Pozvánky 15

31. května 2012, 12:27 - Kateřina Kuncová
31. května 2012, 12:27

OD 6. DUBNA DO 5. KVĚTNA

Výstava Androgynekologie Dva cykly prací Ateliér tělového designu FAVU – Práce s modelkou a Práce s modelem – rozvíjejí téma využití ženského a mužského těla uměleckou tvorbou. Vycházejí z klasické historické akademické situace, kdy skupina odborníků (vzdělaných a oblečených) pozoruje objekt (placený a nahý). Do konce 18. století se v pozici objektu nacházel převážně muž, od poloviny 19. století dominuje ženský akt. Situace, se kterou pracují studenti, je významově bohatší o ten rozměr, že v roli povolaných umělců v ateliéru vystupují pouze ženy. Výstavu můžete zhlédnout v prostorách Galerie Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze až do 5. května.

OD 11. DO 26. DUBNA

11. ročník festivalu Jazzfestbrno Široké spektrum jazzu a příbuzných žánrů už tradičně představí jedenáctý ročník mezinárodního festivalu Jazzfestbrno. Od 11. do 26. dubna se do Brna sjede plejáda výjimečných zahraničních hostů i špičky domácí scény a nabídnou příznivcům jazzu a moderní improvizované hudby neopakovatelné (nejen) hudební zážitky. Festival si zachovává tradiční a osvědčený formát dvojkoncertů ve vybrané dny, doplněných o noční jam session. Program jedenáctého ročníku je mimořádně nabitý, pořadatelům se podařilo do úzkého časového rozmezí vtěsnat celou řadu jazzových hvězd.

OD 13. DO 14. DUBNA

Vinařské Litoměřice Jubilejní 10. ročník Vinařských Litoměřic zve všechny milovníky dobrého vína na mimořádnou degustaci, kde bude možné na jednom místě posoudit mnohotvárnost vín i odlišnosti jednotlivých ročníků pocházejících nejen z Čech, ale také z Moravy, a porovnat je s víny zahraničními. Desátý ročník bude oficiálně zahájen 13. dubna v 15 hodin, v 17 hodin pak začne slavnostní ceremoniál s předáním cen v soutěži vín. Společenský večer bude pokračovat na Hradě Litoměřice. Součástí výstavy je sobotní tematický doprovodný program: po celý den Víno a pokrmy s praktickými ukázkami a tipy, jak správně kombinovat vína se sýry, uzeninami a dalšími potravinami tak, aby se naplno rozvinula jejich chuť. Od 14 do 16 hodin budou v rámci programu Víno a zdraví přednášet známí odborníci o blahodárných účincích vína na lidský organismus.

OD 13. DUBNA

Čestmír Suška na autorské výstavě Respektovaný sochař, spoluzakladatel umělecké skupiny Tvrdohlaví Čestmír Suška představuje svá díla na výstavě Outside/Inside v Centru současného umění DOX. Část výstavy – Outside bude instalována na Velké terase a ve Dvoře DOX od 13. dubna do 31. srpna, část Inside pak od 13. dubna do 3. června ve 2., 3. a 4. patře Věže. Outside/Inside Čestmíra Sušky uzavírá jeho úspěšný projekt Rezavé květy, který byl k vidění na mnoha místech České republiky a v USA. Vedle několika starších skulptur si návštěvníci budou moci prohlédnout i dosud nevystavené práce z let 2008–2012.

16. DUBNA, OD 18 HODIN

Energie ve světě omezených zdrojů Francouzský institut v Praze pořádá 16. dubna jedinečnou přednášku vědeckého ředitele společnosti Total Group Jean-Françoise Minstera na téma Energie ve světě omezených zdrojů. Během přednášky se Minster zamyslí nad hlavními energetickými tématy následujících desetiletí, jako je například rostoucí světová poptávka po energii, způsobená demografickým a hospodářským růstem rychle se rozvíjejících zemí, klimatická problematika, která v sobě zahrnuje přeměnu světového energetického systému (efektivnost, obnovitelné zdroje, zachycování a oddělování CO2) a nevyhnutelný vývoj fosilních zdrojů v kontextu nových energetických možností (peak oil, využívání obnovitelných zdrojů). Jako obvykle bude po přednášce následovat debata nad sklenkou vína. Přednáška proběhne také 17. dubna ve 14 hodin na Západočeské univerzitě v Plzni.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle…
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
Technologie
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít