Podnikatelská reality show začíná

29. ledna 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL EVA MARZINI
29. ledna 2007, 00:00

Hospodský, dopravní magnát, vnuk vynálezce kontaktních čoček, obchodnice se zážitky, poslední karnevalový mohykán v Evropě a manželé prodávající mražené hříbky. Zdánlivě nesourodá společnost. Týdeník Profit vám umožní nahlédnout pod jejich podnikatelskou pokličku i do soukromí.

Hospodský, dopravní magnát, vnuk vynálezce kontaktních čoček, obchodnice se zážitky, poslední karnevalový mohykán v Evropě a manželé prodávající mražené hříbky. Zdánlivě nesourodá společnost. Týdeník Profit vám umožní nahlédnout pod jejich podnikatelskou pokličku i do soukromí.

Počínaje příštím číslem najdete na stránkách Profitu seriál, který bude měsíc po měsíci sledovat osudy vybraných podnikatelů. Nejdříve si ovšem těchto sedm statečných představíme.

Nejmladší účastnicí nového seriálu je čtyřiadvacetiletá Linda Vavříková, která před dvěma lety založila firmu na prodej zážitků. A hned vloni se stala Živnostníkem roku. Mladá podnikatelka má na tuto sezonu v šuplíku mnoho projektů, které nám bude postupně odkrývat.

VÍTR, VLAKY I KARNEVAL Daleko delší podnikatelskou historii má Martin Wichterle, pokračovatel slavného rodu. Začínal hned po revoluci. Největší naděje vkládá do větrné energie. V polovině ledna navštívil Čínu a zvažuje, že tam jeho impérium bude mít v brzké budoucnosti výrobní závod. V dalších dílech se dozvíte, kde přesně postaví svoje první větrné elektrárny, ale také například, jak se daří jeho desetileté dceři v dresu fotbalové Sparty.

Dalším velkopodnikatelem v námi vybrané sedmičce je Radim Jančura, majitel Student Agency. Na závěr loňského roku dostal nepříjemný políček. Mýtné totiž postihlo i jeho žluté autobusy. Též na to však má brněnský podnikatel odpověď. Expandovat v autobusové dopravě už prý nebude. Nyní se chce vrhnout na železnici. V Praze již také opravuje svůj první hotel.

V našem seriálu nezapomeneme ani na drobné živnostníky. Zdeněk Rydygr se v severočeských Zákupech snaží udržet tradiční výrobu karnevalových masek. Bude nás také zajímat, zda se mu podaří letos zprovoznit plánované muzeum masek. V lednu se pak koná tradiční taneční večírek Klubu vojenské historie Česká Lípa, jehož je Rydygr členem. Loni v tombole vyhrál žluté vojenské pyžamo a trenýrky s lampasy. Co vyhraje letos?

CO SE DÁ A NEDÁ SPOLKNOUT

Společnost manželů Radka a Šárky Grycových, která obchoduje s mraženými hříbky, zeleninou a ovocem, se za jeden jediný rok stačila rozrůst více než desetinásobně. Možná nám také Grycovi pomohou odpovědět na otázku, zda mohou manželé podnikat v jedné firmě.

Posledním do party je havlíčkobrodský hospodský Karel Palán. Ještě vloni přemýšlel o tom, že s podnikáním sekne. Vaz mu málem zlomilo zvýšení sazby DPH na stravovací služby. Nevzdal se však a nyní hodlá bojovat za opětovné snížení této daně. Bude úspěšný?

Našich podnikatelů se také budeme ptát, co si myslí o novém zákoníku práce či o nové vládě. Řeč bude i o trávení volného času nebo o tom, jestli mají vůbec čas marodit.

Neušetříme vás ani tradičních soukromých předsevzetí. Radim Jančura má nyní devadesát sedm kilo a rád by se dostal alespoň na devadesát. Začal proto ráno jíst ovesné vločky s bílým jogurtem. „Ale je to pěkný humus, nedá se to spolknout, tak to musím zapíjet čajem. Dávám proto hormonům štěstí, endorfinům, dva měsíce, a pokud mě to nezačne bavit, tak s tím seknu,“ říká Jančura. Tak uvidíme, co na to endorfiny.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel uvádí první disk s 64vrstvou NAND, SSD 545s. Slibuje vysoký výkon i ve velké zátěži
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít