Podnikatelská setkání

07. července 2004, 00:00 - (kt)
07. července 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Radegast pro cyklisty

Na vrchu Javorový nad beskydskými Oldřichovicemi byla otevřena nová cyklotrasa pojmenovaná Trojmezí Radegast. Akce se zúčastnili místní podnikatelé, politici a sportovci. Po startu je čekala občerstvovací stanice s vychlazeným nealkoholickým pivem Birell. „Byla by škoda cyklotrasu projet na jeden zátah a nevychutnat si úchvatný pohled na hřebeny beskydských hor i v prostředí, které je naší firmě blízké - v místních hostincích,“ komentoval zastávku regionální ředitel Plzeňského Prazdroje Dušan Holý. Pětasedmdesát kilometrů trasy vyznačil Radegast 287 cyklistickými značkami, opatřil ji osmi mapami v terénu a dvěma odpočívadly. Počet restaurací na trase je nezvykle vysoký - přesně devětačtyřicet podniků.

Letní bobová dráha v Harrachově

Vozíky na nové letní bobové dráze v Harrachově začaly jezdit začátkem prázdnin. Dráhu poté oficiálně otevřou 15. července místní politické a podnikatelské špičky. Společnost První bobová provozuje podobnou dráhu ve Špindlerově Mlýně již od roku 1997.

Oskar se baví

Sedmnáct set zaměstnanců Oskara a jeho nejvýznamnějších obchodních partnerů se zúčastnilo Oskarovy výpravy. Jejím cílem bylo zábavnou formou posílit sounáležitost se společností a značkou. Akce byla zakončena velkolepou megapárty v pražské Sazka areně, kterou uváděl Leoš Mareš a zahrála na ní naživo skupina Chinaski.

 

Škoda nevěří Microsoftu

Snídaně s významnými obchodními partnery proběhla v pražském sídle počítačové firmy IBM. Ředitel informačních technologií pojišťovny ING Karel Fíla při ní informoval o využití notebooků řadou svých obchodních zástupců: „My notebooky platíme výrobci a naši nezávislí agenti, kteří je využívají, odvádějí určitou částku na naše konto za pronájem hardware, software, ale také celého pojišťovacího systému.“ Zástupce mladoboleslavské škodovky Martin Taege mluvil o využití software: „Nemůžeme spoléhat na platformu jediného výrobce Microsoft. Nebylo by to fér vůči našim zákazníkům.“ Škoda Auto proto využívá jako srdce svého informačního systému univerzální UNIX a Windows se uplatňují jen v některých obslužných provozech.

Evropské fondy po internetu

Seminář nazvaný Partnerství pro novou Evropu pořádala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj firma Computer Associates v pražském hotelu Corinthia Towers. Ministerská úřednice Jana Paláčková představila, jak lze podat přihlášku on-line do fondů EU. „V nových zemích EU očekávám třikrát větší nárůst investic do informačních technologií než v západní Evropě,“ prohlásil vzápětí ředitel tuzemské pobočky Computer Associates Michael Trezzi.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít