Pozvánky 2

05. ledna 2012, 12:14 - Kateřina Kuncová
05. ledna 2012, 12:14

Společnost

OD 3. LISTOPADU 2011 DO 4. BŘEZNA 2012

Veselí kostlivci Výstava Veselí kostlivci představuje lidové obřady a slavnosti Mexika, ve kterých se odráží lidové náboženství spojující křesťanské a domorodé předkřesťanské prvky. Zaměřuje se na obřady, které se konají v podzimních a zimních měsících a jsou spojeny s náboženskými svátky, jako jsou dušičky, Vánoce, tři králové a masopust. Obřady, které se vztahují ke křesťanskému církevnímu roku, jsou na výstavě srovnány s obdobnými i rozdílnými lidovými obřady odehrávajícími se ve stejném období v Česku. Prostřednictvím sbírkových předmětů jsou zdůrazněny rozdílné i shodné momenty lidové mexické a české obřadnosti. Vyplývá z nich, že Mexiko je Česku přes velkou vzdálenost a veškerou exotičnost v řadě ohledů blízké.

OD 4. DO 29. LEDNA

Výstava Pavla Mrkuse Expozice v českém prostředí poměrně neznámého, v zahraničí však stále úspěšnějšího autora Pavla Mrkuse v Domě pánů z Kunštátu představí soubor nových videoprojekcí s tématem modelování fiktivních vesmírných krajin a jejich mentální rekognoskace. Pavel Mrkus je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a na přelomu tisíciletí dlouhodobě působil jako vysokoškolský pedagog v japonské Toyamě. Tam se také utvářel jeho svébytný vyjadřovací jazyk, který kombinuje využívání sofistikovaných digitálních technologií se snahou o zprostředkování duchovních impulzů vycházejících ze západní evropské tradice i východní spirituality.

OD 11. DO 14. LEDNA

Přednášky Ericha von Dänikena V budově Národního muzea v Praze vystoupí od 19 hodin hvězda světových záhad Erich von Däniken, tentokrát s přednáškou na téma Nevyřešené záhady ve světě. Stejné vystoupení se uskuteční 12. ledna ve Zlíně a 13. a 14. ledna v Brně. Přednáška bude tlumočena do českého jazyka.

OD 12. LEDNA DO 14. ÚNORA

Výstava Toulky po údolích a horách Švýcarska Velký zájem Čechů o Alpy inspiroval Rakouské kulturní fórum v Praze k organizování akcí, jejichž cílem je zprostředkovat veřejnosti poznatky a informace o životě v alpském regionu. Cyklus Alpy pokračuje v Rakouském kulturním fóru v Praze výstavou Toulky po údolích a horách Švýcarska. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 12. ledna 2012 od 18 hodin. Výstavu prezentuje Rakouské kulturní fórum v Praze ve spolupráci se Švýcarským velvyslanectvím v Praze a Galerií výtvarného umění v Ostravě. Přístupná bude vždy od pondělí do pátku od 10 do 13 a od 14 do 16 hodin.

14. LEDNA

Prague Ballet Gala 2012 Praha se stane opět centrem světového baletu. Sedmý ročník Prague Ballet Gala představí světové hvězdy slavných baletních souborů a divadel (Bolshoi Ballet, Royal Ballet of Flanders, Dutch National Ballet nebo Ballet National de Cuba). Špičkoví umělci seznámí diváky s technickou bravurou ve stylu klasiky, neoklasiky a současného tance. Repertoár vychází z nových i tradičních baletních děl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít