Po autobusech přijdou žluté vlaky

06. března 2006, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL
06. března 2006, 00:00

RADIM JANČURA, MAJITEL STUDENT AGENCY: Čerstvý držitel titulu Podnikatel roku 2005 a majitel dopravní firmy Student Agency Radim Jančura do budoucna plánuje především další expanzi svých „žlutých autobusů“. Ovšem chystá také vstup na železnici a láká ho i hoteliérství.

RADIM JANČURA, MAJITEL STUDENT AGENCY: Čerstvý držitel titulu Podnikatel roku 2005 a majitel dopravní firmy Student Agency Radim Jančura do budoucna plánuje především další expanzi svých „žlutých autobusů“. Ovšem chystá také vstup na železnici a láká ho i hoteliérství. * Zvítězil jste v šestém ročníku soutěže Podnikatel roku. Co to pro vás znamená? Tohoto titulu si velice vážím jakožto ocenění, které po několik let poukazuje nejen na podnikatelské úspěchy jednotlivců, ale i na přínos podnikatelů obecně. Titul Podnikatel roku vnímám také jako ocenění všeho, co Student Agency během posledních let dokázala. * Poradíte vašim kolegům, jak lze titul získat? Je to jednoduché, stačí se přihlásit. Mne přihlásila naše ředitelka Eva Ševčíková. Porota posuzuje mnoho kritérií. Mezi ně patří finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnocen byl rovněž podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost, přístup k inovacím a také jeho mimopodnikatelské aktivity. Například podpora regionu, v němž působí. * Kdy vám při podnikání bylo nejhůř?

V rozvoji firmy jdu vždy na jistotu, promyšleně a vždy za jasným cílem. Takže se nedá říci, že bych někdy udělal vážnou chybu. Ale jednou mi vážně zatrnulo. Před dvěma lety jsme spouštěli naši první žlutou linku PrahaBrno. V prvních dnech jezdily autobusy úplně prázdné. Děkuji pár „odvážlivcům“ kteří se tehdy nebáli okusit jízdu za stejnou cenu, ale s jinou dimenzí cestování.

* Jak se daří vašim autobusům na nedávno otevřené lince Praha -Ostrava?

Podobně jako u všech našich linek, trvá přibližně měsíc, než se dostaneme na náklady. Pak už je to jen otázka času, než si klienti zvyknou. Jsem přesvědčen, že do půl roku budeme tuto linku posilovat. Rádi bychom zde brzy jezdili každou hodinu.

* Jaké další trasy plánujete? Ještě v březnu se pokusíme ovládnout trasu Praha - Bratislava. Budeme jezdit za 190 korun, konkurence jezdí okolo 300 korun. O měsíc později přibudou nové linky do Bánské Bystrice a dalších měst Slovenska. Na podzim spustíme linku z Prahy do Českých Budějovic. Letos také zavedeme nové linky do zahraničí. * Nedávno jste zmínil, že chcete proniknout také na železnici. Kdy k tomu dojde?

Za tři roky bychom chtěli vyjet s prvními žlutými vlaky. Strategie bude totožná jako u autobusů - stejná nebo nižší cena, ale podstatně lepší servis.

* Chystáte se věnovat v budoucnu ještě nějakým dalším oborům? K dalším aktivitám brzy přibude provozování hotelů. Hlavní idea: studentské ceny, ale čtyřhvězdičková kvalita.  RADIM JANČURA**

Narodil se 12. ledna 1972 v Ostravě. Patnáct let už však žije v Brně. Tam také v roce 1993 během studií na vysoké škole otevřel první kancelář Student Agency. Nejprve se zabýval oblastí au-pair pobytů. Dnes jeho firma nabízí také studijní a pracovní pobyty a provozuje téměř dvě desítky vnitrostátních a mezinárodních autobusových linek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Tip: Chtějí po vás telefonní číslo kvůli registraci? Která SIM je pro to nejlepší?
Microsoftu se daří hlavně díky Office a cloudu. Zdvojnásobil zisk
Podíl používanosti Creators Updatu poprvé překonal Anniversary Update
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít