Podnikatelem roku 2011 se stal Jannis Samaras ze společnosti Kofola

16. února 2012, 23:59 - Dalibor Dostál
16. února 2012, 23:59

Držitelem prestižního ocenění Ernst & Young Podnikatel roku 2011 České republiky se stal Jannis Samaras, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kofola.  

 

Foto: Ernst & Young

„Stojím tu díky všem lidem v Kofole, svým kolegům a týmu, který se mnou Kofolu posouvá dál. Věřím, že budou rádi. Díky Kofolo,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Jannis Samaras.

„Věřím, že Jannis Samaras ze společnosti Kofola a jeho podnikatelský příběh osloví i porotu na celosvětovém finále v Monte Carlu a on s Kofolou bude úspěšně reprezentovat podnikatele z České republiky,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice.

„Prostřednictvím soutěže chceme nejen oceňovat úspěšné podnikatele, ale zároveň také podporovat rozvoj podnikání v naší zemi. Mezi nominovanými jsou jak ti, kteří začínali před dvaceti lety v garáži, tak ti, kteří dokázali navázat na tradici a vedou rodinné firmy založené před sto lety. Vybudovali podniky, které se dokázaly prosadit v těžké konkurenci, ale i unikátní společnosti, které konkurenci vůbec nemají. Jsou mezi nimi jak zkušení matadoři, které obdivujeme, tak i nováčci, kterým fandíme,“ dodala Magdalena Souček.

Jannis Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 začali podnikat s dalšími třemi společníky Reném Sommerem, Tomášem Jendřejkem a Reném Musilou, a jak rád zdůrazňuje, ideálně se sešli.

Kofola je nyní jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě a ve svých sedmi výrobních závodech na čtyřech trzích zaměstnává téměř 2000 lidí. Do portfolia firmy patří také řada ovocných nápojů, sirupů a koncentrátů Jupí, nápoje Top Topic a Vinea, Jupík, pramenitá voda Rajec nebo pravá RC Cola. V loňském roce navíc přibyly energetické nápoje Semtex a Erektus, když Kofola koupila společnost Pinelli.

V roce 2008 při expanzi na vysoce kompetitivní polský trh udělala skupina Kofola - Hoop další zásadní krok, když získala nového investora Enterprise Investors. Majoritní podíl společnosti však nadále zůstává u českých majitelů.

Titul Technologického podnikatele roku si odnesl Jaroslav Klíma, předseda představenstva společnosti Tescan. Trofej Začínajícího podnikatele roku získal Marek Potysz ze společnosti Moje ambulance. V letošním roce byl udělen také titul Sociálně prospěšný podnikatel roku 2011 České republiky, obdržela ho Dolores Czudková z občanského sdružení Ergon – Chráněná dílna.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
YotaPhone 3: Rusové znovu přidali e-ink displej na záda telefonu
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít