Podnikatelská setkání

13. září 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
13. září 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

OTEVŘENÍ MARKETINGOVÉ KANCELÁŘE V BRNĚ

Ve spolupráci rakouského Spolkového ministerstva pro hospodářství a práci a Hospodářské komory Rakouska vznikla v Brně marketingová kancelář. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci Rakouska Michael Angerer a Christian Domany. Kancelář bude sloužit jako zprostředkovatel obchodních a výrobních partnerů pro rakouské podniky a kontaktní místo pro české podnikatele. Chce také pořádat různé partnerské akce (v nejbližší době například pro mechaniky a zámečníky). Jižní Morava, hraničící s Dolním Rakouskem, má pro aktivity rakouských podniků v Česku velký význam. Nachází se zde 1119 poboček rakouských podniků, což je jedna čtvrtina ze všech poboček existujících v České republice. Orientovány jsou na výrobu, stavebnictví, obchod a poskytování služeb.

(gř)

KVĚTINOVÝ VÍKEND NA KOZLU Organizátoři 6. květinového víkendu na Kozlu spojili dohromady návštěvu autosalonu, květinového studia a památkového objektu. Návštěvníci loveckého zámku Kozel nedaleko Plzně tak mohli uplynulou sobotu i neděli v nádherném parku vidět svatebně nazdobené stoly a kapoty citroenů, v jízdárně pak květinové aranže, které zdobily historické prostory. Floristé předváděli různé druhy vazeb a nechyběla ani módní přehlídka oděvního ateliéru ŠaT a originálních šperků. (ner) NA VELETRHU AGRIA BYL V NEDĚLI ČESKÝ DEN Výstaviště v rakouském Welsu patřilo od středy do neděle dvěma veletrhům. Pořadatelská společnost Messe Wels se - na přání vystavovatelů - rozhodla prodloužit největší zemědělský veletrh v Rakousku Agria a nejnavštěvovanější veletrh spotřebního zboží Herbstmesse na celkem pět dnů. Vzhledem k počtu přihlášených vystavovatelů byla rozšířena i plocha na celkových téměř 130 tisíc metrů čtverečních. Své zboží ojediněle nabízely ičeské výrobní i obchodní firmy - např. H.S.H. Humpolecké strojírny nebo Neolit keramika z Brna. (ner) PRŮMYSLNÍK OBĚDVAL SE SENÁTOREM Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl pokračoval minulý týden ve své schůzkové ofenzivě s politiky a poobědval s předsedou ODS Mirkem Topolánkem. „Jednalo se o neoficiální setkání, vyjasňovali jsme si stanoviska k některým ekonomickým problémům,“ řekl Míl po jídle. „Mluvili jsme především o návrzích naší strany, které by měly zlepšit podnikatelské prostředí - tedy o reformě obchodních rejstříků, zákonu o konkurzu a vyrovnání a novele občanského soudního řádu,“ doplnil Topolánek Míla. Předmětem diskuze prý byla také kamionová doprava, zákoník práce a snížení ratingu ČR. Podle vyjádření obou stolovníků také není nutné zdražovat elektrický proud. „Na podnikatele dopadne vyšší cena elektřiny razantně, není to skutečně potřebné,“ uzavřel Mirek Topolánek. (eha) ZLATOPRAMEN ODMĚŇUJE NEJLEPŠÍ HOSPODY**

Pivovar Zlatopramen letos uspořádal třetí ročník slavnostního udílení Certifikátu nejlepším hospodám. Certifikáty by měly být zárukou kvality a vysoké úrovně restaurace. Jejich platnost pivovar stanovil na dobu jednoho roku. Při hodnocení se sleduje hned několik kritérií - například péče o pivo, celkový dojem z restaurace, úroveň a kvalita obsluhy, rychlost a kvalita čepování piva, jídelní a nápojový lístek, péče o sklo, vybavení reklamním materiálem a mnoho dalších. Zvláštní pozornost je věnována výčepní technologii a skladování piva. Letos bylo uděleno přibližně třicet Certifikátů. „Získání Certifikátu je pro nás cenným oceněním. Dokladuje kvalitu naší restaurace,“ říká majitelka jedné z čerstvě certifikovaných restaurací Lenka Hrubá.

(gř)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB
DVB-T2 ode dneška i v Plzni a Liberci. Síť je již dostupná pro 69 % populace
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít