Podnikatelé získají výhody a ušetří

06. listopadu 2006, 00:00 - admin
06. listopadu 2006, 00:00

MOTIVAČNÍ PROGRAMY Banky nabízejí podnikatelům řadu nadstandardních služeb, které jsou velmi výhodné pro jejich zaměstnance. Takzvané benefitní či motivační programy nabízejí zajímavé typy slev a některé bankovní služby dokonce zcela zdarma.

MOTIVAČNÍ PROGRAMY Banky nabízejí podnikatelům řadu nadstandardních služeb, které jsou velmi výhodné pro jejich zaměstnance. Takzvané benefitní či motivační programy nabízejí zajímavé typy slev a některé bankovní služby dokonce zcela zdarma.

Příspěvky na životní a penzijní spoření jsou dnes vedle stravenek či firemního telefonu jednou z častých forem, pracovníkům přilepšit nad rámec mzdy. Příspěvky zaměstnavatele dělají z penzijního připojištění jeden z nejlepších spořicích instrumentů na trhu. Zaměstnanec na nich totiž vydělá více, než na přímém zvýšení mzdy. Např. při zvýšení 12tisícové mzdy o 360 korun uspoří pracovník 121 korun měsíčně, pokud si nechá příspěvek ukládat na důchod a nedostává peníze rovnou na svůj účet. „Z příspěvku zaměstnavatele neplatí zaměstnanec sociální ani zdravotní pojištění a nezapočítává se do základu daně z příjmů, a to až do výše 5% měsíčního vyměřovacího základu zaměstnance. V uvedeném příkladu činí úspora skoro 1500 korun ročně,“ vysvětluje Kateřina Štěrbová, obchodní ředitelka ČSOB Penzijního fondu Stabilita.

Ještě výhodnější je, když si na penzijní připojištění přispívá také sám zaměstnanec. Získává tak nárok na státní podporu a zároveň si může své vklady odečíst od daňového základu. „Při úložce 500 korun měsíčně dostane v rámci státní podpory 150 korun, což znamená slušné zhodnocení 33 % za jeden jediný měsíc.

Pravidelná úložka 1500 korun pak navíc znamená snížení základu daně z příjmu o 12 tisíc korun. Kombinací státního příspěvku i daňové úlevy tak lze získat navíc až 5640 korun za rok,“ doplňuje konkrétní příklad Štěrbová.

Příspěvky na penzijní připojištění pro zaměstnance šetří peníze i samotným firmám. Úspora mzdových nákladů spočívá v tom, že se z příspěvku zaměstnavatele neodvádí zdravotní a sociální pojištění.

Pokud se šéfové firem nechtějí spokojit pouze s penzijním připojištěním, je jim k dispozici také životní pojištění. Jeho pořízení přináší stejné úlevy pro zaměstnavatele i odpočet daňového základu pro zaměstnance. Není problém vyplácet oba příspěvky současně.

Popsané úspory snižují finanční zátěž zaměstnavatele a zároveň posilují jeho vazbu se zaměstnanci. Pokud se manažeři firem k takovému kroku rozhodnou, neměli by odmítat kombinace s dalšími výhodami, které najdou v bankovních programech. Například Motivační program ČSOB jim nabízí založení a vedení účtů zdarma, zvýhodněné typy úvěrů, lepší podmínky cestovního a úrazového pojištění a řadu dalších užitečných benefitů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít