Poptávka po virtuálních kancelářích v České republice vzrostla o 111 %

15. září 2011, 18:49 - Profit, TZ
15. září 2011, 18:49

Počet malých firem a firem řízených z domova, které hledají větší podporu a lepší image, se stále zvyšuje.  

Foto: Regus

Společnost Regus, poskytovatel flexibilních pracovních prostor, oznámila, že oproti červenci roku 2010 došlo v České republice k více než dvojnásobnému růstu poptávky po službách virtuálních kanceláří. Počet virtuálních kanceláří vzrostl v letošním červenci o 111 % v porovnání se stejným obdobím roku 2010. Regus, která má na českém trhu tisíce zákazníků, přisuzuje rostoucí poptávku po virtuálních kancelářích firmám řízeným z domova a malým podnikům, které hledají levné a bezpečné zázemí pracovních prostor umožňující značně zvýšit produktivitu.

Klienti společnosti Regus oceňují, že virtuální kanceláře jim poskytují prestižní obchodní adresu v centru Prahy či Brna bez nutnosti starat se o problémy se zřizováním kanceláře. Klienti tak mají možnost pracovat na cestách a vždy tam, kde potřebují být, nebo si mohou vzít den volna a mít jistotu, že někdo vyřídí telefonní hovory a vyzvedne poštu.

Garry Gürtler, viceprezident pro střední a východní Evropu společnosti Regus dodává: “I když se ekonomika v České republice zatím vzpamatovává, malé firmy jsou si více než kdy dříve vědomy, že potřebují kontrolovat své výdaje. Virtuální kanceláře nabízejí firmám řízeným z domova, začínajícím firmám a společnostem, které vstupují na český trh, výhody kanceláře s personálem – například obchodní adresu s profesionální recepční, která vyřídí telefonní hovory – bez výdajů, rizika a času, který je potřeba ke zřízení pobočky.

Mezi služby virtuálních kanceláří patří: obchodní adresa, kterou lze použít na písemnostech společnosti, vyhrazené místní telefonní číslo a recepční, která vyřídí telefonní hovory, vyzvedne a zpracuje poštu, zajistí přístup k privátním kancelářím či zasedacím místnostem.

Všechny tyto služby umožňují firmám vytvořit si působivou image, kterou mohou prezentovat klientům a zákazníkům bez potřeby výdajů na pronájem profesionálních pracovních prostor nebo najímání vlastních administrativních zaměstnanců. Některé firmy využívají virtuální kanceláře jako své stálé sídlo, jiné pouze jako přechodné řešení předtím, než si zřídí vlastní pobočku – často na stejné obchodní adrese jako společnost Regus.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít