Pondělí 30. června

30. června 2003, 00:00 - admin
30. června 2003, 00:00

Termín splatnosti 2. splátky daně z nemovitostí (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 Kč s výjimkou samostatně hospodařících rolníků).Daň z příjmů - přiznání k dani a daň za rok 2002Slavnostním koncertem pěveckého sboru Hedvika bude otevřeno lapidárium Trojice umístěné v areálu bývalého hřbitovního kostela Nejsv.

Termín splatnosti 2. splátky daně z nemovitostí (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 Kč s výjimkou samostatně hospodařících rolníků).

Daň z příjmů - přiznání k dani a daň za rok 2002

Slavnostním koncertem pěveckého sboru Hedvika bude otevřeno lapidárium Trojice umístěné v areálu bývalého hřbitovního kostela Nejsv. Trojice ve Valašském Meziříčí, na Sokolské ulici. Zároveň zde bude zahájena expozice kamenných a dřevěných plastik, která je pojata jako výstava architektonické, náhrobní a oltářní plastiky. Exponáty pocházejí z poloviny 16. až z poč. 20. století.

Úterý 1. července

CzechTrade pořádá v Praze Kulatý stůl Singapur - konzultační den, setkání se zástupcem singapurské TPO International Enterprise Singapore s firmami s připraveným výrobkem pro export do zemí jihovýchodní Asie.

Konference pana Roberta Badintera je akce, kterou pořádá Francouzské velvyslanectví v ČR v kinosálu Francouzského institutu ve Štěpánské 35, v Praze 1 od 17.30 hodin. Na programu je prezentace práce Konventu, vy

budování Ústavy pro EU, ekologie. Vstup je volný a simultánní tlumočení zajištěno. Místo konání: Praha 1, Štěpánská 35, kinosál Francouzského institutu, od 17.30 hod. Kontakt: Daniel Bombra, tel.: 221 401 058.

V e výstavních prostorách zámku Kravaře začíná výstava loutek Milady Kubicové. Kontakt na pořadatele - e-mail: zamek@kravare.cz, tel.: 553 671 201

Mezinárodní veletrh džínové módy VIBES4U - THE NEW INTER-JEANS začíná v německém Kolíně nad Rý nem a potrvá do konce srpna. Nomenklatura veletrhu je móda, obuv, zařízení pro průmysl textilu a obuvi. Kontakt na zastoupení v ČR - tel.: 261 910 173, e-mail: besperat@koelnmesse.cz

Středa 2. července

Náš mozek a naše vlastnosti, využití IQ a jeho rozvíjení je téma přednášky Dany Ožanové (terapeutky, která využívá pro diagnostiku a léčbu automatickou kresbu, kineziologii, masáže a další). Koná se od 16.00 do 18.00 hodin ve Frenštátu pod Radhoštěm v klubu Magnolia.

Letní souhvězdí ve světě antiky je název akce, která se koná od 16.00 hodin v Ostravě, ve Hvězdárně a planetáriu Johanna Palisy.

Čtvrtek 3. července

Pracovní právo se zaměřením na směrnice Evropské unie z pracovněprávní oblasti je název semináře, který je určen vedoucím zaměstnancům a podnikatelům. Zabývá se postavením a vztahy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, jednotlivými druhy odpovědnosti, smluvními vztahy a dohodami, řešením pracovních sporů, odměňováním, vnitřními předpisy a budoucím vývojem zaměstnaneckých vztahů. To vše v kontextu se směrnicemi Evropské unie z pracovněprávní oblasti.

Udržitelný rozvoj a místní agenda 21 jako doporučení EU - praktické použití v Kroměříži - školení, jehož účelem je získat pro členská města Národní sítě Zdravých měst ČR určité výhody oproti městům mimo síť, udržitelný rozvoj. Koná se v Kroměříži od 9.00 do 12.00 hodin v zasedací místnosti městského úřadu. Kontakt na pořadatele - tel.: 573 321 111, e-mail: meu@město-kromeriz.cz.

Vernisáž výstavy „Tomáš Bím - grafika“ se koná ve Slavkově u Brna, v Galerii Hollar.

Celostátní výstava Krásné lilie z celého světa se koná ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm od 8.00 do 18.00 hodin. Návštěvníci shlédnou na 400 nejrůznějších odrůd lilií, které jsou pěstovány po celém světe. Výstava se pořádá ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem - základní organizací LILIUM Brno. Součástí slavnostního otevření výstavy bude vystoupení švédského folklorního souboru Järvsö Folkdanslag. Během výstavy, která potrvá do 10. července, bude poskytována odborná poradna pro pěstitele a zájemce o pěstování lilií s možností nákupu odborné literatury. Kontakt - tel.: 571 757 115.

Pátek 4. července

Konzultační den USA - Miami se koná ve Zlíně. Pro podnikatele a podniky je zde možnost hodinové individuální konzultace s ředitelem zahraniční kanceláře CzechTrade v Miami; organizátor: Obchodní a hospodářská komora ve Zlíně.

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm začíná Mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. Potrvá do neděle 6. července. Kontakt: Jaroslav Štika, Jaroslava Kvapilová, e-mail: kvapilova@vmp.cz, tel.: 571 757 167 nebo 571 757 148.

Mezinárodní festival tance a muziky Zlínské besedování `03 začíná ve Zlíně, místy konání jsou venkovní pódia ve

Zlíně, Malenovicích a Otrokovicích. Festival potrvá do neděle 6. července. Kontakt - tel.: 603 236 746, e-mail: micka.j@quick.cz.

Sobota 5. července

RC AirCombat „Aces & Warbirds“, soutěž modelů RC AirCombat 1/12 a souboje rádiem řízených maket stíhaček z II. světové války se koná na letišti aeroklubu v Žamberku. Kontakt - e-mail: orlik_zamberk@centrum.cz.

Burza starožitností se koná ve slovenském Trenčíně. Obory: volný čas, sport, zábava, hračky, hobby. Kontakt - tel: 327 431 725, e-mail: tmm@tmm.sk.

Neděle 6. července

Ve výstavních prostorách zámku Kravaře končí výstava loutek Milady Kubicové.

V Rožnově pod Radhoštěm končí Mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti.

Mezinárodní festival tance a muziky Zlínské besedování `03 končí ve Zlíně.

Pondělí 7. července

V Ostravě v Domě kultury Vítkovice začíná výstava bonsají, která potrvá do neděle 13. července. Kontakt na pořadatele - tel.: 597 489 111, 597 489 259.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít