Pozvánky 14

31. května 2012, 13:01 - Kateřina Kuncová
31. května 2012, 13:01

OD 31. BŘEZNA

Stopy v čase Koncem března byla v pražské zoologické zahradě otevřena unikátní paleontologická stezka. Na zhruba třech stovkách metrů poblíž Gočárových domků vzniklo několik stanovišť, která dokumentují život na Zemi v dávných dobách. Třináct objektů ilustruje vývoj života v podobě zkamenělin předchůdců dnes žijících druhů živočichů. Návštěvníci Stop v čase, jak se stezka jmenuje, uvidí zkamenělou část čelisti megalodona, žraloka, jehož tlama má rozpětí dva metry. V rámci stezky je k vidění i prvohorní obojživelník seymouria, který žil před 280 miliony let, stopa tyranosaura nebo lebka šavlozubého tygra. Zkameněliny pocházejí z celého světa, originály trilobitů, orthocer nebo ústřic z nalezišť v České republice.

3. DUBNA

Autorské čtení v Rakouském kulturním fóru v Praze V úterý 3. dubna od 18 hodin se v Rakouském kulturním fóru v Praze koná představení knihy Náš arcivévoda císař a král Karel I. Rakouský v městě Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Knihu představí její autor Milan Novák. Publikace prostřednictvím fotografií a historických zápisů přibližuje doposud málo známé období života posledního císaře a českého krále blahoslaveného Karla I. z Domu Rakouského, jež prožil při vojenské službě v Čechách, v souvislostech svým významem přesahujících do dnešní doby.

OD 4. DUBNA DO 6. KVĚTNA

Návštěva – The Visit Portréty hostů Radiožurnálu vznikají jako fotografická galerie především českých osobností. V hledáčku tvůrců – fotografů Tomáše Nováka a Jana Rasche – vzniká denně od poloviny roku 2009 v prostorách Českého rozhlasu, vždy po skončení dopoledního pořadu Host Radiožurnálu. Od 4. dubna do 6. května ji Český rozhlas představí jako výstavu fotografií v Novoměstské radnici v Praze. Oba fotografové se snaží výtvarnou zkratkou vystihnout daného člověka a také přiblížit jeho roli v české společnosti. V pestré mozaice se střetávají lidé nejrůznějších profesí, kteří významně ovlivňují dění v České republice.

===== OD 6. DUBNA DO 28. ŘÍJNA =====
Humor v umění
Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově představí čtveřici samostatných výstav pod zastřešujícím názvem Humor v umění. Hlavní hvězdou je anglický karikaturista Gerald Anthony Scarfe, který mimo jiné stojí za kresleným snímkem The Wall s hudbou skupiny Pink Floyd. Expozici pojmenovanou In Bohemia a zahrnující více než stovku kreseb a akvarelů velkých formátů doprovodí ve středu 18. dubna umělcova autogramiáda. Z českých humoristů se v Krumlově prezentuje Vladimír Jiránek s výstavou Já vím svoje, která obsahuje přibližně stovku politických a společenských „komentářů“ a dvacet krátkých animovaných filmů. Kreslíř, grafik a dlouhodobý spolupracovník týdeníku Euro Jiří Slíva uvede svůj jemný humor na 80 litografiích a leptech pod názvem Liberté. Posledním ze čtveřice je Rakušan Josef Florian Krichbaum, jehož výstava Ironesky představí umělcovy velkoformátové i miniaturní olejomalby.

DO 1. KVĚTNA
Nominace kandidátů na Cenu Olgy Havlové 2012 Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové vyhlásil osmnáctý ročník Ceny Olgy Havlové. Nadace vyzývá veřejnost, aby do 1. května navrhovala kandidáty na cenu. Týká se to osobností, které navzdory svému zdravotnímu hendikepu pomáhají ostatním. O výběru laureáta rozhodne porota ceny. Slavnostní vyhlášení držitele Ceny Olgy Havlové 2012 se uskuteční 28. května v Letohrádku Hvězda v Praze 6. Seznam nositelů ceny a další podrobné informace jsou uvedeny na www.vdv.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít