Podnikatelská setkání

31. května 2004, 00:00 - admin
31. května 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

1 Italské Benátsko je partnerem Středočeského kraje

Dohodu o spolupráci Středočeského kraje a Benátska podepsali 25. května hejtman Petr Bendl a prezident italského regionu Giancarlo Galan. „Benátsko patří mezi regiony, které mají v rámci Unie nejvíce drobných a středních podnikatelů ve vztahu k počtu obyvatel,“ uvedl hejtman Bendl. „Máme zájem o propojení obchodních vztahů.“

(kt)

2 IBM míří na malé podniky

Česká pobočka počítačového gigantu IBM uspořádala „projížďku v expresu“, která se konala v pražské restauraci Vagonkafe. Tématem byly potřeby malých a středních podniků a jejich computerová řešení pod obchodním názvem Express. „Malé a střední podniky představují více než dvacet procent veškerých zisků IBM,“ prohlásil na setkání obchodní ředitel IBM Česká republika Jiří Bavor.

(kt)

3 Motorové čluny na Slapech vadí Sdružení pro ochranu přírody a krajiny v oblasti Slapského jezera minulý týden protestovalo proti provozu motorových člunů na vltavské přehradě. V nejužším úseku Slapské nádrže je 12 koupališť a pláží, 13 rekreačních středisek, 6 rekreačních osad, 8 hotelů a řada turistických ubytoven a kempinků. (kt) 4 Tchaj-wanci zkoumali terén

Padesát Tchaj-wanských podnikatelů se minulý čtvrtek setkalo u kávy se 150 českými byznysmeny v pražském hotelu Intercontinental. Stalo se tak v rámci mise po zemích východní Evropy, kterou uspořádala tchaj-wanská agentura pro zahraniční obchod. „Ostrovní podnikatelé, kteří přijeli, vlastní firmy působící hlavně v informačních technologiích, ale také ve strojírenství a textilním průmyslu. Rádi by zjistili, jaké nové příležitosti jim v České republice kynou po vstupu do Evropské unie,“ řekl Profitu Alex Chen z pražského zastoupení Tchaj-wanu.

(eha)

Bezpečnostní konference

Mezinárodní konference o informační bezpečnosti Information Security Summit (IS2) proběhla ve dnech 26. až 27. května v Míčovně Pražského hradu. Konference se konala pod záštitou ministra informatiky Vladimíra Mlynáře, Národního bezpečnostního úřadu a Úřadu pro ochranu osobních údajů. Jedním z hlavních řečníků byl odborník na strategie Hannes Lubich ze společnosti Computer Associates, jenž přednášel o zabezpečení informační infrastruktury pro letošní olympijské hry v Aténách.

(kt)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti,…
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Technologie
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít