Po akvizici nárůst tržeb

13. března 2009, 18:53 - Ondřej Hergesell
13. března 2009, 18:53

Ness Czech

Česká pobočka IT společnosti Ness zvýšila po loňské akvizici firmy Logos své tržby o více než 97 procent na téměř 1,87 miliardy korun. Sám Ness Czech loni poprvé ve své historii překročil hranici jedné miliardy korun v tržbách, když meziroční růst byl pět procent, Logos pak zvýšil své výnosy zhruba o třetinu na 867 milionů korun. „Podařilo se nám dostat mezi tři největší dodavatele IT služeb na českém trhu, zvládli jsme i vzájemnou integraci obou firem, loňský rok tak považuji za mimořádně úspěšný,“ říká generální ředitel Nessu Mirko Kalous. Celosvětově dosáhl Ness tržeb ve výši 665 milionů dolarů (více než 14 miliard korun).
Česká pobočka Nessu zaplatila za 100 procent akcií Logosu loni v létě zhruba půl miliardy korun a další až půlmiliardu (podle finančních výsledků sfúzované firmy a její pozice na trhu) pošlou akcionářům Logosu v následujících dvou letech. „Od 1. ledna již fungujeme jako jedna firma, máme novou organizační strukturu, společné zákaznické týmy a jednotně již také vytváříme reporty,“ popisuje předseda představenstva Pavel Šťovíček.
Pro letošní rok pracuje Ness s několika různými scénáři vývoje tržeb v závislosti na ekonomické krizi, která již naplno dolehla na český IT segment. „Spousta projektů se odkládá, někteří klienti nás žádají o snížení či pozastavení zakázek, takže hlavním cílem pro letošek je udržet čísla – jak z hlediska tržeb, tak z pohledu podílu na trhu – v intencích loňského roku,“ tvrdí Kalous. Ness prozatím neplánuje snižování platů zaměstnanců ani výrazné snižování stavů, byť někteří lidé po spojení firem odešli. „Logicky došlo k zeštíhlení oddělení poskytující zázemí, sami odešli i někteří vývojáři, kterých Logos za poslední roky nabral téměř 200,“ vysvětluje Šťovíček. Dnes v Nessu pracuje na 840 lidí.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít