PLUSY A MINUSY

18. listopadu 2003, 00:00 - admin
18. listopadu 2003, 00:00

o stěhuje výrobu lihové kosmetiky z Ústí nad Labem do Olomouce. Ústecké provozy jsou podle mluvčí firmy nevyhovující. Stěhování bude stát místo asi šedesát nynějších zaměstnanců. V Olomouci firma naopak čtyřicet nových pracovníků přijme.

o Ústecká potravinářská firma Setuza stěhuje výrobu lihové kosmetiky z Ústí nad Labem do Olomouce. Ústecké provozy jsou podle mluvčí firmy nevyhovující. Stěhování bude stát místo asi šedesát nynějších zaměstnanců. V Olomouci firma naopak čtyřicet nových pracovníků přijme.

+ Potravinářské firmy dosud přihlásily k ocenění značkou kvality KLASA celkem 342 výrobky. KLASU uděluje ministerstvo zemědělství. Zatím odmítlo jen 34 produkty. Ocenilo už řadu mléčných, masných a pekárenských výrobků. Ministr Jaroslav Palas v té souvislosti odmítl kritiku Evropské unie, že české potravinářství není na vstup do Unie řádně připraveno.

- Na spor mezi americkým Microsoftem a Evropskou komisí o podobě operačního systému Windows mohou doplatit běžní uživatelé. Komise podezírá americký počítačový gigant ze zneužívání dominantního postavení na trhu. Chce, aby odstranil z Windows multimediální přehrávač. Microsoft by v tom případě musel evropským zákazníkům nabídnout okleštěnou verzi Windows. Ta je však podle expertů méně kvalitní.

+ Slévárenská společnost Cirex CZ, která patří holandským majitelům, otevřela v průmyslové zóně Vlčovice u Kopřivnice novou továrnu. Plánuje, že do roku 2006 bude v podniku pracovat až 150 lidí. Stát dal na vybudování zóny 15 milionů korun. Kromě Cirexu v ní podniká americká firma Dura Automotive CZ. Továrnu začala v zóně stavět také německá firma Brose CZ.

- Francouzský strojírenský koncern Alstom, který vyrábí rychlovlaky Pendolino pro České dráhy, skončil první pololetí se ztrátou 624 miliony eur. Loni přitom firma vydělala za pololetí 11 milionů. Propad v hospodaření zapříčinilo i penále, které platí za vadná zařízení. Zakázka na výrobu Pendolin je pro Alstom klíčová. Kvůli tomu, že firma nedodala zatím k vlakům veškerou dokumentaci, České dráhy přebírání vlaků zastavily.

o Stát se nepřipojí k chystanému prodeji 27procentního podílu konsorcia TelSource v Českém Telecomu na kapitálových trzích. Rozhodl o tom výkonný výbor FNM. Stát prostřednictvím FNM v Telecomu vlastní 51 procento akcií.

- Konkurz společnosti Koli Holding z Nového Města nad Metují, která svého času patřila mezi největší české konzervárenské podniky, je po čtyřech letech téměř u konce. Po prodeji veškerého majetku a zaúčtování nákladů konkurz vynesl 7,2 milionu korun, proti nimž stojí pohledávky několika desítek věřitelů ve výši 891 miliony korun.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít