Plzeňák Bárta a Dienstbierův zápis do análů

29. května 2012, 13:34 - Petr Kolář
29. května 2012, 13:34

politický diář

Oznámení Víta Bárty o kandidatuře na post hejtmana v Plzeňském kraji šokovalo i některé z jeho nejloajálnějších spojenců. Jeden z posledních kroků před rozštěpem celé strany má ale jedno ale… Bárta totiž prohlásil, že hodlá kandidovat mimo struktury Věcí veřejných. Podle informací od zdrojů obeznámených s děním v Plzeňském kraji se Bárta pokoušel uzavřít obchod se Zemanovci, s nimiž přinejmenším dříve čile spolupracoval superguruův dobrý známý, vyhasínající šedá eminence z Prahy Tomáš Hrdlička. Oťukávání se mělo vést ve stylu: já se stanu lídrem vaší kandidátky a za to vložím obrovské peníze do kampaně. Mluvilo se o 30 až 50 milionech korun, což je na regionální poměry neuvěřitelná cifra. Přitom je zřejmé, že podstatná část by mohla spadnout na kampaň prezidentskou. Pokud si to tak ale Bárta opravdu maloval, narazil. „Nic o tom nevím a nepřipadá to v úvahu. Je možné, že se někteří naši členové mohli pasovat do role vyjednávačů a probírat to někde u piva. To bychom se ale museli úplně zbláznit a určitě bychom nic takového neudělali ani Miloši Zemanovi,“ řekla šéfka Plzeňských Zemanovců Dita Portová. Bárta musí hledat dál. Boj proti „plzeňským kmotrům“ bude zrovna v jeho podání každopádně nesmírně legrační.

I kdyby Jiří Dienstbier z politiky odešel dnes, zaslouží si významný zápis do análů ČSSD ve znění: „Jiří Dienstbier mladší se zasloužil o jednotu strany.“ Pokud totiž znesvářené tábory okolo Bohuslava Sobotky a Michala Haška dokáže něco spojovat, tak sílící odpor či minimálně obezřetnost vůči Dienstbierovi. Ačkoli je místopředseda strany po vycouvání Jana Švejnara jediným prezidentským kandidátem, nic jistého mít na sobotním nominačním jednání ÚVV nebude, spíše naopak. V kuloárech ČSSD už se spekuluje, že by v takovém případě mohli zaskočit „neokoukané“ tváře typu Lubomíra Zaorálka nebo Františka Bublana. Což by bylo také nesmírně legrační.

Když minulé pondělí týdeník Euro v Palubním deníku psal, že už má „Mazánek“ Roman Janoušek vše okolo své nehody „tak nějak pořešený“, mohlo se to jevit jako fantasmagorie. A hle, oběť jeho opileckého řádění v autě minulý týden policii vypověděla, že se „stala nehoda, kterou asi nikdo nechtěl, měla jsem smůlu,“ a dodala, že „kdyby mě chtěl pan Janoušek úmyslně srazit, mohl to udělat v době, kdy jsem stála před autem. Pak už mě možná neviděl (…)“. Asi to bude nesmírně legrační, velice kvalitní a velice nákladné.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít