Podnikatelé známkovali nabídky energetiků, hodnotili nejkurióznější nabídky

04. ledna 2012, 11:10 - Profit, TZ
04. ledna 2012, 11:10

Unie malých a středních podniků ČR dokončila tento měsíc průzkum s  názvem „Známkování nabídek produktů elektřiny a plynu“, kterého se zúčastnilo 258 podnikatelů z řad malých a středních firem.

Foto: Profimedia.cz

Dle očekávání podnikatelé nejvíce ocenili (v průměru známkou „2“) garanci nižší ceny elektřiny a plynu vůči dominantnímu dodavateli při plánovaném stavu na rok 2012,  kdy ceny elektřiny se zvednou podle ERÚ průměrně o 4,9 % u ČEZ, o 3,6 % u Pražské energetiky (PRE) a o 0,6 % u společnosti E.ON. Dále byla velmi pozitivně hodnocena možnost fixace výhodných cen elektřiny i plynu na dva roky. Aktuálně produkt na této bázi nabízí nejen podnikatelům společnost E.ON pod názvem Fix2013. Pro podnikatele je také podle výsledků průzkumu důležitá možnost online komunikace s dodavatelem.

Překvapivě podnikatelé ohodnotili chvalitebnou známkou „za 2“ také možnost, že rádi zaplatí mírně vyšší cenu, pokud se bude jednat o ekologické produkty elektřiny. Nejkurióznější, netradiční nabídkou se podle podnikatelů stala nabídka na slevu při stěhování provozovny.

Přední energetické společnosti se v těchto zimních měsících předhánějí v nabídkách nových produktů a služeb pro podnikatele, které jsou velmi kuriózní či netradiční. Můžeme však přesto říct, že žádný z produktů u podnikatelů celkově nepropadl. Znamená to, že předhánění energetiků v nabídkách produktů energií na českém trhu hodnotí podnikatelé většinou kladně a kuriózní nabídky od energetiků berou jako zajímavý bonus. Nejkurióznější se na prvním místě stala nabídka: „Stěhujete provozovnu do jiných prostor? E.ON nabízí slevu 15 % na stěhování.“ Druhé místo v kurióznosti nabídek vyhrála u podnikatelů reklama ČEZ: „Víte proč je šťastná? Protože komunikuje online a má o 5 % levnější cenu plynu.“ Třetí místo získala nabídka od PPAS: „Autopůjčovna Pražské plynárenské půjčuje vozy s pohonem na CNG – stlačený zemní plyn.

Unie malých a středních podniků ČR spustila průzkum „Známkování nabídek produktů elektřiny a plynu“ v termínu od 1. 12. do 19. 12., při kterém podnikatelé známkovali nabídky elektrické energie a zemního plynu, které v současné době reklamují přední energetické společnosti. Průzkum probíhal ve dvou úrovních – anketou na internetu a na setkání podnikatelů v regionu. Průzkumu se zúčastnilo 258 respondentů z řad malých a středních firem.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít