Podnikatelská setkání

25. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
25. října 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

V pražské restauraci Ambiente Brasileiro se křtil anglicky psaný týdeník Czech Business Weekly. Na snímku zleva: předseda představenstva vydavatelství Stanford Juraj Groch, předseda představenstva K & K capital Group Karel Komárek Jr. a výkonný ředitel SPP Bohemia Miroslav Jestřabík.  

 

 

Setkání jihočeských podnikatelů s vicepremierém Jahnem se zúčastnil i hejtman Jan Zahradník.

MAJITELŮM FIREM NA JIHU ČECH CHYBÍ DÁLNICE

„Česká ekonomika si stojí dobře. Je sice potřeba hodně změnit, ale nekažme si chuť do podnikání nadáváním,“ zhodnotil podnikatelské prostředí místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn při neformálním setkání zhruba se stovkou předních jihočeských podnikatelů. Při diskuzi v prostorách největší strojírenské firmy v regionu - ČZ Strakonice - se vicepremiér dozvěděl, že jihočeské podnikatele nejvíce trápí dopravní situace. Regionu chybí dálnice, rychlostní komunikace, železniční koridor a letiště. „V ýrobky umíme vyrobit, ale s jejich dopravou je to složité. K nejbližší dálnici musíme ujet zhruba 100 kilometrů,“ namítali podnikatelé. Ti poukazovali i na špatné spojení s hraničním přechodem Strážný, kudy směřuje jejich export do zemí Evropské unie. Diskutovalo se také o záměrech podpory inovací ve firmách či o různých formách podpory podnikání.

(ner)

MANAŽERKY OCHUTNÁVALY JABLÍČKA

Již třetí setkání Klubu manažerek ČMA, vztahující se k jednomu z ročních období, se uskutečnilo v pražském hotelu Olympik. Po večírcích věnovaných jaru a létu byla tentokrát na řadě slavnost „V barvách podzimu“ s podtitulem Jablečný mls 2004. „Jablko mělo svou symboliku již v dobách Adama a Evy. Od té doby je součástí reálného života i pohádek,“ prohlásila předsedkyně Klubu manažerek ČMA Lenka Tomešová. Že lze jablko připravit na mnoho způsobů, předvedlo deset soutěžících subjektů, jejichž kuchaři se skutečně činili. U poroty zvítězil kuchař hotelu Olympik s několika pochoutkami, například pikantními vepřovými panenkami posetými jablíčky a rozinkami. Cenu návštěvníků získala kuchařka pražského Top hotelu za naložené jablko plněné lahodně zpracovanými ořechy a obložené nejrůznějším ovocem.

(ac)

PODNIKATELÉ NAJDOU POMOC I V BLANSKU

V Blansku se uskutečnilo slavnostní otevření detašovaného pracoviště regionálního informačního místa pro podnikatele. Proběhlo za účasti starostky města Blanska Jaroslavy Králové, která přivítala přítomné zástupce podnikatelů, města, finančního úřadu, živnostenského úřadu, Obchodní a hospodářské komory Brno a OHK Blansko. Zahájení se zúčastnilo přes 20 podnikatelů a zástupců veřejné správy. Podnikatelé se zde mohou dozvědět nejnovější informace, které potřebují k usnadnění nebo rozšíření svého podnikání. Také se mohou na pracovníky informačního místa obracet s dotazy na možnosti finanční podpory svých podnikatelských záměrů.

O PODNIKÁNÍ PŘI ESOTERICKÉ HUDBĚ

Své třinácté album, nazvané PianoViolin, pokřtil v pražském hotelu Železná vrata hudební skladatel Richard Pachman. „Jsem rád, že společnost Skanska podporuje i nekomerční projekty, které tak těžko prorážejí, protože se na ně peníze shánějí opravdu nesnadno,“ řekl Pachman. Světoznámý houslista Jaroslav Svěcený, který na albu spolupracoval, mluvil uznale zase o P achmanovi: „Je to renesanční člověk, kterých je dnes velmi málo.“ Na zmíněné kulturní akci se vedle zástupců zmíněné firmy sešlo také několik podnikatelů z nejrůznějších oborů. Při poslechu Pachmanovy esoterické hudby probírali například otázky související s deregulací nájemného.

(ac)

Mezi jedenácti vítězi byl i Čech David Říman. 

**CELOSVĚTOVÁ CENA PRO MLÁDEŽ PUTUJE DO ČR

Prestižní cenu Youth Action Net, udělovanou Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) a společností Nokia, získal David Říman. Absolvent programu Make a Connection-Připoj se stal jedním z 11 mladých lidí z celého světa, kteří v letošním roce toto ocenění obdrželi. Cílem programu je ocenění a podpora rozvoje vůdčích schopností u mladých lidí aktivně působících v sociální sféře, kteří stojí v čele pozitivních změn ve svém okolí. Říman se zúčastnil tohoto programu v Moravskoslezském kraji s projektem studna.com, studentského internetového portálu města Havířov. „Setkání vítězů Youth Action Net bylo pro mne povzbuzením a zároveň obrovskou výzvou pro mou budoucí práci. Jsem plný inspirace a odhodlání pustit se do nové práce, kterou nyní mohu vidět v daleko širší perspektivě,“ uvedl David Říman při slavnostním předávání cen.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít