Podnikatelská setkání

07. června 2004, 00:00 - admin
07. června 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Ostrá slova v Senátu

Na poměry si přišlo minulou středu zanadávat do Senátu několik desítek podnikatelů. Konferenci s názvem „Prostředí pro podnikání“ uspořádal Liberální institut spolu s Pražským klubem mladých konzervativců. „Republika je obětí právníků, kteří nemají moderní ekonomické vzdělání a české právo tak netepe v rytmu potřeb hospodářství,“ řekl ve Valdštejnském paláci ředitel Euro-Czech Forum Petr Greger. Podle prezidenta Liberálního institutu Jiřího Schwarze si stát konečně musí uvědomit, že ti, kdo vytvářejí bohatství, jsou podnikatelé. „Činnosti, jako je třeba výběr vysokých daní, podnikání brzdí,“ uvedl Schwarz.

(eha)

Danone rozdalo Actimel

Společnost Danone rozdávala od dubna do května svůj nápoj Actimel. Do mateřských, základních i středních škol, dětských domovů a ústavů v pražském a benešovském regionu dodala téměř dvacet tisíc lahviček nápoje Actimel. Reklama na Actimel je v současné době vidět v televizních spotech i na stránkách velkých deníků.

(kt)

Příjemný a jemný večer Infinity

Do pražského sálu Metro pozvala své zákazníky na „Stále stejně příjemný a jemný večer“ počítačová společnost Infinity. Hosty provázel Milan Šteindler spolu s ředitelem Jiřím Fantou, na programu byla série zábavných vystoupení divadla Sklep. Název večírku byl proto odvozen z jejich poetiky.

(kt)

Priority je potřeba plnit

Podnikatelé snídali v Ostravě s ministrem průmyslu a obchodu Milanem Urbanem. Minulé pondělí po ránu se sešli při diskuzi nad kvalitou podnikatelského prostředí. Prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek reagoval tím, že je důležité konkrétně naplňovat priority ministerstva. Prvním krokem by mělo být odstranění byrokracie. Předseda představenstva moravskoslezské komory Pavel Bartoš se domníval, že je třeba lidi motivovat k práci, zatímco současný systém je nechává v klidu lenošit. Hejtman Evžen Tošenovský uvedl, že hlavním neduhem strukturálních fondů je jejich vypisování na poslední chvíli. Zpoždění podle něho nelze připisovat Bruselu, ale českým ministerstvům.

(kt)

Sasové obchodují v Česku

Hospodářská, politická, akademická a mediální sféra se sešla při výměně zkušeností na fóru nazvaném po německém státníkovi Konradu Adenauerovi. Vrcholem reprezentativního středečního setkání v pražském hotelu Corinthia Towers byla přednáška předsedy saské vlády Georga Milbradta o hospodářském růstu ve středu Evropy. „Česko je nejdůležitější zahraniční obchodní partner Saska,“ zaznělo ujištění z jeho úst.

(kt)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle…
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
Technologie
Malování zastřeleno nebude. Microsoft ho „uklidí“ do Windows Storu
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít