Pleť jako broskvička

07. července 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)
07. července 2003, 00:00

Image* Jak se mám přepudrovat, aby mi pudr nepadal pořád na oblečení?J. Holá, RakovníkExistují zhruba čtyři možnosti, jak nanést pudr. Nejpoužívanější je štětec. Někdo používá tampon, labutěnku či navlhčenou houbičku. Štětec je vhodný právě pro rychlé každodenní líčení. Lépe se s ním nanáší sypký pudr.

Image

* Jak se mám přepudrovat, aby mi pudr nepadal pořád na oblečení?

J. Holá, Rakovník

Existují zhruba čtyři možnosti, jak nanést pudr. Nejpoužívanější je štětec. Někdo používá tampon, labutěnku či navlhčenou houbičku. Štětec je vhodný právě pro rychlé každodenní líčení. Lépe se s ním nanáší sypký pudr. Pokud se při nanášení sype na oděv, může za to buď nekvalitně namletý pudr nebo nekvalitní vlas. V brzké době budou na pultech profesionální kosmetické štětce Da Vinci, které jako jedny z mála mají nestřižený vlas a dosahují ideální přilnavosti. K pudrování je vhodné mít plochý, nikoliv kulatý, štětec. Při nanášení táhneme štětcem stejnou stranou od čela k bradě jedním směrem. Ne tam a zpět. Tím se obrací malé chloupky, které máme na tváři do protisměru a pudr i make up nám pak nedrží dobře. Také štětce s umělým vlasem nejsou pro přepudrování pleti příliš vhodné. Lepší je nanášet menší množství pudru několikrát, než příliš mnoho najednou. Pokud máte mastnou pleť, volí profesionálové vklepávání pudru vatovým tamponem. Nejprve ho přiložte na dózu, poklepem vstřebejte pudr a pak ho opět poklepem roztírejte malými pohyby od čela k bradě. Nezapomeňte použít pokaždé nový tampon. Labutěnka se dnes používá pro denní přepudrování. Je totiž většinou součástí balení kompaktních (slisovaných) pudrů. Používá se na rychlé doplnění většího množství, proto se s ní musí opatrně. Labutěnku otřete (nikdy neklepejte) o hřbet ruky. Přebytečný pudr se může omést štětcem. A jak to dělají profíci? Vlhká houbička je nejlepší metoda. Dá sice trochu práce a je nejpomalejší, ale pleť vypadá nenalíčeně. Houbičku obtočte kolem prstu jako labutěnku, naberte pudr a kolmo k pleti vklepejte. Prvně je pleť trochu skvrnitá. Nedejte se a poklepávejte, až vše přilne k pleti. Tento způsob je ten nejlepší a nejtrvanlivější.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít