Pojišťovny se přetahují o slušné řidiče

17. listopadu 2008, 00:00 - Tomáš Johánek
17. listopadu 2008, 00:00

Vzhledem k rostoucím nákladům na likvidaci dopravních nehod se české pojišťovny nejvíce přetahují o slušné řidiče, tedy takové, kteří nezpůsobují žádné dopravní nehody.

Právě pro tuto cílovou skupinu se předhánějí v různých nadstandardních bonusech a dalších službách. Konkurence se přitom rozšiřuje, povinné ručení začaly letos poskytovat další pojišťovny. Co vám pojišťovny mohou nabídnout?

Allianz pojišťovna

Pojišťovna Allianz zvedla sazby v průměru o sedm procent, u motocyklů až o devět procent. Většině klientů se zvýší úroveň bonusu o pět procent. Nabídka obsahuje tři úrovně limitů krytí. Jako jediná nabízí možnost sjednání spoluúčasti na zaviněné škodě s poskytnutím slevy ve výši šest nebo 11 procent. Sazby segmentuje především podle bydliště a věku klienta.

AXA pojišťovna

Pojišťovna vstoupila na tuzemský trh v letošním roce a svoji kampaň na povinné ručení spustila v druhé polovině září. Sazby stanovuje velice jednoduše a podobně jako pojišťovna Wüstenrot, pouze podle výkonu motoru v kilowattech. Úspěch svého produktu staví především na širokém rozsahu asistenčních služeb.

Česká pojišťovna

Stále největší hráč na trhu Česká pojišťovna letos přichází s radikální změnou pro osobní vozidla do tří a půl tuny. Sazby totiž už nestanovuje jen plošně podle objemu motoru, ale nově také zavádí takzvané segmentované sazby podle věku a místa bydliště klienta. Rozdíl mezi plošnými a segmentovanými sazbami není ale příliš velký a v průměru tak pojišťovna zdražila své povinné ručení o sedm procent. Od loňského roku má pro dobré řidiče pětiprocentní dodatkový bonus, který letos doplnila o další bonus ve formě ročního cestovního pojištění zdarma.

Česká podnikatelská pojišťovna

Tato pojišťovna v loňském roce výrazně změnila svoji nabídku povinného ručení a upravila dosavadní tarify. Základním produktem je tak zvaný Sporopov určený hlavně pro osobní vozidla a dále pak produkty Speciál Plus a Super Plus, u kterých je poskytováno úrazové pojištění pro řidiče zdarma. Segmentace se řídí bydlištěm a věkem pojistníka a stářím vozidla. Základní sazby Česká podnikatelská pojišťovna zvýšila na začátku letošního září o zhruba 13 procent.

ČSOB pojišťovna

Pojišťovna s bobrem jako svým maskotem také už rok motivuje dobré řidiče akční 15procentní slevou. Mezi její další benefity patří úrazové pojištění řidiče zdarma nebo také krytí poškození na vlastním vozidle u nejvyšší varianty Premiant. Sazby pro rok 2009 navýšila v průměru o sedm procent, u nižších kubatur dokonce jen o čtyři procenta.

DIRECT pojišťovna

Tato „virtuální“ pojišťovna, která v Česku prodává své pojištění pouze prostřednictvím telefonu a internetu, stanovuje sazby individuálně a podle mnoha kritérií. Sazby upravuje průběžně a každému klientovi zcela individuálně.

Dolnorakouská pojišťovna

Tato pojišťovna vstoupila na náš trh na podzim loňského roku a své sazby nemění. Nabízí optimální tarif s krytím 50 milionů korun škod na zdraví i na majetku. Svoji cílovou skupinu vidí především na venkově, a to zejména v oblasti jižní a severní Moravy.

Generali pojišťovna

Dnes už v podstatě sesterská společnost České pojišťovny pokračuje i nadále ve své tradici stanovování nových sazeb na začátku léta. Letos zdražila sazby o devět procent a pro řidiče na venkově dokonce o 15 procent. Při změně sazeb také výrazně vylepšila rozsah asistenčních služeb, které jsou automaticky součástí pojištění či si je lze připojistit. Od loňského roku má také specialitu v možnosti uplatnění bonusu i na druhé vozidlo stejného majitele.

Hasičská vzájemná pojišťovna

Tato pojišťovna doposud spolupracovala při prodeji povinného ručení s Českou podnikatelskou pojišťovnou. Od letošního léta ale má svůj vlastní produkt, který je samozřejmě také zvýhodněn pro hasiče. Svými sazbami se zařadila do části levnějších pojišťoven, a to také díky segmentaci podle místa bydliště. Od nového roku své sazby zvyšuje také o sedm procent.

Kooperativa pojišťovna

Druhá největší pojišťovna prozatím vyčkává a pro smlouvy uzavřené do konce roku sazby nemění. Už několik let poskytuje pro osobní vozidla do tří a půl tuny zdarma živelné pojištění proti povodni či pádu stromu. Pro letošní podzim navíc přichází s pojištěním pobytu řidiče v nemocnici ve výši regulačního poplatku 60 korun a slevou na roční cestovní pojištění. Specialitou je také takzvaný duální bonus, kdy se uplatní na všechna pojištěná vozidla jednoho klienta nejvyšší dosažený bonus.

Slavia pojišťovna

Jako poslední hráč vstoupila před měsícem na český trh s povinným ručením pojišťovna Slavia. Sazby také segmentuje, a to podle věku provozovatele vozidla a stáří vozidla. Zajímavostí je speciální sleva při používání zimních pneumatik na pojištěném vozidle.

Triglav pojišťovna

Největší slovinská pojišťovna, která patří v oblasti povinného ručení v Česku mezi jednu z nejlevnějších, zvýšila své sazby již od začátku října o pět procent. Jako jedna z mála pojišťoven své sazby nesegmentuje podle žádných kritérií a nabízí jeden limit krytí ve výši 50 milionů korun pro škody na majetku i na zdraví. Jako bonus poskytuje motoristům úrazové pojištění a pojištění právní ochrany zdarma.

UNIQA pojišťovna

Pojišťovna UNIQA upravila velice kosmeticky sazby již v září. Pro všechny nové smlouvy uzavřené do konce roku 2008 tedy nabízí sazby stejné. Navíc všichni noví klienti mají startovací slevu a dobří řidiči si mohou zdvojnásobit svůj bonus až o dalších 10 procent. Podmínkou pro její získání je bezeškodný průběh minimálně poslední tři roky. Pro starší vozidla nabízí povinné ručení s připojištěním proti odcizení a požáru.

Wüstenrot pojišťovna

Do konce letošního roku fungují na tuzemském trhu dvě pojišťovny z této finanční skupiny. Dosavadní pobočka slovenské pojišťovny Wüstenrot se ale na přelomu roku sloučí s novou neživotní pojišťovnou Wüstenrot, která nyní zcela spadá pod řízení finanční skupiny Wüstenrot, ovládané německým Wüstenrotem. Kromě drobných úprav, jako je rozšíření možnosti připojištění skel a zavedení také možnosti čtvrtletního placení, žádné další změny v současné době nechystá. Změna sazeb se ale dá očekávat v průběhu prvního pololetí 2009.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít