Pojištění není žádný luxus

12. června 2006, 00:00 - PETR BÝM <br />
12. června 2006, 00:00

ALLIANZ „Životní pojištění je svými náklady dnes dostupné každé rodině, jeho význam je ovšem v Česku ještě podceňován,“ říká Marek Bártek, ředitel úseku pojištění osob Allianz pojišťovny. * Životní pojištění je zásadním produktem pro zajištění blízkých při nějaké neočekávané události, úrazu, či dokonce úmrtí.

ALLIANZ „Životní pojištění je svými náklady dnes dostupné každé rodině, jeho význam je ovšem v Česku ještě podceňován,“ říká Marek Bártek, ředitel úseku pojištění osob Allianz pojišťovny. Životní pojištění je zásadním produktem pro zajištění blízkých při nějaké neočekávané události, úrazu, či dokonce úmrtí. Myslíte, že si naši spoluobčané dostatečně uvědomují důležitost tohoto pojištění? Bohužel, povědomí o důležitosti životního pojištění je v Česku stále na velmi nízké úrovni. Lidé si neuvědomují důsledky, které může přinést ztráta živitele rodiny nebo vážný úraz s trvalými následky. Dokážou si představit, že požár nebo povodeň jim může poškodit jejich majetek a celkem jednoduše také vyčíslí výši takové škody. O životě a zdraví nejsou zvyklí takto přemýšlet. Především starší generace se stále spoléhá na pomoc státu. V souvislosti s nárůstem hypoték a úvěrů se tento přístup ale pomalu začíná měnit. Zejména mladší a střední generace s vyšším vzděláním si uvědomuje svou odpovědnost vůči svým blízkým a životní pojištění stále častěji využívá. V porovnání s vyspělou Evropou ale stále ještě máme co dohánět. Kdy bychom měli o životním pojištění začít uvažovat? Zásadním obdobím je založení rodiny. Životní pojištění by mělo být jedním ze základních stavebních kamenů při zakládání rodiny. Pokud na sebe vezmete odpovědnost přivést na svět dítě, měli byste si samozřejmě provést revizi svého finančního plánu a stanovit si potřebný limit životního pojištění. Zejména v případě, kdy máte nějaké závazky, jako jsou úvěry nebo hypotéky, považuji životní pojištění minimálně živitele rodiny za naprosto nezbytné. Ať už si zvolíte kapitálové životní pojištění nebo například moderní investiční životní pojištění Globalinvest, máte jistotu, že v případě nenadálé události se o vaše blízké Allianz pojišťovna postará. Životní pojištění mohou uzavřít ale také rodiče pro své děti. Poskytne jim potřebnou pojistnou ochranu a ještě mohou dětem naspořit prostředky důležité pro studium nebo start do života. Allianz nabízí například investiční pojištění Studentinvest, které je určeno pro děti od narození do 25 let. Mnoho lidí považuje životní pojištění za zbytečnost, na kterou jim nezbývají prostředky.**

Rozhodně se nejedná o žádný zbytečný luxus. Životní pojištění je dnes dostupné každé rodině. Velkou výhodou například investičního životního pojištění Globalinvest je možnost variabilně upravovat rozsah pojištěných rizik, a tím regulovat výši pojistného v reakci na finanční situaci rodiny. Prostě zpočátku může klient platit méně a s rostoucím životním standardem může pojistku upravovat a rozšiřovat. Volbou investičních fondů může také aktivně ovlivňovat výši zhodnocení vložených prostředků.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít