Počet pojistných plnění u lyžujících Čechů v cizině vzrostl o čtvrtinu

21. února 2011, 11:05 - Profit, TZ
21. února 2011, 11:05

Pro stále více Čechů se lyžování v zahraničí stává noční můrou. Během letošní zimní sezóny dramaticky vzrostlo pojistné plnění z důvodu léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku druhých.

Foto: Profimedia

Jen za první 3 měsíce letošní lyžařské sezóny bylo na pojistném vyplaceno přes 12 mil. Kč, což představuje nárůst o 23 % oproti loňskému roku. Navíc více než polovina Čechů jezdí lyžovat do zahraničí bez pojištění.

Obliba lyžování v Alpách u Čechů každým rokem roste. Jen v letošním roce do jedné z alpských zemí odjede lyžovat téměř 450 tisíc Čechů. Bohužel stále častěji se bezstarostná dovolená mění v drama, někdy i na celý život. Evropská Cestovní Pojišťovna registruje dramatický nárůst pojistného plnění z důvodu léčebných výhod a zejména pak plnění odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku. Jen za první tři měsíce letošní sezóny byly nahlášeny pojistné události za více než 12 mil. Kč, což představuje nárůst oproti stejnému období loňského roku o 23 %.

Více než polovina Čechů odjíždí lyžovat bez kvalitního cestovního pojištění. Bohužel si neuvědomují, jaká rizika jim hrozí. Mít uzavřené plnohodnotné pojištění dnes už bohužel není o krytí nákladů na nezbytnou lékařskou péči při zranění, ale stále častěji o úhradě nákladů z odpovědnosti za škody způsobené na zdraví a majetku druhých. A ty se často pohybují v řádech milionů korun u jediné pojistné události,“ tvrdí Ondřej Rušikvas, ředitel obchodu a marketingu Evropské cestovní pojišťovny.

Miliony za srážku s cizím lyžařem

Může se to stát každému. Při lyžování na kopci nebo ve frontě na vlek srazíte jiného lyžaře. Jaké je pak vaše překvapení, když právníci tohoto lyžaře po vás začnou vymáhat náklady na léčbu a škody v řádech i mnoha milionů korun. To je smutná realita, se kterou se setkává stále více Čechů. „V zahraničí je stále více lidí, kteří touto cestou chtějí získat zajímavé finanční prostředky. Česká republika a její občané již nejsou vnímáni jako lidé z postkomunistické země, kde není povědomí o nutnosti pojištění při cestách do zahraničí. Díky tomu cizinci již vědí, že se svých nároků domohou,“ doplnil Ondřej Rušikvas.

Konkrétní případy pojistných událostí, které se Čechům staly:

Senior po srážce s lyžařem požaduje 5 mil Kč.

Muž z ČR okolo 30 let srazil na italské sjezdovce seniora (65 let) v nepřehledném úseku (zatáčka). Při srážce si senior poranil koleno a musel taky být letecky transportován do nemocnice. Následovala operace, při které se zjistilo, že poranění je tak závažné, že bude muset dojít k výměně kloubu. Za 14 dnů tedy byla provedena druhá operace, při které byl implantován

umělý kloub. Tyto dvě operace a pobyt v nemocnici (jeden měsíc) stálo 50.000€. Nyní bude následovat rehabilitace, které je odhadována cca na 6 měsíců. Po našem klientovi je dále požadováno plnění z odpovědnosti za škodu, kdy poškozený senior požaduje (převážně za ztížení společenského uplatnění) 200.000€. Tento požadavek se bude řešit soudní cestou.

Za tlačenici ve frontě na vlek zaplatí lyžařka 3mil Kč.

Žena 38 let v Rakouských alpách stála ve frontě na vlek, kde lehce strčila do lyžaře. Ten ji okamžitě požádal o její nacionály s tím, kdyby se prý něco stalo a měl nějaké zdravotní problémy. Po měsíci se této ženě ozvali právníci lyžaře a požadují 3mil Kč jako odškodnění za operaci meniskusu kolena, dále pak za nutnou rehabilitaci a ztrátu výdělku. Doložili výpovědi svědků, lékařskou zprávu, účty za operaci atd. Lze se oprávněně domnívat, že toto celé bylo velmi dobře zinscenováno se snahou nalézt náhradní řešení k úhradě nutné operace lyžařova meniskusu. Bohužel to bylo celé tak dobře zorganizováno, že nezbývá, než pojistnou událost plně uhradit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít