Pozvánky 1

27. prosince 2011, 17:32 - Kateřina Kuncová
27. prosince 2011, 17:32

Společnost

OD 29. LISTOPADU 2011 DO 15. LEDNA 2012

Dřevošrot Zdeňka Viléma Pozoruhodná výtvarná díla vyrobená z předmětů a věcí, které už svému původnímu účelu dosloužily, je možné obdivovat v libereckém Severočeském muzeu. Pouze dřevo a šrot, který hodně pamatuje, mohou vyprávět příběh, jenž vede divákovu fantazii – staré a vysloužilé věci v rukou libereckého výtvarníka Zdeňka Viléma dostávají novou funkci a podobu. Skulptury, často nejen statické, ale i pohyblivé a vydávající zvuk, vytváří ze starých radiátorů, žehliček či kamínek, hrnců a váz nebo hudebních nástrojů. Umělec nepohrdne ani tramvajovou trolejí, zpracovává cokoli starého a vytvořeného lidskýma rukama.

OD 2. PROSINCE 2011 DO 23. LEDNA 2012

Věznice: místo pro umění Přední současní umělci a vězni ze sedmi českých věznic poprvé společně vystavují v galerii v rámci projektu Věznice: místo pro umění. Účastnilo se ho na třicet umělců, mezi nimi laureáti a finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého, ale i řada jinak oceněných umělců vystavujících i v zahraničí. Dvojice ve složení umělec a odsouzený, ve kterých pracovali například Michal Pěchouček, Jiří Franta, David Böhm, Pavel Sterec, Filip Cenek, Eva Koťátková, Pasta Oner nebo Jaromír 99, vytvořily díla, která vycházejí ze současných uměleckých tendencí. Výstava Věznice: místo pro umění v Centru současného umění DOX nabízí konceptuální umění, malbu, sochu, grafiku, ale i práce inspirované graffiti nebo komiksy.

OD 9. PROSINCE 2011 DO 11. BŘEZNA 2012

Expedice Středověk Jedinečnou výstavu na téma Jak se žilo a bojovalo ve středověku, nabízí Západočeské muzeum v Plzni. Expozice umožní vžít se do pocitů, které měli lidé ve středověku. Návštěvníci se ocitnou ve středověké kuchyni, vyzkoušejí si dobové oděvy i válečné vybavení včetně koně a husitského vozu či nepohodlí útrpného práva. Ze stojanu v části expozice si lze sundat například středověký oděv a ten si obléci. Exponáty zapůjčené Moravským zemským muzeem doplňují originální archeologické nálezy především z historického centra Plzně a řada poznatků a aktuálních zjištění o životě obyvatel pozdně středověkého královského města.

OD 9. PROSINCE 2011 DO 9. DUBNA 2012

Tauromaquia: Tváří v tvář býku Unikátní výstava v Obecním domě v Praze představuje osobnosti světového umění, které spojuje velké téma: býčí zápasy. Pro umělce však neznamenaly pouze vášnivou podívanou na boj člověka se zvířetem, ale dávaly jim možnost prezentovat názory. Animální síla, kterou býk vyzařuje, rozehrává v dílech Pabla Picassa, Salvadora Dalího, Franciska Goyi, Emila Filly a Karla Čapka fascinující obrazy.

OD 12. DO 15. LEDNA 2012

Festival íránských filmů V pražském kině Světozor se od 12. do 15. ledna uskuteční první ročník Festivalu íránských filmů. V České republice se vůbec poprvé uskuteční přehlídka íránské kinematografie v ucelené formě. Pořadatelem festivalu je i v Praze působící produkční skupina Tokada Productions. Snímky, které v rámci festivalu přiblíží život v současném Íránu, budou promítnuty během šestnácti projekcí: hrané v sekci Hraný film, dokumentární v sekci Teherán a krátkometrážní v sekci Krátké filmy. Publikum pražského kina Světozor čeká několik titulů, jež i v samotném Íránu vzbudily v poslední době největší pozornost. Podepsáni jsou pod nimi tvůrci jako Niki Karimi, Kambuzia Partovi anebo Shadmehr Rastin.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít