Podnikatelská setkání

18. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
18. října 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Účastníci semináře Profitu získlai informace o fondech EU. 

PROFIT RADIL PODNIKATELŮM

Dvoudenní seminář, který organizoval týdeník Profit minulý týden v Liberci a Ústí nad Labem, se setkal s velkým zájmem místních podnikatelů. Hlavním tématem přednášek byly možnosti získání dotací z fondů Evropské unie a varianty financování firem vyvážejících do zahraničí. Tématu odpovídala i vysoce odborná úroveň přednášejících, jimiž byli zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, agentur na podporu podnikání a obchodu CzechInvest a CzechTrade, České exportní banky a Československé obchodní banky. Další série seminářů pokračuje od příštího týdne v Brně, Ostravě, Plzni a Českých Budějovicích.

(ina)

Zástupci společnosti Moeller Elektrotechnika (zleva) Pavel Mráček a Johann Hoermannseder diskutují s radními z Jihočeského kraje před výrobní halou.  

MOELLER ELEKTRO TECHNIKA SLAVILA 10. VÝROČÍ

Společnost Moeller Elektrotechnika oslavila 10. výročí otevření svého výrobního závodu v Suchdole nad Lužnicí. Výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace zorganizoval mimo jiné i den otevřených dveří suchdolského závodu, kterého se zúčastnilo na tisíc zájemců. „Je pochopitelné, že i do budoucna chceme využívat potenciálu, který zde máme, a výrobu dále technologicky rozvíjet,“ uvedl jednatel společnosti Vladislav Náhlík. Výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí má 1100 zaměstnanců, firma do něj prozatím investovala 650 milionů korun. Vyrábějí se zde domovní jističe, spínací přístroje, domovní rozvodnice a rozvaděče pro český i světový trh. Koncern Moeller působí ve více než 90 zemích světa.

PODNIKATELÉ I ÚŘEDNÍCI SE SEŠLI VE VLAKU

Více než sto podnikatelů a úředníků se vypravilo vlakem do rakouského Lince. Smyslem cesty, organizované Jihočeskou hospodářskou komorou, bylo neformální setkání členů komory, zástupců veřejné správy a dalších hostů. Pozvání k cestě přijali například ředitelé velkých jihočeských podniků jako Budějovický Budvar, 1. JVS, Robert Bosch, EGE, ČSAD Jihotrans, představitelé Krajského úřadu Jihočeského kraje, zástupci Svazu měst a obcí Jihočeského kraje, Regionální rozvojové agentury jižních Čech RERA, Jihočeské centrály cestovního ruchu a dalších institucí. Ve vlakové soupravě byl vedle jídelního vozu a soudobých vagonů volně přístupný i salonní vůz prezidenta T. G. Masaryka, který v letech 1929-1930 vyrobila pražská společnost Ringhoffer.

(ner)

PEKAŘI UKÁZALI SVÉ UMĚNÍ

V příjemném prostředí Pivovaru ve Zvíkovském Podhradí se uskutečnilo finále 1. ročníku soutěže Kornspitz pekař roku 2004. Soutěž pořádala společnost backaldrin, evropský výrobce přípravků a směsí pro pekaře, která je vlastníkem ochranné známky Kornspitz. Mezi silnou konkurencí pekařů z celé republiky zvítězila Blatnická pekárna z Blatnice pod Svatým Antoníčkem. Na 2. místě skončily výrobky Pekařství Martínek z P oděbrad-Polabce, bronz patří firmě Delta pekárny Morava. Cenu společnosti backaldrin získala firma Delta Frozen Products. Soutěž byla pořádána u příležitosti 20 let existence značky Kornspitz a podle zástupců organizátora bude mít pokračování i v příštích letech.

 

VZNIKNE TOVÁRNA NA KRMIVO PRO MAZLÍČKY

Španělská společnost Dibaq postaví v Hevlikovicích u Žamberka továrnu na výrobu krmných směsí pro psy, kočky a další domácí zvířata. Stavba za zhruba 400 milionů korun by měla být dokončena v roce 2006. Poskytne práci dvacítce zaměstnanců. Ročně by měla továrna vyrobit přes sto tisíc tun krmných směsí, čímž se ztrojnásobí celková produkce těchto krmiv v České republice. Na položení základního kamene továrny přijel ze Španělska generální ředitel společnosti Carlos Tejedor Lázaro.

(ts)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace.…
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
Technologie
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperského. Většinu obvinění smetl ze stolu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít