Policejní blamáž

31. března 2003, 00:00 - (red)
31. března 2003, 00:00

Jak to vidí ProfitV případě olomouckého teroristy se zříkáme práva na originální názor. Souhlasíme s kolegy, že policie se ukázala být bandou amatérů. Normálně mají policisté chránit bezpečí občanů a zavírat zločince. V Olomouci ale naopak nechali obyvatele napospas a varovali teroristu.

Jak to vidí Profit

V případě olomouckého teroristy se zříkáme práva na originální názor. Souhlasíme s kolegy, že policie se ukázala být bandou amatérů. Normálně mají policisté chránit bezpečí občanů a zavírat zločince. V Olomouci ale naopak nechali obyvatele napospas a varovali teroristu. Lidé se od strážců zákona nedověděli žádné informace, jež by jim pomohly ochránit vlastní zdraví a životy. Zato vyděrač se přesně dovídal, jak a kde na něj policie číhá. Stačilo, aby si pustil policejní mluvčí v televizi. Špatnou detektivku rozsekl až olomoucký hejtman, který se nebál vzít v kritickém okamžiku zodpovědnost na sebe. Tak nějak si představujeme správného činovníka samosprávy. Takže ještě jednou stručně a jasně: hejtman je pro nás hrdina a policii posíláme do - videopůjčovny, aby se příště inspirovala nějakým kvalitnějším filmem.

Státní televize Nova

Proč má stát platit za chyby soukromé firmy? Jenže Nova nikdy nebyla čistě privátní firmou, ale polostátní televizí. To nejcennější, co má, je totiž vysílací licence, kterou přiděluje a odebírá stát. Popravdě vzato, v kapitalizmu rozhoduje ten, kdo platí. V případě Novy to byl ten, kdo měl licenci a dobré politické styky. Stát Lauderovi jeho televizi defacto zestátnil. Železný na rozdíl od svého amerického investora pochopil, že bez souhlasu mocných se v televizním byznysu v Česku podnikat nedá. Toto je klíč k pochopení celého průšvihu a zároveň klíč k pochopení jednání jednotlivých aktérů. Od roku 1999 Nova patřila opoziční smlouvě. Ta sice padla, zůstala však po ní sirota - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Není divu, že Špidla může puknout vzteky. Má platit deset miliard za to, že se Železný spojil s jeho nepřáteli, Klausem a Zemanem. Navíc ani nemůže odvolat Radu, protože tu stále drží většina složená z ODS, zemanovců a komunistů. Takže se ani nedostane k licenci, aby s ní usmířil Američany. Celý tenhle cirkus se nám nelíbí. Ještě méně se nám zamlouvá vědomí, že to neskončí, ať bude u moci kdokoliv. Leda že by už někoho konečně napadlo liberalizovat televizní trh, licence dražit a udělat z polostátních vysílaček opravdu kapitalistické firmy.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít