Pozvánky 2

05. ledna 2012, 12:14 - Kateřina Kuncová
05. ledna 2012, 12:14

Společnost

OD 3. LISTOPADU 2011 DO 4. BŘEZNA 2012

Veselí kostlivci Výstava Veselí kostlivci představuje lidové obřady a slavnosti Mexika, ve kterých se odráží lidové náboženství spojující křesťanské a domorodé předkřesťanské prvky. Zaměřuje se na obřady, které se konají v podzimních a zimních měsících a jsou spojeny s náboženskými svátky, jako jsou dušičky, Vánoce, tři králové a masopust. Obřady, které se vztahují ke křesťanskému církevnímu roku, jsou na výstavě srovnány s obdobnými i rozdílnými lidovými obřady odehrávajícími se ve stejném období v Česku. Prostřednictvím sbírkových předmětů jsou zdůrazněny rozdílné i shodné momenty lidové mexické a české obřadnosti. Vyplývá z nich, že Mexiko je Česku přes velkou vzdálenost a veškerou exotičnost v řadě ohledů blízké.

OD 4. DO 29. LEDNA

Výstava Pavla Mrkuse Expozice v českém prostředí poměrně neznámého, v zahraničí však stále úspěšnějšího autora Pavla Mrkuse v Domě pánů z Kunštátu představí soubor nových videoprojekcí s tématem modelování fiktivních vesmírných krajin a jejich mentální rekognoskace. Pavel Mrkus je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a na přelomu tisíciletí dlouhodobě působil jako vysokoškolský pedagog v japonské Toyamě. Tam se také utvářel jeho svébytný vyjadřovací jazyk, který kombinuje využívání sofistikovaných digitálních technologií se snahou o zprostředkování duchovních impulzů vycházejících ze západní evropské tradice i východní spirituality.

OD 11. DO 14. LEDNA

Přednášky Ericha von Dänikena V budově Národního muzea v Praze vystoupí od 19 hodin hvězda světových záhad Erich von Däniken, tentokrát s přednáškou na téma Nevyřešené záhady ve světě. Stejné vystoupení se uskuteční 12. ledna ve Zlíně a 13. a 14. ledna v Brně. Přednáška bude tlumočena do českého jazyka.

OD 12. LEDNA DO 14. ÚNORA

Výstava Toulky po údolích a horách Švýcarska Velký zájem Čechů o Alpy inspiroval Rakouské kulturní fórum v Praze k organizování akcí, jejichž cílem je zprostředkovat veřejnosti poznatky a informace o životě v alpském regionu. Cyklus Alpy pokračuje v Rakouském kulturním fóru v Praze výstavou Toulky po údolích a horách Švýcarska. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 12. ledna 2012 od 18 hodin. Výstavu prezentuje Rakouské kulturní fórum v Praze ve spolupráci se Švýcarským velvyslanectvím v Praze a Galerií výtvarného umění v Ostravě. Přístupná bude vždy od pondělí do pátku od 10 do 13 a od 14 do 16 hodin.

14. LEDNA

Prague Ballet Gala 2012 Praha se stane opět centrem světového baletu. Sedmý ročník Prague Ballet Gala představí světové hvězdy slavných baletních souborů a divadel (Bolshoi Ballet, Royal Ballet of Flanders, Dutch National Ballet nebo Ballet National de Cuba). Špičkoví umělci seznámí diváky s technickou bravurou ve stylu klasiky, neoklasiky a současného tance. Repertoár vychází z nových i tradičních baletních děl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít