Podnikatelská setkání

18. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
18. října 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Účastníci semináře Profitu získlai informace o fondech EU. 

PROFIT RADIL PODNIKATELŮM

Dvoudenní seminář, který organizoval týdeník Profit minulý týden v Liberci a Ústí nad Labem, se setkal s velkým zájmem místních podnikatelů. Hlavním tématem přednášek byly možnosti získání dotací z fondů Evropské unie a varianty financování firem vyvážejících do zahraničí. Tématu odpovídala i vysoce odborná úroveň přednášejících, jimiž byli zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, agentur na podporu podnikání a obchodu CzechInvest a CzechTrade, České exportní banky a Československé obchodní banky. Další série seminářů pokračuje od příštího týdne v Brně, Ostravě, Plzni a Českých Budějovicích.

(ina)

Zástupci společnosti Moeller Elektrotechnika (zleva) Pavel Mráček a Johann Hoermannseder diskutují s radními z Jihočeského kraje před výrobní halou.  

MOELLER ELEKTRO TECHNIKA SLAVILA 10. VÝROČÍ

Společnost Moeller Elektrotechnika oslavila 10. výročí otevření svého výrobního závodu v Suchdole nad Lužnicí. Výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace zorganizoval mimo jiné i den otevřených dveří suchdolského závodu, kterého se zúčastnilo na tisíc zájemců. „Je pochopitelné, že i do budoucna chceme využívat potenciálu, který zde máme, a výrobu dále technologicky rozvíjet,“ uvedl jednatel společnosti Vladislav Náhlík. Výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí má 1100 zaměstnanců, firma do něj prozatím investovala 650 milionů korun. Vyrábějí se zde domovní jističe, spínací přístroje, domovní rozvodnice a rozvaděče pro český i světový trh. Koncern Moeller působí ve více než 90 zemích světa.

PODNIKATELÉ I ÚŘEDNÍCI SE SEŠLI VE VLAKU

Více než sto podnikatelů a úředníků se vypravilo vlakem do rakouského Lince. Smyslem cesty, organizované Jihočeskou hospodářskou komorou, bylo neformální setkání členů komory, zástupců veřejné správy a dalších hostů. Pozvání k cestě přijali například ředitelé velkých jihočeských podniků jako Budějovický Budvar, 1. JVS, Robert Bosch, EGE, ČSAD Jihotrans, představitelé Krajského úřadu Jihočeského kraje, zástupci Svazu měst a obcí Jihočeského kraje, Regionální rozvojové agentury jižních Čech RERA, Jihočeské centrály cestovního ruchu a dalších institucí. Ve vlakové soupravě byl vedle jídelního vozu a soudobých vagonů volně přístupný i salonní vůz prezidenta T. G. Masaryka, který v letech 1929-1930 vyrobila pražská společnost Ringhoffer.

(ner)

PEKAŘI UKÁZALI SVÉ UMĚNÍ

V příjemném prostředí Pivovaru ve Zvíkovském Podhradí se uskutečnilo finále 1. ročníku soutěže Kornspitz pekař roku 2004. Soutěž pořádala společnost backaldrin, evropský výrobce přípravků a směsí pro pekaře, která je vlastníkem ochranné známky Kornspitz. Mezi silnou konkurencí pekařů z celé republiky zvítězila Blatnická pekárna z Blatnice pod Svatým Antoníčkem. Na 2. místě skončily výrobky Pekařství Martínek z P oděbrad-Polabce, bronz patří firmě Delta pekárny Morava. Cenu společnosti backaldrin získala firma Delta Frozen Products. Soutěž byla pořádána u příležitosti 20 let existence značky Kornspitz a podle zástupců organizátora bude mít pokračování i v příštích letech.

 

VZNIKNE TOVÁRNA NA KRMIVO PRO MAZLÍČKY

Španělská společnost Dibaq postaví v Hevlikovicích u Žamberka továrnu na výrobu krmných směsí pro psy, kočky a další domácí zvířata. Stavba za zhruba 400 milionů korun by měla být dokončena v roce 2006. Poskytne práci dvacítce zaměstnanců. Ročně by měla továrna vyrobit přes sto tisíc tun krmných směsí, čímž se ztrojnásobí celková produkce těchto krmiv v České republice. Na položení základního kamene továrny přijel ze Španělska generální ředitel společnosti Carlos Tejedor Lázaro.

(ts)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít