Pořiďte si úvěr bez doložení příjmu

31. října 2005, 00:00 - PETR BÝM, MARTINA MARTINOVIČOVÁ
31. října 2005, 00:00

HYPOTÉKY Pořídit si vlastní bydlení či pouze investovat do nemovitosti je v současné době velmi rozumným krokem, neboť doba je mimořádně příznivá. Nabídka na trhu nemovitostí neustále roste, a především úrokové sazby jsou na historicky nízké úrovni. Hypotéku bez doložení příjmu nabízí například Raiffeisenbank nebo ČSOB.

HYPOTÉKY Pořídit si vlastní bydlení či pouze investovat do nemovitosti je v současné době velmi rozumným krokem, neboť doba je mimořádně příznivá. Nabídka na trhu nemovitostí neustále roste, a především úrokové sazby jsou na historicky nízké úrovni.

Hypotéku bez doložení příjmu nabízí například Raiffeisenbank nebo ČSOB. O hypotéku nyní lze žádat i bez složitého dokládání daňových přiznání či potvrzení o příjmu. Raiffeisenbank nyní nabízí hypotéku i bez doložení příjmu, stačí pouze žádost o úvěr a odhad zastavované nemovitosti. Banka na základě takových údajů poskytne úvěr, velký důraz přitom bude klást na hodnotu zastavované nemovitosti. Oproti běžným hypotečním úvěrům bude úvěr poskytnut maximálně do 50 procent hodnoty zástavy. Hypotéku bez doložení příjmu lze žádat i jako neúčelovou.

Raiffeisenbank rovněž výrazně zjednodušila čerpání úvěrů na výstavbu. Doposud klient musel s každou fakturou chodit do banky, která mu ji zpětně proplatila. Celý proces tak byl velmi zdlouhavý, vyžadoval velké množství návštěv banky a spoustu administrace. Raiffeisenbank celý proces obrátila - klient získá peníze na svůj účet a může je čerpat v hotovosti. Nemusí tak do banky vůbec chodit, faktury může hradit elektronicky, např. přes internet či mobilní telefon. Bance pak účelové užití prostředků dokládá až zpětně.

Stejně tak, u úvěru na koupi nemovitosti, je nyní možné uzavřít úvěrovou smlouvu i bez podepsané kupní smlouvy. To umožňuje získat hypotéku i těm klientům, kteří např. kvůli obavám z nepoctivého jednání druhé strany nechtějí zažádat o úvěr před podepsáním kupní smlouvy.

Hypotéka je závazkem až na příštích 30 let, proto je nutné pečlivě zvážit i možnost pojištění. Ideální volbou je kombinace pojištění majetku, životního pojištění a soukromého zdravotního pojištění v rámci balíčku Triga, který zajistí splácení hypotéky v případě úmrtí či pracovní neschopnosti majitele hypotéky.

K financování bydlení či podnikání prostřednictvím hypotečního úvěru se Češi odvažují stále častěji. Hypotéka sice představuje závazek až na desítky let dopředu, na druhé straně však zůstává nejdostupnější možností pro zajištění budoucnosti bez vlastních prostředků. Dá se přitom očekávat, že zájem o hypotéky i nadále poroste s tím, jak se bude zlepšovat životní úroveň obyvatelstva.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít