Podnikatelská setkání

07. července 2004, 00:00 - (kt)
07. července 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Radegast pro cyklisty

Na vrchu Javorový nad beskydskými Oldřichovicemi byla otevřena nová cyklotrasa pojmenovaná Trojmezí Radegast. Akce se zúčastnili místní podnikatelé, politici a sportovci. Po startu je čekala občerstvovací stanice s vychlazeným nealkoholickým pivem Birell. „Byla by škoda cyklotrasu projet na jeden zátah a nevychutnat si úchvatný pohled na hřebeny beskydských hor i v prostředí, které je naší firmě blízké - v místních hostincích,“ komentoval zastávku regionální ředitel Plzeňského Prazdroje Dušan Holý. Pětasedmdesát kilometrů trasy vyznačil Radegast 287 cyklistickými značkami, opatřil ji osmi mapami v terénu a dvěma odpočívadly. Počet restaurací na trase je nezvykle vysoký - přesně devětačtyřicet podniků.

Letní bobová dráha v Harrachově

Vozíky na nové letní bobové dráze v Harrachově začaly jezdit začátkem prázdnin. Dráhu poté oficiálně otevřou 15. července místní politické a podnikatelské špičky. Společnost První bobová provozuje podobnou dráhu ve Špindlerově Mlýně již od roku 1997.

Oskar se baví

Sedmnáct set zaměstnanců Oskara a jeho nejvýznamnějších obchodních partnerů se zúčastnilo Oskarovy výpravy. Jejím cílem bylo zábavnou formou posílit sounáležitost se společností a značkou. Akce byla zakončena velkolepou megapárty v pražské Sazka areně, kterou uváděl Leoš Mareš a zahrála na ní naživo skupina Chinaski.

 

Škoda nevěří Microsoftu

Snídaně s významnými obchodními partnery proběhla v pražském sídle počítačové firmy IBM. Ředitel informačních technologií pojišťovny ING Karel Fíla při ní informoval o využití notebooků řadou svých obchodních zástupců: „My notebooky platíme výrobci a naši nezávislí agenti, kteří je využívají, odvádějí určitou částku na naše konto za pronájem hardware, software, ale také celého pojišťovacího systému.“ Zástupce mladoboleslavské škodovky Martin Taege mluvil o využití software: „Nemůžeme spoléhat na platformu jediného výrobce Microsoft. Nebylo by to fér vůči našim zákazníkům.“ Škoda Auto proto využívá jako srdce svého informačního systému univerzální UNIX a Windows se uplatňují jen v některých obslužných provozech.

Evropské fondy po internetu

Seminář nazvaný Partnerství pro novou Evropu pořádala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj firma Computer Associates v pražském hotelu Corinthia Towers. Ministerská úřednice Jana Paláčková představila, jak lze podat přihlášku on-line do fondů EU. „V nových zemích EU očekávám třikrát větší nárůst investic do informačních technologií než v západní Evropě,“ prohlásil vzápětí ředitel tuzemské pobočky Computer Associates Michael Trezzi.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít