Podnikatelská setkání

06. prosince 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
06. prosince 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Lívia Klausová předává cenu Paralympionik roku 2004 plavci Martinu Kovářovi. Foto: Jan Mihaliček

1. PARALYMPIONIKEM ROKU JE PLAVEC MARTIN KOVÁŘ

Na Pražském hradě se opět po roce uskutečnilo vyhlášení nejúspěšnějších paralympioniků. Slavnostní akci moderoval Martin Dejdar spolu s nejlepším handicapovaným cyklistou světa Jiřím Ježkem. Hlavní ocenění získal plavec Martin Kovář, především díky triumfům z Atén. Sedmatřicetiletý vítěz však krátce poté ohlásil ukončení své vrcholové kariéry. „Jsem rád, že jsem mohl být členem paralympijského týmu. S plaváním ale končit nechci, neboť je to nezbytný prvek rehabilitace,“ řekl vozíčkář s postižením dolních a jedné horní končetiny. Druhé místo v anketě získala Veronika Foltová, dvojnásobná paralympijská vítězka a držitelka světového a paralympijského rekordu ve vrzích. Třetí skončil Jiří Ježek, nejlepší cyklista z Atén. Ceny předala manželka prezidenta republiky Lívia Klausová.

Oběda se zástupci Hong Kong Trade Development Council v pražské restauraci Hergetova cihelna se zúčastnili i Tomáš Smrčka a Zdeněk Vávra ze společnosti FAST ČR.

2. ZÁSTUPCI HONGKONGU ZKOUMALI NÁŠ TRH

Společnost Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) uspořádala v P raze konferenci o obchodní spolupráci mezi touto asijskou zemí a Českou republikou. Dvoudenní akce s bohatým programem se zúčastnili Edward Leung a W ing Chu (za HKTDC), Česko zastupovali mimo jiné představitelé agentur CzechInvest a CzechTrade či pracovníci ministerstva průmyslu obchodu. O českém trhu by měla informovat také nová publikace, určená pro hongkongské společnosti se zájmem o obchodování s našimi firmami.

 

Starostka Přelouče Irena Burešová a ředitel Krajské hospodářské komory Pardubického kraje František Jarolím otevřeli nové Informační místo pro podnikatele. Foto: KHK Pardubice

3. INFORMAČNÍ MÍSTO PRO PODNIKATELE V PŘELOUČI

Krajská hospodářská komora Pardubického kraje ve spolupráci s Městským úřadem v Přelouči otevřela kancelář Informačního místa pro podnikatele v P řelouči. Malí a střední podnikatelé zde najdou bezplatnou pomoc. Získat zde lze obecné informace týkající se například podnikatelského prostředí v České republice a v Evropské unii, příslušné legislativy, programů podpory malého a středního podnikání či vzdělávacích programů v regionu. V P ardubickém kraji působí Informační místa pro podnikatele už v P ardubicích, České Třebové, Svitavách, Chrudimi, Hlinsku a ve Vysokém Mýtě. Poslední dvě jmenované mají, stejně jako nová pobočka v P řelouči, pouze omezený provoz.

4. NOVÝ ZÁVOD BENTELER AUTOMOBILTECHNIK

Společnost Benteler Automobiltechnik, německý výrobce automobilových komponentů, posílil své aktivity v České republice. V Rumburku (Ústecký kraj) firma zahájila stavbu nového závodu na výrobu podvozkových a bezpečnostních dílů. Bude to již její čtvrtá divize v Česku po Stráži nad Nisou, Chrastavě a Liberci. „V ýrobu náprav, bezpečnostních komponentů karoserie a dalších dílů zahájíme v průběhu prvního pololetí příštího roku, Budeme přitom využívat nejnovější metody a technologie,“ řekl technický ředitel společnosti Petr Marijczuk. 

Golfový turnaj pro obchodní partnery uspořádala v uplynulém týdnu společnost Logos. Akce se mimo jiné zúčastnili Pavel Šťovíček (Logos), Miroslav Mrázek (GE Capital Bank), Milan Čaloun (Staffware) a Pavel Demartini (Plus-Discount). Foto: Profit - Martin Siebert

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s…
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Technologie
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít