Policejní blamáž

31. března 2003, 00:00 - (red)
31. března 2003, 00:00

Jak to vidí ProfitV případě olomouckého teroristy se zříkáme práva na originální názor. Souhlasíme s kolegy, že policie se ukázala být bandou amatérů. Normálně mají policisté chránit bezpečí občanů a zavírat zločince. V Olomouci ale naopak nechali obyvatele napospas a varovali teroristu.

Jak to vidí Profit

V případě olomouckého teroristy se zříkáme práva na originální názor. Souhlasíme s kolegy, že policie se ukázala být bandou amatérů. Normálně mají policisté chránit bezpečí občanů a zavírat zločince. V Olomouci ale naopak nechali obyvatele napospas a varovali teroristu. Lidé se od strážců zákona nedověděli žádné informace, jež by jim pomohly ochránit vlastní zdraví a životy. Zato vyděrač se přesně dovídal, jak a kde na něj policie číhá. Stačilo, aby si pustil policejní mluvčí v televizi. Špatnou detektivku rozsekl až olomoucký hejtman, který se nebál vzít v kritickém okamžiku zodpovědnost na sebe. Tak nějak si představujeme správného činovníka samosprávy. Takže ještě jednou stručně a jasně: hejtman je pro nás hrdina a policii posíláme do - videopůjčovny, aby se příště inspirovala nějakým kvalitnějším filmem.

Státní televize Nova

Proč má stát platit za chyby soukromé firmy? Jenže Nova nikdy nebyla čistě privátní firmou, ale polostátní televizí. To nejcennější, co má, je totiž vysílací licence, kterou přiděluje a odebírá stát. Popravdě vzato, v kapitalizmu rozhoduje ten, kdo platí. V případě Novy to byl ten, kdo měl licenci a dobré politické styky. Stát Lauderovi jeho televizi defacto zestátnil. Železný na rozdíl od svého amerického investora pochopil, že bez souhlasu mocných se v televizním byznysu v Česku podnikat nedá. Toto je klíč k pochopení celého průšvihu a zároveň klíč k pochopení jednání jednotlivých aktérů. Od roku 1999 Nova patřila opoziční smlouvě. Ta sice padla, zůstala však po ní sirota - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Není divu, že Špidla může puknout vzteky. Má platit deset miliard za to, že se Železný spojil s jeho nepřáteli, Klausem a Zemanem. Navíc ani nemůže odvolat Radu, protože tu stále drží většina složená z ODS, zemanovců a komunistů. Takže se ani nedostane k licenci, aby s ní usmířil Američany. Celý tenhle cirkus se nám nelíbí. Ještě méně se nám zamlouvá vědomí, že to neskončí, ať bude u moci kdokoliv. Leda že by už někoho konečně napadlo liberalizovat televizní trh, licence dražit a udělat z polostátních vysílaček opravdu kapitalistické firmy.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít