Podnikatelská setkání

07. června 2004, 00:00 - admin
07. června 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Ostrá slova v Senátu

Na poměry si přišlo minulou středu zanadávat do Senátu několik desítek podnikatelů. Konferenci s názvem „Prostředí pro podnikání“ uspořádal Liberální institut spolu s Pražským klubem mladých konzervativců. „Republika je obětí právníků, kteří nemají moderní ekonomické vzdělání a české právo tak netepe v rytmu potřeb hospodářství,“ řekl ve Valdštejnském paláci ředitel Euro-Czech Forum Petr Greger. Podle prezidenta Liberálního institutu Jiřího Schwarze si stát konečně musí uvědomit, že ti, kdo vytvářejí bohatství, jsou podnikatelé. „Činnosti, jako je třeba výběr vysokých daní, podnikání brzdí,“ uvedl Schwarz.

(eha)

Danone rozdalo Actimel

Společnost Danone rozdávala od dubna do května svůj nápoj Actimel. Do mateřských, základních i středních škol, dětských domovů a ústavů v pražském a benešovském regionu dodala téměř dvacet tisíc lahviček nápoje Actimel. Reklama na Actimel je v současné době vidět v televizních spotech i na stránkách velkých deníků.

(kt)

Příjemný a jemný večer Infinity

Do pražského sálu Metro pozvala své zákazníky na „Stále stejně příjemný a jemný večer“ počítačová společnost Infinity. Hosty provázel Milan Šteindler spolu s ředitelem Jiřím Fantou, na programu byla série zábavných vystoupení divadla Sklep. Název večírku byl proto odvozen z jejich poetiky.

(kt)

Priority je potřeba plnit

Podnikatelé snídali v Ostravě s ministrem průmyslu a obchodu Milanem Urbanem. Minulé pondělí po ránu se sešli při diskuzi nad kvalitou podnikatelského prostředí. Prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek reagoval tím, že je důležité konkrétně naplňovat priority ministerstva. Prvním krokem by mělo být odstranění byrokracie. Předseda představenstva moravskoslezské komory Pavel Bartoš se domníval, že je třeba lidi motivovat k práci, zatímco současný systém je nechává v klidu lenošit. Hejtman Evžen Tošenovský uvedl, že hlavním neduhem strukturálních fondů je jejich vypisování na poslední chvíli. Zpoždění podle něho nelze připisovat Bruselu, ale českým ministerstvům.

(kt)

Sasové obchodují v Česku

Hospodářská, politická, akademická a mediální sféra se sešla při výměně zkušeností na fóru nazvaném po německém státníkovi Konradu Adenauerovi. Vrcholem reprezentativního středečního setkání v pražském hotelu Corinthia Towers byla přednáška předsedy saské vlády Georga Milbradta o hospodářském růstu ve středu Evropy. „Česko je nejdůležitější zahraniční obchodní partner Saska,“ zaznělo ujištění z jeho úst.

(kt)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít