PNS chystá restrukturalizaci

14. října 2011, 16:45 - Profit, TZ
14. října 2011, 16:45

Největší český distributor tisku, První novinová společnost, připravuje organizační změny v rámci struktury holdingu PNS, chystá se například začlenění pražské divize PNS pod Holdingovou centrálu. Firma o tom informovala dnes.

Foto: Miloslav Hamřík

První personální změny spojené s připravovanou restrukturalizací se uskuteční k 1. listopadu 2011. Od tohoto data se změní obsazení pozice ředitele Provozu a logistiky. Současný ředitel Miroslav Komár od tohoto data přechází na post ředitele divize Ústí nad Labem. Novým ředitelem Provozu a logistiky, pod kterého spadá Národní expedice a Národní remitenda, se tak od listopadu stane dosavadní ředitel ústecké divize Petr Nedvědický.

Ke stejnému datu proběhne začlenění pražské divize PNS pod Holdingovou centrálu. V praxi tato změna přinese podle firmy především zjednodušení řízení. Divize Praha i Holdingová centrála totiž sídlí na stejném místě a jde tak o organizační členění jednoho celku. Současný ředitel divize Praha Michal Skaunic tak bude od listopadu zastávat pozici Ředitele pro rozvoj. Bude zodpovědný zejména za řízení a koordinaci rozvojových projektů v rámci celého holdingu PNS.

Plánovaná restrukturalizace holdingu PNS bude završena v červenci 2012. Tehdy bude do obchodního rejstříku zapsána fúze dceřiných společností PNS - R.E.T., Maloobchodní prodej tisku a PNS Projektová se sloučí do PNS Grosso. Ta tak zůstane jedinou dceřinou společností holdingu a společně s PNS převezme činnosti zaniklých společností. Příprava na fúzi byla zahájena už ve druhém čtvrtletí tohoto roku, kdy PNS odkoupila od druhého společníka obchodní podíl v dceřiné společnosti R.E.T. a stala se jejím jediným vlastníkem.

Základním principem těchto změn je zjednodušit strukturu holdingu PNS, což přinese významnou úsporu nákladů. Zjednoduší se účetnictví, audity i celá administrativa. Nová struktura usnadní interní procesy a řízení, ale také vydavatelům, externím dodavatelům i samotným prodejcům tisku zjednoduší komunikaci s naší společností,“ přiblížil smysl restrukturalizace generální ředitel PNS Radomil Juda.

Hlavními akcionáři PNS byly k 31. prosinci 2010 Ringier Axel Springer Media AG (27,02 procenta), MAFRA (26,27 procenta), HKM Beteiligungs GmbH (26,00 procenta), Bauer Media v.o.s. (11,24 procenta) a Sanoma Media Praha (9,00 procenta).

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít