Podnikatelská setkání

06. prosince 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
06. prosince 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Lívia Klausová předává cenu Paralympionik roku 2004 plavci Martinu Kovářovi. Foto: Jan Mihaliček

1. PARALYMPIONIKEM ROKU JE PLAVEC MARTIN KOVÁŘ

Na Pražském hradě se opět po roce uskutečnilo vyhlášení nejúspěšnějších paralympioniků. Slavnostní akci moderoval Martin Dejdar spolu s nejlepším handicapovaným cyklistou světa Jiřím Ježkem. Hlavní ocenění získal plavec Martin Kovář, především díky triumfům z Atén. Sedmatřicetiletý vítěz však krátce poté ohlásil ukončení své vrcholové kariéry. „Jsem rád, že jsem mohl být členem paralympijského týmu. S plaváním ale končit nechci, neboť je to nezbytný prvek rehabilitace,“ řekl vozíčkář s postižením dolních a jedné horní končetiny. Druhé místo v anketě získala Veronika Foltová, dvojnásobná paralympijská vítězka a držitelka světového a paralympijského rekordu ve vrzích. Třetí skončil Jiří Ježek, nejlepší cyklista z Atén. Ceny předala manželka prezidenta republiky Lívia Klausová.

Oběda se zástupci Hong Kong Trade Development Council v pražské restauraci Hergetova cihelna se zúčastnili i Tomáš Smrčka a Zdeněk Vávra ze společnosti FAST ČR.

2. ZÁSTUPCI HONGKONGU ZKOUMALI NÁŠ TRH

Společnost Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) uspořádala v P raze konferenci o obchodní spolupráci mezi touto asijskou zemí a Českou republikou. Dvoudenní akce s bohatým programem se zúčastnili Edward Leung a W ing Chu (za HKTDC), Česko zastupovali mimo jiné představitelé agentur CzechInvest a CzechTrade či pracovníci ministerstva průmyslu obchodu. O českém trhu by měla informovat také nová publikace, určená pro hongkongské společnosti se zájmem o obchodování s našimi firmami.

 

Starostka Přelouče Irena Burešová a ředitel Krajské hospodářské komory Pardubického kraje František Jarolím otevřeli nové Informační místo pro podnikatele. Foto: KHK Pardubice

3. INFORMAČNÍ MÍSTO PRO PODNIKATELE V PŘELOUČI

Krajská hospodářská komora Pardubického kraje ve spolupráci s Městským úřadem v Přelouči otevřela kancelář Informačního místa pro podnikatele v P řelouči. Malí a střední podnikatelé zde najdou bezplatnou pomoc. Získat zde lze obecné informace týkající se například podnikatelského prostředí v České republice a v Evropské unii, příslušné legislativy, programů podpory malého a středního podnikání či vzdělávacích programů v regionu. V P ardubickém kraji působí Informační místa pro podnikatele už v P ardubicích, České Třebové, Svitavách, Chrudimi, Hlinsku a ve Vysokém Mýtě. Poslední dvě jmenované mají, stejně jako nová pobočka v P řelouči, pouze omezený provoz.

4. NOVÝ ZÁVOD BENTELER AUTOMOBILTECHNIK

Společnost Benteler Automobiltechnik, německý výrobce automobilových komponentů, posílil své aktivity v České republice. V Rumburku (Ústecký kraj) firma zahájila stavbu nového závodu na výrobu podvozkových a bezpečnostních dílů. Bude to již její čtvrtá divize v Česku po Stráži nad Nisou, Chrastavě a Liberci. „V ýrobu náprav, bezpečnostních komponentů karoserie a dalších dílů zahájíme v průběhu prvního pololetí příštího roku, Budeme přitom využívat nejnovější metody a technologie,“ řekl technický ředitel společnosti Petr Marijczuk. 

Golfový turnaj pro obchodní partnery uspořádala v uplynulém týdnu společnost Logos. Akce se mimo jiné zúčastnili Pavel Šťovíček (Logos), Miroslav Mrázek (GE Capital Bank), Milan Čaloun (Staffware) a Pavel Demartini (Plus-Discount). Foto: Profit - Martin Siebert

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít