012 Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze opět seznámí veřejnost se svými nápady a vizemi. Během letního Artsemestru 2012 budou zpřístupněny všechny školní ateliéry, v nichž studenti nainstalují své práce vytvořené v minulém půlroce. Katedra užitého umění, jako například Ateliér keramiky pod vedením Maxima Velčovského a Ateliér designu oděvu a obuvi Liběny Rochové, se zaměřila na praktickou spolupráci s průmyslem. Budování vztahů s českými firmami je jedním z hlavních pilířů, na kterém dnes Vysoká škola uměleckoprůmyslová (VŠUP) staví. Poprvé bude představen také koncept Summer Shopu, který naváže na někdejší VŠUP SHOP. +FOTO

9. ČERVNA

Pražská muzejní noc Devátý ročník Pražské muzejní noci proběhne v sobotu 9. června 2012. V prostorách Rudolfina bude pro návštěvníky připraven originální program, na jehož přípravě se letos podílí režisérka Alice Nellis. Každých 40 minut si ve Dvořákově síni budete moci poslechnout krátký moderovaný hudební program jako ukázku edukativních koncertů, které Česká filharmonie zařadí do svého programu letos na podzim. V Sukově síni zazní koncert moderního jazzu s prvky šansonu, brazilské a latinsko-americké hudby se začátky ve 21 a 22 hodin.

OD 9. DO 10. ČERVNA

Dílna tradičních afrických polyfonií s Coco Mbassi Do tajů afrického zpěvu zavede účastníky červnové dílny Hlasohledu kamerunská pěvkyně Coco Mbassi, spolupracovnice hudebníků jako Salif Keita či Richard Bona. Na dílně, jež se uskuteční o víkendu 9. a 10. června, zasvětí zkušená lektorka Coco Mbassi účastníky do africké polyfonie, ale zároveň jim pomůže nalézt vlastní autentický hlasový projev. Dílna, které se může zúčastnit kdokoli bez ohledu na pěvecké zkušenosti, se uskuteční v Taiji Akademii v Riegrových sadech. Podrobnější informace a přihlášky jsou k dispozici na www.hlasohled.cz.
+FOTO

10. ČERVNA

Ostré maďarské Divadlo Na zábradlí Naostro! je název jednodenního minifestivalu maďarského divadla a dramatiky, který se koná 10. června v Divadle Na zábradlí. V průběhu celého dne se uskuteční celkem pět scénických čtení her současných maďarských dramatiků v podání herců Divadla Na zábradlí. Na programu je také pohádka Království s čarovnou studnou mladého budapešťského souboru Lakmusz Csoport a promítání unikátního záznamu inscenace Černá země divadla Krétakör. Během odpoledne i večera budou mít diváci možnost občerstvit se specialitami maďarské kuchyně.
+FOTO?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít