PNS chystá restrukturalizaci

14. října 2011, 16:45 - Profit, TZ
14. října 2011, 16:45

Největší český distributor tisku, První novinová společnost, připravuje organizační změny v rámci struktury holdingu PNS, chystá se například začlenění pražské divize PNS pod Holdingovou centrálu. Firma o tom informovala dnes.

Foto: Miloslav Hamřík

První personální změny spojené s připravovanou restrukturalizací se uskuteční k 1. listopadu 2011. Od tohoto data se změní obsazení pozice ředitele Provozu a logistiky. Současný ředitel Miroslav Komár od tohoto data přechází na post ředitele divize Ústí nad Labem. Novým ředitelem Provozu a logistiky, pod kterého spadá Národní expedice a Národní remitenda, se tak od listopadu stane dosavadní ředitel ústecké divize Petr Nedvědický.

Ke stejnému datu proběhne začlenění pražské divize PNS pod Holdingovou centrálu. V praxi tato změna přinese podle firmy především zjednodušení řízení. Divize Praha i Holdingová centrála totiž sídlí na stejném místě a jde tak o organizační členění jednoho celku. Současný ředitel divize Praha Michal Skaunic tak bude od listopadu zastávat pozici Ředitele pro rozvoj. Bude zodpovědný zejména za řízení a koordinaci rozvojových projektů v rámci celého holdingu PNS.

Plánovaná restrukturalizace holdingu PNS bude završena v červenci 2012. Tehdy bude do obchodního rejstříku zapsána fúze dceřiných společností PNS - R.E.T., Maloobchodní prodej tisku a PNS Projektová se sloučí do PNS Grosso. Ta tak zůstane jedinou dceřinou společností holdingu a společně s PNS převezme činnosti zaniklých společností. Příprava na fúzi byla zahájena už ve druhém čtvrtletí tohoto roku, kdy PNS odkoupila od druhého společníka obchodní podíl v dceřiné společnosti R.E.T. a stala se jejím jediným vlastníkem.

Základním principem těchto změn je zjednodušit strukturu holdingu PNS, což přinese významnou úsporu nákladů. Zjednoduší se účetnictví, audity i celá administrativa. Nová struktura usnadní interní procesy a řízení, ale také vydavatelům, externím dodavatelům i samotným prodejcům tisku zjednoduší komunikaci s naší společností,“ přiblížil smysl restrukturalizace generální ředitel PNS Radomil Juda.

Hlavními akcionáři PNS byly k 31. prosinci 2010 Ringier Axel Springer Media AG (27,02 procenta), MAFRA (26,27 procenta), HKM Beteiligungs GmbH (26,00 procenta), Bauer Media v.o.s. (11,24 procenta) a Sanoma Media Praha (9,00 procenta).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start…
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Technologie
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Malování zastřeleno nebude. Microsoft ho „uklidí“ do Windows Storu
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít