Podnikatelská setkání

13. září 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
13. září 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

OTEVŘENÍ MARKETINGOVÉ KANCELÁŘE V BRNĚ

Ve spolupráci rakouského Spolkového ministerstva pro hospodářství a práci a Hospodářské komory Rakouska vznikla v Brně marketingová kancelář. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci Rakouska Michael Angerer a Christian Domany. Kancelář bude sloužit jako zprostředkovatel obchodních a výrobních partnerů pro rakouské podniky a kontaktní místo pro české podnikatele. Chce také pořádat různé partnerské akce (v nejbližší době například pro mechaniky a zámečníky). Jižní Morava, hraničící s Dolním Rakouskem, má pro aktivity rakouských podniků v Česku velký význam. Nachází se zde 1119 poboček rakouských podniků, což je jedna čtvrtina ze všech poboček existujících v České republice. Orientovány jsou na výrobu, stavebnictví, obchod a poskytování služeb.

(gř)

KVĚTINOVÝ VÍKEND NA KOZLU Organizátoři 6. květinového víkendu na Kozlu spojili dohromady návštěvu autosalonu, květinového studia a památkového objektu. Návštěvníci loveckého zámku Kozel nedaleko Plzně tak mohli uplynulou sobotu i neděli v nádherném parku vidět svatebně nazdobené stoly a kapoty citroenů, v jízdárně pak květinové aranže, které zdobily historické prostory. Floristé předváděli různé druhy vazeb a nechyběla ani módní přehlídka oděvního ateliéru ŠaT a originálních šperků. (ner) NA VELETRHU AGRIA BYL V NEDĚLI ČESKÝ DEN Výstaviště v rakouském Welsu patřilo od středy do neděle dvěma veletrhům. Pořadatelská společnost Messe Wels se - na přání vystavovatelů - rozhodla prodloužit největší zemědělský veletrh v Rakousku Agria a nejnavštěvovanější veletrh spotřebního zboží Herbstmesse na celkem pět dnů. Vzhledem k počtu přihlášených vystavovatelů byla rozšířena i plocha na celkových téměř 130 tisíc metrů čtverečních. Své zboží ojediněle nabízely ičeské výrobní i obchodní firmy - např. H.S.H. Humpolecké strojírny nebo Neolit keramika z Brna. (ner) PRŮMYSLNÍK OBĚDVAL SE SENÁTOREM Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl pokračoval minulý týden ve své schůzkové ofenzivě s politiky a poobědval s předsedou ODS Mirkem Topolánkem. „Jednalo se o neoficiální setkání, vyjasňovali jsme si stanoviska k některým ekonomickým problémům,“ řekl Míl po jídle. „Mluvili jsme především o návrzích naší strany, které by měly zlepšit podnikatelské prostředí - tedy o reformě obchodních rejstříků, zákonu o konkurzu a vyrovnání a novele občanského soudního řádu,“ doplnil Topolánek Míla. Předmětem diskuze prý byla také kamionová doprava, zákoník práce a snížení ratingu ČR. Podle vyjádření obou stolovníků také není nutné zdražovat elektrický proud. „Na podnikatele dopadne vyšší cena elektřiny razantně, není to skutečně potřebné,“ uzavřel Mirek Topolánek. (eha) ZLATOPRAMEN ODMĚŇUJE NEJLEPŠÍ HOSPODY**

Pivovar Zlatopramen letos uspořádal třetí ročník slavnostního udílení Certifikátu nejlepším hospodám. Certifikáty by měly být zárukou kvality a vysoké úrovně restaurace. Jejich platnost pivovar stanovil na dobu jednoho roku. Při hodnocení se sleduje hned několik kritérií - například péče o pivo, celkový dojem z restaurace, úroveň a kvalita obsluhy, rychlost a kvalita čepování piva, jídelní a nápojový lístek, péče o sklo, vybavení reklamním materiálem a mnoho dalších. Zvláštní pozornost je věnována výčepní technologii a skladování piva. Letos bylo uděleno přibližně třicet Certifikátů. „Získání Certifikátu je pro nás cenným oceněním. Dokladuje kvalitu naší restaurace,“ říká majitelka jedné z čerstvě certifikovaných restaurací Lenka Hrubá.

(gř)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít