Podnikatelská reality show začíná

29. ledna 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL EVA MARZINI
29. ledna 2007, 00:00

Hospodský, dopravní magnát, vnuk vynálezce kontaktních čoček, obchodnice se zážitky, poslední karnevalový mohykán v Evropě a manželé prodávající mražené hříbky. Zdánlivě nesourodá společnost. Týdeník Profit vám umožní nahlédnout pod jejich podnikatelskou pokličku i do soukromí.

Hospodský, dopravní magnát, vnuk vynálezce kontaktních čoček, obchodnice se zážitky, poslední karnevalový mohykán v Evropě a manželé prodávající mražené hříbky. Zdánlivě nesourodá společnost. Týdeník Profit vám umožní nahlédnout pod jejich podnikatelskou pokličku i do soukromí.

Počínaje příštím číslem najdete na stránkách Profitu seriál, který bude měsíc po měsíci sledovat osudy vybraných podnikatelů. Nejdříve si ovšem těchto sedm statečných představíme.

Nejmladší účastnicí nového seriálu je čtyřiadvacetiletá Linda Vavříková, která před dvěma lety založila firmu na prodej zážitků. A hned vloni se stala Živnostníkem roku. Mladá podnikatelka má na tuto sezonu v šuplíku mnoho projektů, které nám bude postupně odkrývat.

VÍTR, VLAKY I KARNEVAL Daleko delší podnikatelskou historii má Martin Wichterle, pokračovatel slavného rodu. Začínal hned po revoluci. Největší naděje vkládá do větrné energie. V polovině ledna navštívil Čínu a zvažuje, že tam jeho impérium bude mít v brzké budoucnosti výrobní závod. V dalších dílech se dozvíte, kde přesně postaví svoje první větrné elektrárny, ale také například, jak se daří jeho desetileté dceři v dresu fotbalové Sparty.

Dalším velkopodnikatelem v námi vybrané sedmičce je Radim Jančura, majitel Student Agency. Na závěr loňského roku dostal nepříjemný políček. Mýtné totiž postihlo i jeho žluté autobusy. Též na to však má brněnský podnikatel odpověď. Expandovat v autobusové dopravě už prý nebude. Nyní se chce vrhnout na železnici. V Praze již také opravuje svůj první hotel.

V našem seriálu nezapomeneme ani na drobné živnostníky. Zdeněk Rydygr se v severočeských Zákupech snaží udržet tradiční výrobu karnevalových masek. Bude nás také zajímat, zda se mu podaří letos zprovoznit plánované muzeum masek. V lednu se pak koná tradiční taneční večírek Klubu vojenské historie Česká Lípa, jehož je Rydygr členem. Loni v tombole vyhrál žluté vojenské pyžamo a trenýrky s lampasy. Co vyhraje letos?

CO SE DÁ A NEDÁ SPOLKNOUT

Společnost manželů Radka a Šárky Grycových, která obchoduje s mraženými hříbky, zeleninou a ovocem, se za jeden jediný rok stačila rozrůst více než desetinásobně. Možná nám také Grycovi pomohou odpovědět na otázku, zda mohou manželé podnikat v jedné firmě.

Posledním do party je havlíčkobrodský hospodský Karel Palán. Ještě vloni přemýšlel o tom, že s podnikáním sekne. Vaz mu málem zlomilo zvýšení sazby DPH na stravovací služby. Nevzdal se však a nyní hodlá bojovat za opětovné snížení této daně. Bude úspěšný?

Našich podnikatelů se také budeme ptát, co si myslí o novém zákoníku práce či o nové vládě. Řeč bude i o trávení volného času nebo o tom, jestli mají vůbec čas marodit.

Neušetříme vás ani tradičních soukromých předsevzetí. Radim Jančura má nyní devadesát sedm kilo a rád by se dostal alespoň na devadesát. Začal proto ráno jíst ovesné vločky s bílým jogurtem. „Ale je to pěkný humus, nedá se to spolknout, tak to musím zapíjet čajem. Dávám proto hormonům štěstí, endorfinům, dva měsíce, a pokud mě to nezačne bavit, tak s tím seknu,“ říká Jančura. Tak uvidíme, co na to endorfiny.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít