Pozvánky 10

01. června 2012, 14:16 - Kateřina Kuncová
01. června 2012, 14:16

Společnost

OD 6. DO 15. BŘEZNA

Jeden svět 2012 Aktuální a naléhavé téma zvolil 14. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se zaměří na právě probíhající protesty a nepokoje v různých částech světa. Filmy ukážou, že ačkoli cíle a prostředky protestních akcí od Bahrajnu přes Řecko až po USA jsou rozdílné, všechny pojí společný prvek: odhodlaní mladí lidé, kteří žádají změnu zavedených pořádků. Jeden svět 2012 se uskuteční 6. až 15. března 2012 v Praze a následně v dalších 40 českých a moravských městech. Kromě více než stovky snímků festival divákům již tradičně nabídne možnost diskutovat o filmech s jejich tvůrci a zúčastnit se panelových debat s odborníky.

OD 7. DO 13. BŘEZNA

Projekt Pražská nádraží ne/využitá Jak v dlouhodobém časovém horizontu udržet nenahraditelné nádražní budovy, přestože ztratily svou dopravní funkci? Jaká náplň je vhodná pro smíchovské, bubenské, žižkovské či Masarykovo nádraží? A jakou úlohu mají železniční nemovitosti v rozvoji Prahy? Zdaleka nejen na tyto otázky zkusí odpovědět akce začleněné do projektu Pražská nádraží ne/využitá. Zejména pak výstava, která se koná v Galerii Jaroslava Fragnera od 7. do 13. března a je věnovaná mimo jiné možnostem využití Nákladového nádraží Žižkov, a mezinárodní odborná konference na pražském magistrátu (8. března). Ta je po registraci na e-mailu zuzana@gjf.cz přístupná zdarma i široké veřejnosti.

OD 8. DO 9. BŘEZNA

Konference HR Know How 2012 People Management Forum pořádá již popatnácté výroční konferenci Human Resources Know How 2012, která se v termínu 8. a 9. března 2012 uskuteční v hotelu Mövenpick na Praze 5. Významnou součástí programu konference bude finále soutěže o nejlepší personální projekt roku 2011. O své zkušenosti, poznatky a know-how se podělí špičkoví odborníci z České republiky i ze zahraničí. Mezi hlavními řečníky vystoupí Jo Higgins-Cezza, britská expertka na koučování, a Tony Mann, ředitel společnosti Resource Strategic Change Facilitators, autor významných metodologií change managementu a rozvoje organizací.

OD 8. BŘEZNA DO 31. KVĚTNA

Radek Kratina v Dynamu Výstavu Kratina v Dynamu, ale i možnost zhlédnout vznik špičkového grafického designu nabídne od 8. března do 31. května návštěvníkům studio Dynamo design v Osadní 35 v Holešovicích. V budově M Factory, bývalé továrně na Pražskou šunku, se představí zejména umělcovy slavné variabily: fascinující objekty z kovu, dřeva a plastu, ovlivněné kinetickou hravostí i přísnou formou geometrické abstrakce. Expozici doplní i dosud nevystavené fotografie, plakáty a dokumenty z umělcovy pozůstalosti.

11. A 17. BŘEZNA

Benefice … Pro Mánes Nejen na rozloučenou se starým Mánesem před jeho rekonstrukcí, ale především jako symbolický nový začátek pořádá Nadace českého výtvarného umění Benefici … Pro Mánes. V rámci benefice se již v neděli 11. března uskuteční aukce obrazů, soch a grafik z depozitáře nadace. Aukce je připravena ve spolupráci s Galerií Art Praha a bude k ní vydán i katalog nabízených děl. Jejich výstava potrvá v Mánesu po celý následující týden. Vlastní benefice se koná v sobotu 17. března od 19 hodin, Mánes bude otevřen již o hodinu dříve. Hlavním bodem programu je koncert, kterým bude provázet Zdeněk Suchý a na němž vystoupí celá řada hudebníků – Dan Bárta a Robert Balzar Trio, Lenka Dusilová s Beatou Hlavenkovou, Jana Lota a mnoho dalších.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít