PNS chystá restrukturalizaci

14. října 2011, 16:45 - Profit, TZ
14. října 2011, 16:45

Největší český distributor tisku, První novinová společnost, připravuje organizační změny v rámci struktury holdingu PNS, chystá se například začlenění pražské divize PNS pod Holdingovou centrálu. Firma o tom informovala dnes.

Foto: Miloslav Hamřík

První personální změny spojené s připravovanou restrukturalizací se uskuteční k 1. listopadu 2011. Od tohoto data se změní obsazení pozice ředitele Provozu a logistiky. Současný ředitel Miroslav Komár od tohoto data přechází na post ředitele divize Ústí nad Labem. Novým ředitelem Provozu a logistiky, pod kterého spadá Národní expedice a Národní remitenda, se tak od listopadu stane dosavadní ředitel ústecké divize Petr Nedvědický.

Ke stejnému datu proběhne začlenění pražské divize PNS pod Holdingovou centrálu. V praxi tato změna přinese podle firmy především zjednodušení řízení. Divize Praha i Holdingová centrála totiž sídlí na stejném místě a jde tak o organizační členění jednoho celku. Současný ředitel divize Praha Michal Skaunic tak bude od listopadu zastávat pozici Ředitele pro rozvoj. Bude zodpovědný zejména za řízení a koordinaci rozvojových projektů v rámci celého holdingu PNS.

Plánovaná restrukturalizace holdingu PNS bude završena v červenci 2012. Tehdy bude do obchodního rejstříku zapsána fúze dceřiných společností PNS - R.E.T., Maloobchodní prodej tisku a PNS Projektová se sloučí do PNS Grosso. Ta tak zůstane jedinou dceřinou společností holdingu a společně s PNS převezme činnosti zaniklých společností. Příprava na fúzi byla zahájena už ve druhém čtvrtletí tohoto roku, kdy PNS odkoupila od druhého společníka obchodní podíl v dceřiné společnosti R.E.T. a stala se jejím jediným vlastníkem.

Základním principem těchto změn je zjednodušit strukturu holdingu PNS, což přinese významnou úsporu nákladů. Zjednoduší se účetnictví, audity i celá administrativa. Nová struktura usnadní interní procesy a řízení, ale také vydavatelům, externím dodavatelům i samotným prodejcům tisku zjednoduší komunikaci s naší společností,“ přiblížil smysl restrukturalizace generální ředitel PNS Radomil Juda.

Hlavními akcionáři PNS byly k 31. prosinci 2010 Ringier Axel Springer Media AG (27,02 procenta), MAFRA (26,27 procenta), HKM Beteiligungs GmbH (26,00 procenta), Bauer Media v.o.s. (11,24 procenta) a Sanoma Media Praha (9,00 procenta).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít