Podpora podnikatelů je v plánu

13. února 2006, 00:00 - (roš)
13. února 2006, 00:00

NEPARLAMENTNÍ POLITICKÉ STRANY Nejen velké strany lákají voliče z řad podnikatelů. Do voleb sice zbývá ještě několik měsíců, na internetu se však již objevují některé pasáže z volebních programů malých stran, které mohou být pro podnikatele zajímavé a inspirativní.

„Připravujeme rovnou daň, ale posunutou trochu jinam, než jak ji nabízejí ostatní,“ říká Vladimír Železný.  foto: Profit - Martin Siebert

NEPARLAMENTNÍ POLITICKÉ STRANY

Nejen velké strany lákají voliče z řad podnikatelů. Do voleb sice zbývá ještě několik měsíců, na internetu se však již objevují některé pasáže z volebních programů malých stran, které mohou být pro podnikatele zajímavé a inspirativní.

Program pro letošní parlamentní volby uveřejnila na internetových stránkách například strana SNK Evropští demokraté. Nevýhodou je, že podrobný rozpis je uveden pouze za Evropské demokraty, nikoliv za celé současné sdružení. V celkovém programu stojí za povšimnutí bod nazvaný Zlepšení prostředí pro podnikání. Píše se v něm, že strana bude usilovat o zrušení minimální daně a registračních pokladen pro živnostníky, stejné podmínky pro domácí i zahraniční investory, podporu malým a středním firmám, podporu vzniku podnikatelských inkubátorů a podobně.

Nezávislí demokraté se ve svém programu zaměřují hlavně na daně. „Připravujeme rovnou daň, ale posunutou trochu jinam, než jak ji nabízejí ostatní. Chceme prosadit daň skutečně spravedlivou a sociálně vlídnou,“ říká šéf strany. Vladimír Železný. Dalším tahákem má být možnost vlastního nastavení výše odpisů.

Tématu podnikání se ve svém volebním programu věnuje i Strana zelených. „Budeme prosazovat systém podpory podnikání, který odstraní dosavadní neopodstatněné zvýhodňování velkých investorů. Rovný přístup k daňovým a jiným úlevám zajistíme mimo jiné tím, že výše investice nebude podmínkou k jejich získání,“ uvádí její program. Pro zajímavost je možné porovnat předchozí body k podpoře podnikání s těmi, které v programu nabízí republikáni Miroslava Sládka. V bodě s názvem Zvýhodníme drobné obchodníky se píše: „Chceme vytvořit podmínky pro vyvážený poměr mezi veřejným, státním a soukromým sektorem. Vytvořit podmínky pro vznik a rozvoj domácích a národních vlastníků a podnikatelů.“ Za zmínku stojí také plán na snížení daní pro podnikatele, kteří se budou zabývat výrobní činností. Zvýhodnění se však má týkat také těch, kteří chtějí svoji část výroby přenést do věznic, čímž se prý sníží náklady státu na jednoho vězně.

Že by se některá z těchto stran podílela v příštím období na moci, je však podle aktuálních předvolebních průzkumů nepravděpodobné. Zůstane tak zřejmě jen u slov, nicméně podnikatelé se mohou cítit poctěni, že na ně ani menší strany ve svém programu nezapomínají.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Test: Mazda CX-5 2.0 Skyactiv-G160 AWD
Technologie
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
iFixit rozebral nové iPhony 8 do posledního šroubku. Apple zmenšil akumulátor
Tip na VPN: Windscribe vám dá 10 GB zadarmo, další kapacitu získáte těžbou kryptoměny
Opera se dotýká virtuální reality. Přehraje 360° video v Oculus Riftu a dalších zařízeních
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít