Podnikatelská setkání

11. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
11. října 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

František Krakeš, předseda představenstva a gen. ředitel pivovaru Starobrno, převzal diplom za druhé místo v kategorii světlá výčepní piva.

NOVINÁŘŮM CHUTNÁ GAMBRINUS

Vítězem novinářské ankety „Naše pivo 2004“, které se v letošním roce zúčastnily rekordní 102 redakce novin, časopisů, rozhlasových a televizních stanic, internetových médií i nezávislých novinářů z celé republiky, se stal Gambrinus z Plzeňského Prazdroje. V soutěži, kterou vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven společně s V ýzkumným ústavem pivovarnickým a sladařským, se kromě novinářské ankety konalo také oficiální hodnocení založené na analytickém rozboru a posudku. Zkoumány byly senzorické a chuťové vlastnosti piva. V kategorii světlé ležáky pak zvítězil Radegast Premium a v kategorii světlá výčepní piva Janáček Patriot vyráběný Pivovarem Janáček z Uherského Brodu.

Hitoshi Iwata - prezident společnosti TRCZ vítá ministra pro místní rozvoj Jiřího Paroubka.

JAPONCI OTEVŘELI TOVÁRNU V LOVOSICÍCH

Slavnostního otevření nových výrobních prostor společnosti TRCZ a Aoyama Automotive Fasteners Czech na okraji Lovosic se kromě zástupců společností zúčastnili také představitelé měst Lovosice a Litoměřice a ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek. TRCZ je dceřinou společností japonské společnosti Tokai Rika. Firma se zabývá výrobou nejrůznějších automobilových komponentů a vstoupila do České republiky v roce 2001. „Příchod těchto společností do Lovosic velice vítáme,“ říká starosta města Jan Kulhánek.

Zleva: gen. řeitel agentury CzechInvest Radomil Novák, ředitel divize Průmyslových nemovitostí a regionů CzechInvestu Zdeněk Jan, hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský.

PODNIKATELÉ HOVOŘILI O SEVERNÍ MORAVĚ

V Hotelu Imperial v Praze proběhlo neformální setkání investorů a podnikatelů působících na severní Moravě s hejtmanem Moravskoslezského kraje Evženem Tošenovským. Mimo hejmana byli hosty setkání generální ředitel CzechInvestu Radomil Novák a ředitel divize podnikatelské agentury CzechInvestu Zdeněk Jana. Hlavním bodem diskuzí byly především otázky spjaté s rozvojem investičních příležitostí a podnikatelského prostředí v Moravskoslezském kraji. „Paradoxem tohoto kraje je velká ochota lidí spolupracovat, ale zároveň stále schází určité profese a propojení se středními odbornými školami,“ míní Tošenovský.

 

Hosté informovali podnikatele o možnostech obchodu mezi ČR a Ruskou federací.

ROZVOJ OBCHODU SE SNS Komora pro hospodářské styky se SNS (Komora SNS) zorganizovala v rámci 46. mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně Ruský business den a Business den SNS. Obou akcí se na brněnském výstavišti účastnili zástupci desítek českých i zahraničních firem. Mezi čestnými hosty vystoupili ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, 1. náměstek ministra průmyslu a obchodu V. Petříček, náměstek ministra průmyslu a obchodu M. Tlapa a zástupci z Ukrajiny, Běloruska a Osetie. Vystupující informovali o možnostech vzájemného obchodu mezi ČR a Ruskou federací, resp. Ukrajinou a Běloruskem. S pozitivním ohlasem přítomných se setkala výzva Komory SNS ke zjednodušení vízového režimu mezi ČR a Ruskou federací. Nadšení sportujícím podnikatelům nechybělo. TENISOVÝ TURNAJ VYHRÁLO ZPA BRNO Podnikatelé z Jihomoravského regionu změřili svoje síly v II. ročníku tenisového turnaje pro členy Obchodní a hospodářské komory Brno v nově rekonstruované tenisové hale Sprit v Brně. Akce se zúčastnilo 14 týmů sportovně založených jedinců z podnikatelské veřejnosti, kteří razí zásadu „Nejen podnikáním živ je člověk“. Zástupci firem proti sobě bojovali o ceny, ale i o dobrý pocit z vlastní fyzické kondice. Vítězem se stal každý, kdo nezaváhal a postavil se s raketou na kurt. V oficiálních výsledcích se na nejvyšší stupeň postavilo ZPA Brno. MEZINÁRODNÍ CENY ZA REKLAMU ROZDĚLENY**

Mezinárodní „Oskary“ v reklamě vyhrály firmy Metro a British Airways. Nejprestižnější evropská cena za reklamu udílená britským časopisem Media et Marketing byla koncem září v Londýně udělena společnosti Metro International. Kampaň s názvem „Londýn je blíže, než si myslíte“ probíhala před rokem a čtenáře evropských edicí deníku Metro lákala k víkendovým cestám do Londýna za využití služeb British Airwais. Kampaň propagovala nejen leteckou společnost, ale také samotný Londýn a jeho zajímavosti, módní trendy a památky. Porota ocenila Metro za kreativitu, s níž využívalo různé formy inzerce. V době kampaně distributoři rozdávali noviny v kostýmech, připomínající londýnské a anglické tradice.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
AMD Ryzen 3 1200 a 1300X – Čtyřjádra za skvělé ceny (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít