Article, show

Pozvánky 14

31. května 2012, 13:01 - Kateřina Kuncová
31. května 2012, 13:01

OD 31. BŘEZNA

Stopy v čase Koncem března byla v pražské zoologické zahradě otevřena unikátní paleontologická stezka. Na zhruba třech stovkách metrů poblíž Gočárových domků vzniklo několik stanovišť, která dokumentují život na Zemi v dávných dobách. Třináct objektů ilustruje vývoj života v podobě zkamenělin předchůdců dnes žijících druhů živočichů. Návštěvníci Stop v čase, jak se stezka jmenuje, uvidí zkamenělou část čelisti megalodona, žraloka, jehož tlama má rozpětí dva metry. V rámci stezky je k vidění i prvohorní obojživelník seymouria, který žil před 280 miliony let, stopa tyranosaura nebo lebka šavlozubého tygra. Zkameněliny pocházejí z celého světa, originály trilobitů, orthocer nebo ústřic z nalezišť v České republice.

3. DUBNA

Autorské čtení v Rakouském kulturním fóru v Praze V úterý 3. dubna od 18 hodin se v Rakouském kulturním fóru v Praze koná představení knihy Náš arcivévoda císař a král Karel I. Rakouský v městě Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Knihu představí její autor Milan Novák. Publikace prostřednictvím fotografií a historických zápisů přibližuje doposud málo známé období života posledního císaře a českého krále blahoslaveného Karla I. z Domu Rakouského, jež prožil při vojenské službě v Čechách, v souvislostech svým významem přesahujících do dnešní doby.

OD 4. DUBNA DO 6. KVĚTNA

Návštěva – The Visit Portréty hostů Radiožurnálu vznikají jako fotografická galerie především českých osobností. V hledáčku tvůrců – fotografů Tomáše Nováka a Jana Rasche – vzniká denně od poloviny roku 2009 v prostorách Českého rozhlasu, vždy po skončení dopoledního pořadu Host Radiožurnálu. Od 4. dubna do 6. května ji Český rozhlas představí jako výstavu fotografií v Novoměstské radnici v Praze. Oba fotografové se snaží výtvarnou zkratkou vystihnout daného člověka a také přiblížit jeho roli v české společnosti. V pestré mozaice se střetávají lidé nejrůznějších profesí, kteří významně ovlivňují dění v České republice.

===== OD 6. DUBNA DO 28. ŘÍJNA =====
Humor v umění
Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově představí čtveřici samostatných výstav pod zastřešujícím názvem Humor v umění. Hlavní hvězdou je anglický karikaturista Gerald Anthony Scarfe, který mimo jiné stojí za kresleným snímkem The Wall s hudbou skupiny Pink Floyd. Expozici pojmenovanou In Bohemia a zahrnující více než stovku kreseb a akvarelů velkých formátů doprovodí ve středu 18. dubna umělcova autogramiáda. Z českých humoristů se v Krumlově prezentuje Vladimír Jiránek s výstavou Já vím svoje, která obsahuje přibližně stovku politických a společenských „komentářů“ a dvacet krátkých animovaných filmů. Kreslíř, grafik a dlouhodobý spolupracovník týdeníku Euro Jiří Slíva uvede svůj jemný humor na 80 litografiích a leptech pod názvem Liberté. Posledním ze čtveřice je Rakušan Josef Florian Krichbaum, jehož výstava Ironesky představí umělcovy velkoformátové i miniaturní olejomalby.

DO 1. KVĚTNA
Nominace kandidátů na Cenu Olgy Havlové 2012 Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové vyhlásil osmnáctý ročník Ceny Olgy Havlové. Nadace vyzývá veřejnost, aby do 1. května navrhovala kandidáty na cenu. Týká se to osobností, které navzdory svému zdravotnímu hendikepu pomáhají ostatním. O výběru laureáta rozhodne porota ceny. Slavnostní vyhlášení držitele Ceny Olgy Havlové 2012 se uskuteční 28. května v Letohrádku Hvězda v Praze 6. Seznam nositelů ceny a další podrobné informace jsou uvedeny na www.vdv.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Barem na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Aukro chystá změny. Začátkem srpna bude služba nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít