Posuzování lhůty při společném zdanění

06. března 2006, 00:00 - admin
06. března 2006, 00:00

Lze uplatnit společné zdanění manželů i v případě, že jsme uzavřeli sňatek až 31. prosince 2005 a vyživujeme dítě z předchozího manželství?

Lze uplatnit společné zdanění manželů i v případě, že jsme uzavřeli sňatek až 31. prosince 2005 a vyživujeme dítě z předchozího manželství?

Za předpokladu, že jste manželé a ve společné domácnosti vyživujete alespoň jedno dítě (nevadí, že pochází z předchozího manželství jednoho z vás), můžete použít institutu společného zdanění manželů podle § 13a zákona o daních z příjmů. A to i tehdy, když podmínka uzavření manželství byla splněna poslední den zdaňovacího období.

ministerstvo financí

 SPOLEČNÉ ZDANĚNÍ

Odpovědi na další časté otázky ohledně společného zdanění najdete v příloze Legislativa uprostřed tohoto čísla týdeníku Profit.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít