Pomáhá mi mé jméno

29. května 2006, 00:00 - STANISLAVA NERADOVÁ
29. května 2006, 00:00

INTERNACIONÁL KAREL POBORSKÝ: Karel Poborský je předseda představenstva a šestinový vlastník Dynama České Budějovice. Za klub nejen hraje, ale začal v něm působit i jako generální manažer. Třiatřicetiletý hráč, který prošel Manchesterem United, Benfikou Lisabon či římským Laziem, podniká ve čtyřech firmách.

INTERNACIONÁL KAREL POBORSKÝ: Karel Poborský je předseda představenstva a šestinový vlastník Dynama České Budějovice. Za klub nejen hraje, ale začal v něm působit i jako generální manažer. Třiatřicetiletý hráč, který prošel Manchesterem United, Benfikou Lisabon či římským Laziem, podniká ve čtyřech firmách. Podnikatelskou kariéru jste zahájil v Třeboni. Jak vypadaly začátky vašeho byznysu? Začínal jsem někdy před šesti lety ve firmě Resi. Moji dva dobří kamarádi začali v garáži vyrábět zdravotní lůžka a polohovací lehátka. Měli nápad, ale nikoliv dostatek peněz na založení firmy. Nechtěli se zatěžovat půjčkami, což by tehdy bylo velice kruté. Takže jsme se pak domluvili a já se stal společníkem. Dnes je firma soběstačná a ve svém oboru téměř nejlepší na trhu. Šedesát procent vyvážíme do Německa, Švýcarska či Rakouska. Našimi zákazníky jsou například nemocnice, lázně. Jaké máte další podnikatelské aktivity? Stal jsem se akcionářem Sportovního klubu Dynamo České Budějovice, což se naskytlo náhodou při změně struktury klubu. Oslovili mne, zda bych nepomohl. Kdo do toho někdy nakoukl nebo v této oblasti působí, ví, že to je velice tvrdý byznys a výdělky jsou velmi ojedinělé. Z mé strany to bylo spíše o pomoci. V Dynamu jsem jako fotbalista vyrostl a cítil jsem šanci mu pomoci. Dále z poloviny vlastním společnost Poborský VIII Sport. Provozujeme obchody se sportovním zbožím, zaměřeným na fotbal, hokej a volný čas. Pomáhá vám jméno? Určitě, dennodenně. Je to ale dvousečné. Všichni vědí, kdo je Poborský, a tak se mi některé dveře otevírají lépe. Na druhou stranu je to ale hodně zavazující. Protože udělám jeden kiks a všichni se to dozvědí. Jak vznikla myšlenka provozovat kavárnu?**

Koupili jsme s manželkou dům v centru Českých Budějovic a přemýšleli jsme, co s ním. V přízemí, kde je teď kavárna, obchodovali Vietnamci, které jsme tady mít nechtěli. Ukončili jsme s nimi smlouvu a začali jsme řešit, co s tímto prostorem. Manželka dlouho přemýšlela o tom, že se vrátí zpátky do práce. Do té doby jsme cestovali po světě, máme dvě děti, takže byla na dlouholeté mateřské. Je zdravotní sestrou, ale do nemocnice nechtěla, takže se kavárna nabídla jako příjemné řešení. Po kavárně volal i tento prostor. Chtěli jsme podnikat. Musím ale upřímně říct, že zkušenost s provozem kavárny jsme neměli. Půl roku ji vedl známý. Pak tady podle dohody skončil a nyní vede provoz manželka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít