Podpora podnikatelů je v plánu

13. února 2006, 00:00 - (roš)
13. února 2006, 00:00

NEPARLAMENTNÍ POLITICKÉ STRANY Nejen velké strany lákají voliče z řad podnikatelů. Do voleb sice zbývá ještě několik měsíců, na internetu se však již objevují některé pasáže z volebních programů malých stran, které mohou být pro podnikatele zajímavé a inspirativní.

„Připravujeme rovnou daň, ale posunutou trochu jinam, než jak ji nabízejí ostatní,“ říká Vladimír Železný.  foto: Profit - Martin Siebert

NEPARLAMENTNÍ POLITICKÉ STRANY

Nejen velké strany lákají voliče z řad podnikatelů. Do voleb sice zbývá ještě několik měsíců, na internetu se však již objevují některé pasáže z volebních programů malých stran, které mohou být pro podnikatele zajímavé a inspirativní.

Program pro letošní parlamentní volby uveřejnila na internetových stránkách například strana SNK Evropští demokraté. Nevýhodou je, že podrobný rozpis je uveden pouze za Evropské demokraty, nikoliv za celé současné sdružení. V celkovém programu stojí za povšimnutí bod nazvaný Zlepšení prostředí pro podnikání. Píše se v něm, že strana bude usilovat o zrušení minimální daně a registračních pokladen pro živnostníky, stejné podmínky pro domácí i zahraniční investory, podporu malým a středním firmám, podporu vzniku podnikatelských inkubátorů a podobně.

Nezávislí demokraté se ve svém programu zaměřují hlavně na daně. „Připravujeme rovnou daň, ale posunutou trochu jinam, než jak ji nabízejí ostatní. Chceme prosadit daň skutečně spravedlivou a sociálně vlídnou,“ říká šéf strany. Vladimír Železný. Dalším tahákem má být možnost vlastního nastavení výše odpisů.

Tématu podnikání se ve svém volebním programu věnuje i Strana zelených. „Budeme prosazovat systém podpory podnikání, který odstraní dosavadní neopodstatněné zvýhodňování velkých investorů. Rovný přístup k daňovým a jiným úlevám zajistíme mimo jiné tím, že výše investice nebude podmínkou k jejich získání,“ uvádí její program. Pro zajímavost je možné porovnat předchozí body k podpoře podnikání s těmi, které v programu nabízí republikáni Miroslava Sládka. V bodě s názvem Zvýhodníme drobné obchodníky se píše: „Chceme vytvořit podmínky pro vyvážený poměr mezi veřejným, státním a soukromým sektorem. Vytvořit podmínky pro vznik a rozvoj domácích a národních vlastníků a podnikatelů.“ Za zmínku stojí také plán na snížení daní pro podnikatele, kteří se budou zabývat výrobní činností. Zvýhodnění se však má týkat také těch, kteří chtějí svoji část výroby přenést do věznic, čímž se prý sníží náklady státu na jednoho vězně.

Že by se některá z těchto stran podílela v příštím období na moci, je však podle aktuálních předvolebních průzkumů nepravděpodobné. Zůstane tak zřejmě jen u slov, nicméně podnikatelé se mohou cítit poctěni, že na ně ani menší strany ve svém programu nezapomínají.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost.…
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
Technologie
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít