Podnikatelé získají výhody a ušetří

06. listopadu 2006, 00:00 - admin
06. listopadu 2006, 00:00

MOTIVAČNÍ PROGRAMY Banky nabízejí podnikatelům řadu nadstandardních služeb, které jsou velmi výhodné pro jejich zaměstnance. Takzvané benefitní či motivační programy nabízejí zajímavé typy slev a některé bankovní služby dokonce zcela zdarma.

MOTIVAČNÍ PROGRAMY Banky nabízejí podnikatelům řadu nadstandardních služeb, které jsou velmi výhodné pro jejich zaměstnance. Takzvané benefitní či motivační programy nabízejí zajímavé typy slev a některé bankovní služby dokonce zcela zdarma.

Příspěvky na životní a penzijní spoření jsou dnes vedle stravenek či firemního telefonu jednou z častých forem, pracovníkům přilepšit nad rámec mzdy. Příspěvky zaměstnavatele dělají z penzijního připojištění jeden z nejlepších spořicích instrumentů na trhu. Zaměstnanec na nich totiž vydělá více, než na přímém zvýšení mzdy. Např. při zvýšení 12tisícové mzdy o 360 korun uspoří pracovník 121 korun měsíčně, pokud si nechá příspěvek ukládat na důchod a nedostává peníze rovnou na svůj účet. „Z příspěvku zaměstnavatele neplatí zaměstnanec sociální ani zdravotní pojištění a nezapočítává se do základu daně z příjmů, a to až do výše 5% měsíčního vyměřovacího základu zaměstnance. V uvedeném příkladu činí úspora skoro 1500 korun ročně,“ vysvětluje Kateřina Štěrbová, obchodní ředitelka ČSOB Penzijního fondu Stabilita.

Ještě výhodnější je, když si na penzijní připojištění přispívá také sám zaměstnanec. Získává tak nárok na státní podporu a zároveň si může své vklady odečíst od daňového základu. „Při úložce 500 korun měsíčně dostane v rámci státní podpory 150 korun, což znamená slušné zhodnocení 33 % za jeden jediný měsíc.

Pravidelná úložka 1500 korun pak navíc znamená snížení základu daně z příjmu o 12 tisíc korun. Kombinací státního příspěvku i daňové úlevy tak lze získat navíc až 5640 korun za rok,“ doplňuje konkrétní příklad Štěrbová.

Příspěvky na penzijní připojištění pro zaměstnance šetří peníze i samotným firmám. Úspora mzdových nákladů spočívá v tom, že se z příspěvku zaměstnavatele neodvádí zdravotní a sociální pojištění.

Pokud se šéfové firem nechtějí spokojit pouze s penzijním připojištěním, je jim k dispozici také životní pojištění. Jeho pořízení přináší stejné úlevy pro zaměstnavatele i odpočet daňového základu pro zaměstnance. Není problém vyplácet oba příspěvky současně.

Popsané úspory snižují finanční zátěž zaměstnavatele a zároveň posilují jeho vazbu se zaměstnanci. Pokud se manažeři firem k takovému kroku rozhodnou, neměli by odmítat kombinace s dalšími výhodami, které najdou v bankovních programech. Například Motivační program ČSOB jim nabízí založení a vedení účtů zdarma, zvýhodněné typy úvěrů, lepší podmínky cestovního a úrazového pojištění a řadu dalších užitečných benefitů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít