Počkat na sobotu se vyplatí

14. června 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
14. června 2004, 00:00

VÝHODNĚJŠÍ VOLÁNÍ, ALE JEN V RÁMCI JEDNÉ SÍTĚMobilní operátoři nabízejí volání ve volných dnech za sníženou sazbu nebo i zdarma. Musíte si ale za to připlatit.Největší špička v telefonních sítích je ve všední dny. O víkendech se provoz utlumuje, a tak část sítě zůstává nevyužitá.

VÝHODNĚJŠÍ VOLÁNÍ, ALE JEN V RÁMCI JEDNÉ SÍTĚ

Mobilní operátoři nabízejí volání ve volných dnech za sníženou sazbu nebo i zdarma. Musíte si ale za to připlatit.

Největší špička v telefonních sítích je ve všední dny. O víkendech se provoz utlumuje, a tak část sítě zůstává nevyužitá. Operátoři proto připravují nejrůznější pobídky jak provoz navýšit.

Nově nabízí za pravidelný paušální poplatek telefonování o víkendech se slevou, nebo dokonce přímo zdarma. Jejich nabídky mají samozřejmě svá omezení a jednotlivý operátoři se od sebe liší.

Opticky nejlákavější je Oskar. V jeho dárkovém koši je nově balíček pro volání zdarma o víkendech. Nový zákazníci si ho mohou aktivovat zdarma, ale už nemohou koupit telefon za zvýhodněnou cenu. Dokonce i samotný balíček mohou používat zdarma v závislosti na svém tarifu od tří do dvanácti měsíců. Lidé, kteří již jsou klienty Oskara, ho zdarma využívat nemohou a musí si připlatit měsíčně 178,50 korun. Stejný paušál musí platit i noví zákazníci po skončení akční nabídky.

Za takové peníze pak mohou celý měsíc o víkendech a státních svátcích telefonovat zdarma. Ovšem pouze v síti Oskar. Víkendová volání rodičům do jiné sítě tedy budou zpoplatněna podle tarifu. Zvýhodněné je také posílání textových zpráv. Ovšem k tomu je třeba další balíček Víkendové SMS. Za 90 korun se dá o víkendech zdarma rozesílat neomezené množství textových zpráv, avšak jen do vlastní sítě.

Eurotel má zase balíček Top Víkend. Za stejnou sumu jako u Oskara (178,50 Kč) se dá měsíčně provolat 100 minut do sítě Eurotel nebo Český Telecom. Jako bonus je k tomu navíc 50 textových zpráv a 25 multimediálních MMS, které se mohou rozeslat zdarma kdykoliv, i ve všední den.

Jinou cestou šel na víkendová volání T-Mobile. Nic nedává zadarmo. Za 34,50 koruny měsíčně snižuje zájemcům cenu za volání do vlastní sítě na padesát haléřů za minutu. Nezáleží tedy, jak dlouho voláte, stále stejná částka platí po celý víkend. Nabídka je to zajímavá především pro majitele levnějších tarifů.

KAMENY ÚRAZU

Při využívání zvýhodněných nabídek si především dejte pozor, že skutečně výhodnější volání je pouze do vlastní sítě (kromě hovorů Eurotel–Český Telecom). Výhodnější volání samozřejmě platí pro tarifní zákazníky.

Spočítejte si nejprve, kolik měsíčně o víkendu provoláte a zda-li vůbec se vám vyplatí investovat pravidelně další peníze do svého mobilu.

A hlavně počítejte s tím, že víkend u operátorů nezačíná v pátek odpoledne a nekončí v pondělí ráno. Levnější sazby začínají platit úderem páteční půlnoci a končí s příchodem půlnoci nedělní. Jako menší bonus k tomu patří i státní svátky.

DATA ZA KREDIT

Operátoři nabízejí rychlý internet i na předplacených kartách

Přístup na internet skutečně odkudkoliv za relativně přijatelnou cenu nabízejí tuzemští mobilní operátoři. Začali totiž nabízet GPRS (rychlý přístup na internet z mobilu) za paušální poplatek bez omezení objemu dat nebo délky připojení i na předplacených kartách.

Dosud byly takové tarify dostupné pouze paušálním zákazníkům. To přinášelo nevýhodu, že se za internet muselo platit, když zrovna obchodní zástupce nebo jiný zaměstnanec onen měsíc zrovna nepotřeboval mobilní internet. Teď se na předplacených kartách Go a Twist dá mobilní internet používat podle potřeby, vždy však v měsíčních intervalech. Firmy tak ušetří finance, když nebudou platit za služby, které zrovna nepotřebují.

Měsíční připojení na předplacené kartě od Eurotelu Go vyjde na 850 korun. Součástí poplatku je i 30 minut volání. T-Mobile nabízí obdobnou službu, ovšem namísto půl hodiny volání nabízí padesátikorunový kredit. To vše za stejnou cenu jako Eurotel, tedy 850 korun.

Služba se každý měsíc automaticky obnovuje. Pět dní před obnovou zašle Eurotel klientovi SMS zprávu s upozorněním o blížícím se obnovení služby. Pokud na účtu nebude dostatečný kredit, služba se neobnoví. Po dobití kreditu je možné službu kdykoli znovu aktivovat.

VOLTE TELEKOMUNIKAČNÍ WEB ROKU

Na odborném serveru Lupa.cz byla odstartována soutěž o nejlepší interne-tovou prezentaci telekomunikačních operátorů. Pořadí určí veřejnost svým hlasováním a hodnocením odborné poroty. Na serveru bude průběžně vycházet seriál článků, který postupně představí jednotlivé webové prezentace a zároveň přinese hodnocení poroty. Soutěžit budou společnosti Aliatel, Con-tactel, Czech On Line, České radiokomunikace, Český Telecom, eTel, Eurotel, GTS, InWay, Nextra, Oskar, SkyNet, Tele2, Tiscali, T-Mobile a T-Systems. Mezi mediální partnery soutěže patří i týdeník Profit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže…
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít