Pořiďte si úvěr bez doložení příjmu

31. října 2005, 00:00 - PETR BÝM, MARTINA MARTINOVIČOVÁ
31. října 2005, 00:00

HYPOTÉKY Pořídit si vlastní bydlení či pouze investovat do nemovitosti je v současné době velmi rozumným krokem, neboť doba je mimořádně příznivá. Nabídka na trhu nemovitostí neustále roste, a především úrokové sazby jsou na historicky nízké úrovni. Hypotéku bez doložení příjmu nabízí například Raiffeisenbank nebo ČSOB.

HYPOTÉKY Pořídit si vlastní bydlení či pouze investovat do nemovitosti je v současné době velmi rozumným krokem, neboť doba je mimořádně příznivá. Nabídka na trhu nemovitostí neustále roste, a především úrokové sazby jsou na historicky nízké úrovni.

Hypotéku bez doložení příjmu nabízí například Raiffeisenbank nebo ČSOB. O hypotéku nyní lze žádat i bez složitého dokládání daňových přiznání či potvrzení o příjmu. Raiffeisenbank nyní nabízí hypotéku i bez doložení příjmu, stačí pouze žádost o úvěr a odhad zastavované nemovitosti. Banka na základě takových údajů poskytne úvěr, velký důraz přitom bude klást na hodnotu zastavované nemovitosti. Oproti běžným hypotečním úvěrům bude úvěr poskytnut maximálně do 50 procent hodnoty zástavy. Hypotéku bez doložení příjmu lze žádat i jako neúčelovou.

Raiffeisenbank rovněž výrazně zjednodušila čerpání úvěrů na výstavbu. Doposud klient musel s každou fakturou chodit do banky, která mu ji zpětně proplatila. Celý proces tak byl velmi zdlouhavý, vyžadoval velké množství návštěv banky a spoustu administrace. Raiffeisenbank celý proces obrátila - klient získá peníze na svůj účet a může je čerpat v hotovosti. Nemusí tak do banky vůbec chodit, faktury může hradit elektronicky, např. přes internet či mobilní telefon. Bance pak účelové užití prostředků dokládá až zpětně.

Stejně tak, u úvěru na koupi nemovitosti, je nyní možné uzavřít úvěrovou smlouvu i bez podepsané kupní smlouvy. To umožňuje získat hypotéku i těm klientům, kteří např. kvůli obavám z nepoctivého jednání druhé strany nechtějí zažádat o úvěr před podepsáním kupní smlouvy.

Hypotéka je závazkem až na příštích 30 let, proto je nutné pečlivě zvážit i možnost pojištění. Ideální volbou je kombinace pojištění majetku, životního pojištění a soukromého zdravotního pojištění v rámci balíčku Triga, který zajistí splácení hypotéky v případě úmrtí či pracovní neschopnosti majitele hypotéky.

K financování bydlení či podnikání prostřednictvím hypotečního úvěru se Češi odvažují stále častěji. Hypotéka sice představuje závazek až na desítky let dopředu, na druhé straně však zůstává nejdostupnější možností pro zajištění budoucnosti bez vlastních prostředků. Dá se přitom očekávat, že zájem o hypotéky i nadále poroste s tím, jak se bude zlepšovat životní úroveň obyvatelstva.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít