PLUSY A MINUSY

18. listopadu 2003, 00:00 - admin
18. listopadu 2003, 00:00

o stěhuje výrobu lihové kosmetiky z Ústí nad Labem do Olomouce. Ústecké provozy jsou podle mluvčí firmy nevyhovující. Stěhování bude stát místo asi šedesát nynějších zaměstnanců. V Olomouci firma naopak čtyřicet nových pracovníků přijme.

o Ústecká potravinářská firma Setuza stěhuje výrobu lihové kosmetiky z Ústí nad Labem do Olomouce. Ústecké provozy jsou podle mluvčí firmy nevyhovující. Stěhování bude stát místo asi šedesát nynějších zaměstnanců. V Olomouci firma naopak čtyřicet nových pracovníků přijme.

+ Potravinářské firmy dosud přihlásily k ocenění značkou kvality KLASA celkem 342 výrobky. KLASU uděluje ministerstvo zemědělství. Zatím odmítlo jen 34 produkty. Ocenilo už řadu mléčných, masných a pekárenských výrobků. Ministr Jaroslav Palas v té souvislosti odmítl kritiku Evropské unie, že české potravinářství není na vstup do Unie řádně připraveno.

- Na spor mezi americkým Microsoftem a Evropskou komisí o podobě operačního systému Windows mohou doplatit běžní uživatelé. Komise podezírá americký počítačový gigant ze zneužívání dominantního postavení na trhu. Chce, aby odstranil z Windows multimediální přehrávač. Microsoft by v tom případě musel evropským zákazníkům nabídnout okleštěnou verzi Windows. Ta je však podle expertů méně kvalitní.

+ Slévárenská společnost Cirex CZ, která patří holandským majitelům, otevřela v průmyslové zóně Vlčovice u Kopřivnice novou továrnu. Plánuje, že do roku 2006 bude v podniku pracovat až 150 lidí. Stát dal na vybudování zóny 15 milionů korun. Kromě Cirexu v ní podniká americká firma Dura Automotive CZ. Továrnu začala v zóně stavět také německá firma Brose CZ.

- Francouzský strojírenský koncern Alstom, který vyrábí rychlovlaky Pendolino pro České dráhy, skončil první pololetí se ztrátou 624 miliony eur. Loni přitom firma vydělala za pololetí 11 milionů. Propad v hospodaření zapříčinilo i penále, které platí za vadná zařízení. Zakázka na výrobu Pendolin je pro Alstom klíčová. Kvůli tomu, že firma nedodala zatím k vlakům veškerou dokumentaci, České dráhy přebírání vlaků zastavily.

o Stát se nepřipojí k chystanému prodeji 27procentního podílu konsorcia TelSource v Českém Telecomu na kapitálových trzích. Rozhodl o tom výkonný výbor FNM. Stát prostřednictvím FNM v Telecomu vlastní 51 procento akcií.

- Konkurz společnosti Koli Holding z Nového Města nad Metují, která svého času patřila mezi největší české konzervárenské podniky, je po čtyřech letech téměř u konce. Po prodeji veškerého majetku a zaúčtování nákladů konkurz vynesl 7,2 milionu korun, proti nimž stojí pohledávky několika desítek věřitelů ve výši 891 miliony korun.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít