Podnikatelská setkání

07. června 2004, 00:00 - admin
07. června 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Ostrá slova v Senátu

Na poměry si přišlo minulou středu zanadávat do Senátu několik desítek podnikatelů. Konferenci s názvem „Prostředí pro podnikání“ uspořádal Liberální institut spolu s Pražským klubem mladých konzervativců. „Republika je obětí právníků, kteří nemají moderní ekonomické vzdělání a české právo tak netepe v rytmu potřeb hospodářství,“ řekl ve Valdštejnském paláci ředitel Euro-Czech Forum Petr Greger. Podle prezidenta Liberálního institutu Jiřího Schwarze si stát konečně musí uvědomit, že ti, kdo vytvářejí bohatství, jsou podnikatelé. „Činnosti, jako je třeba výběr vysokých daní, podnikání brzdí,“ uvedl Schwarz.

(eha)

Danone rozdalo Actimel

Společnost Danone rozdávala od dubna do května svůj nápoj Actimel. Do mateřských, základních i středních škol, dětských domovů a ústavů v pražském a benešovském regionu dodala téměř dvacet tisíc lahviček nápoje Actimel. Reklama na Actimel je v současné době vidět v televizních spotech i na stránkách velkých deníků.

(kt)

Příjemný a jemný večer Infinity

Do pražského sálu Metro pozvala své zákazníky na „Stále stejně příjemný a jemný večer“ počítačová společnost Infinity. Hosty provázel Milan Šteindler spolu s ředitelem Jiřím Fantou, na programu byla série zábavných vystoupení divadla Sklep. Název večírku byl proto odvozen z jejich poetiky.

(kt)

Priority je potřeba plnit

Podnikatelé snídali v Ostravě s ministrem průmyslu a obchodu Milanem Urbanem. Minulé pondělí po ránu se sešli při diskuzi nad kvalitou podnikatelského prostředí. Prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek reagoval tím, že je důležité konkrétně naplňovat priority ministerstva. Prvním krokem by mělo být odstranění byrokracie. Předseda představenstva moravskoslezské komory Pavel Bartoš se domníval, že je třeba lidi motivovat k práci, zatímco současný systém je nechává v klidu lenošit. Hejtman Evžen Tošenovský uvedl, že hlavním neduhem strukturálních fondů je jejich vypisování na poslední chvíli. Zpoždění podle něho nelze připisovat Bruselu, ale českým ministerstvům.

(kt)

Sasové obchodují v Česku

Hospodářská, politická, akademická a mediální sféra se sešla při výměně zkušeností na fóru nazvaném po německém státníkovi Konradu Adenauerovi. Vrcholem reprezentativního středečního setkání v pražském hotelu Corinthia Towers byla přednáška předsedy saské vlády Georga Milbradta o hospodářském růstu ve středu Evropy. „Česko je nejdůležitější zahraniční obchodní partner Saska,“ zaznělo ujištění z jeho úst.

(kt)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít