Pomáhá mi mé jméno

29. května 2006, 00:00 - STANISLAVA NERADOVÁ
29. května 2006, 00:00

INTERNACIONÁL KAREL POBORSKÝ: Karel Poborský je předseda představenstva a šestinový vlastník Dynama České Budějovice. Za klub nejen hraje, ale začal v něm působit i jako generální manažer. Třiatřicetiletý hráč, který prošel Manchesterem United, Benfikou Lisabon či římským Laziem, podniká ve čtyřech firmách.

INTERNACIONÁL KAREL POBORSKÝ: Karel Poborský je předseda představenstva a šestinový vlastník Dynama České Budějovice. Za klub nejen hraje, ale začal v něm působit i jako generální manažer. Třiatřicetiletý hráč, který prošel Manchesterem United, Benfikou Lisabon či římským Laziem, podniká ve čtyřech firmách. Podnikatelskou kariéru jste zahájil v Třeboni. Jak vypadaly začátky vašeho byznysu? Začínal jsem někdy před šesti lety ve firmě Resi. Moji dva dobří kamarádi začali v garáži vyrábět zdravotní lůžka a polohovací lehátka. Měli nápad, ale nikoliv dostatek peněz na založení firmy. Nechtěli se zatěžovat půjčkami, což by tehdy bylo velice kruté. Takže jsme se pak domluvili a já se stal společníkem. Dnes je firma soběstačná a ve svém oboru téměř nejlepší na trhu. Šedesát procent vyvážíme do Německa, Švýcarska či Rakouska. Našimi zákazníky jsou například nemocnice, lázně. Jaké máte další podnikatelské aktivity? Stal jsem se akcionářem Sportovního klubu Dynamo České Budějovice, což se naskytlo náhodou při změně struktury klubu. Oslovili mne, zda bych nepomohl. Kdo do toho někdy nakoukl nebo v této oblasti působí, ví, že to je velice tvrdý byznys a výdělky jsou velmi ojedinělé. Z mé strany to bylo spíše o pomoci. V Dynamu jsem jako fotbalista vyrostl a cítil jsem šanci mu pomoci. Dále z poloviny vlastním společnost Poborský VIII Sport. Provozujeme obchody se sportovním zbožím, zaměřeným na fotbal, hokej a volný čas. Pomáhá vám jméno? Určitě, dennodenně. Je to ale dvousečné. Všichni vědí, kdo je Poborský, a tak se mi některé dveře otevírají lépe. Na druhou stranu je to ale hodně zavazující. Protože udělám jeden kiks a všichni se to dozvědí. Jak vznikla myšlenka provozovat kavárnu?**

Koupili jsme s manželkou dům v centru Českých Budějovic a přemýšleli jsme, co s ním. V přízemí, kde je teď kavárna, obchodovali Vietnamci, které jsme tady mít nechtěli. Ukončili jsme s nimi smlouvu a začali jsme řešit, co s tímto prostorem. Manželka dlouho přemýšlela o tom, že se vrátí zpátky do práce. Do té doby jsme cestovali po světě, máme dvě děti, takže byla na dlouholeté mateřské. Je zdravotní sestrou, ale do nemocnice nechtěla, takže se kavárna nabídla jako příjemné řešení. Po kavárně volal i tento prostor. Chtěli jsme podnikat. Musím ale upřímně říct, že zkušenost s provozem kavárny jsme neměli. Půl roku ji vedl známý. Pak tady podle dohody skončil a nyní vede provoz manželka.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít