Politický nudismus po česku

05. června 2009, 12:21 - Čestmír Klos
05. června 2009, 12:21

Komentář

Italský paparazzi Antonello Zappada se prý propadl do země s fotografií nahého Mirka Topolánka. Pořídil ji přesně před rokem během pověstné Topolánkovy dovolené v Berlusconiho vile na Sardinii. Jen převyprávěný snímek, protože ho žádný věrohodný svědek nikdy neviděl, je velkou senzací italského tisku. A to právě ve chvíli, kdy se Topolánek stal pro Evropskou unii mrtvým mužem. Proč? A když už, proč až teď? Že by Berlusconi „evropsky vybitého“ Topolánka práskl tisku, aby odvedl pozornost od dalších tří set devadesáti devíti fotografií, na nichž je on sám ve společnosti krásných, a ne vždy oblečených slečen? Dlužno podotknout, že vila Certosa není žádným hnízdem neřesti, Berlusconi tu už hostil nejednu hlavu státu, včetně Tonyho Blaira a Vladimira Putina. A ani Topolánek s tehdejším ministrem dopravy Alešem Řebíčkem sem nevyjeli za prostopášnostmi. To by si k tomu nepřivezli svoje rodiny.
Mnohem podezřelejší než fotka v rouše Adamově byla „náhodná“ Topolánkova sardinská setkání, tu s Martinem Romanem, vládcem Skupiny ČEZ, tu s Dušanem Palcrem, partnerem finanční skupiny J & T, která nota bene poskytla politikům k cestě na Sardinii svůj letoun. Let si údajně sami hradili, ale informace o tom, kdo a kolik komu zaplatil, se lišily víc než různé povídky Standy Grosse o původu jeho bytu. Právě v těchto namátkou nadhozených případech měl tisk svého premiéra svlékat do naha. Řečí bylo plno, ale žádnému investigativci se nepodařilo nic prokázat. Ani nadhazovanou souvislost mezi volbou letecké společnosti ABS Jets a tehdejším zájmem jejího vlastníka J & T o privatizaci Letiště Praha.
Zato teď se můžeme všichni přetrhnout, abychom zachytili nebo komentovali italskou vlnu zájmu o Topolánkovo tělo. Člověka napadaly i pochybnosti, jestli taková fotografie vůbec kdy existovala. Topolánkův řídící orgán Marek Dalík přispěchal s ujištěním, že nikdy nic takového vzniknout nemohlo.
V té chvíli jsem konečně měli jistotu, že se fotografie někde objeví co nejdříve. Přinejmenším v policejním archivu mezi těmi, které nechal premiér Berlusconi úředně zabavit. Ale co na tom, že existuje? Copak premiér nemá právo chovat se u moře, navíc v uzavřeném soukromém prostoru, jako každý jiný občan na veřejné nudistické pláži? Jaký rozdíl proti jinému, dnes už bezejmennému politikovi, který leze v trenýrkách s lampasy i do vířivky. Přímořská nahota je mnohem upřímnější než vířivková pruderie. Navíc provozovaná s nekalým úmyslem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít